Sayfa 163/901 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

Bakalım bu film nerde bitecek? Akbank ve garanti bankasını örnek alın. Asıl kurumsal olanlar onlarmış. İmha etmeyi bildiler. Kulelerde görüşmek üzere diyorum. Hayalim budur.

2. https://haber.sol.org.tr/emek-sermay...-buyudu-249706

Ekim 2018 sol.org kose yazisi . Detaylarda su yazi dikkatimicekti .

"Banka yöneticilerinin son yönetim kurulu toplantısında CHP üyelerini istifaya çağırması ve istifanın bu üyeler tarafından reddedildiği söylentilerinin bulunduğunu dile getiren banka emekçileri, CHP hisselerinin devri için AKP'nin hamlesinin banka yönetiminin bir tür fırsat olarak değerlendirilmesinin mümkün olduğuna işaret ediyorlar." Banka yonetimide devirden yanaymis. "

Yatirim tavsiyesi degildir.

3. Buda 2. Detay

"Hazine’ye devir sonrasında hisselerin halka arzının söz konusu olabileceği ve çoğunluk hissesinin kontrolünün garantiye alınabileceği belirtiliyor. Hazine kasasına 1,5-2 milyar dolar girmesini sağlayacak, İş Bankası yönetimine de 650-750 milyon dolarlık ek maliyet yaratacak bir operasyona kalkışılır mı tartışmalı. "

Fibonocci gozunden kacmamistir muhtemelen. Operasyondan neyi kastediyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by turkson Yazıyı Oku
    Buda 2. Detay

"Hazine�ye devir sonrasında hisselerin halka arzının söz konusu olabileceği ve çoğunluk hissesinin kontrolünün garantiye alınabileceği belirtiliyor. Hazine kasasına 1,5-2 milyar dolar girmesini sağlayacak, İş Bankası yönetimine de 650-750 milyon dolarlık ek maliyet yaratacak bir operasyona kalkışılır mı tartışmalı. "

Fibonocci gozunden kacmamistir muhtemelen. Operasyondan neyi kastediyorlar.
    İşte bu röportaj kiminle yapıldı?Üst düzey yönetici mi yoksa Munzamdan nemalanan emekli bankacı mı?
    Yani tamamen senaryo kurarak konuşmuş.Ama banka tarafının CHP den kopmak istemesi söylemini ilk defa okuyoruz.Bu önemli..
    Halka arzı da ilk defa okuyoruz.Bu senaryoda ilginç.Hazineye devir ve sonra halka arz...
    Oradaki operasyon imtiyaz ve kurucu hisselerin operasyonu olabilir.Çünkü 2-2,5 milyar gelire karşılık 600-650 milyon giderden bahsediyor..
    Dünde yazdım.Biz ve herkes SENARYO KURUYORUZ.Hiçbiri kesin olacak diyemeyiz.Bunu ancak yaşayarak göreceğiz.Çünkü İLK KEZ HALKA AÇIK KURUCU HİSSE VARKEN DEVİRDEN VE GELECEKTEN bahsediliyor..
    Ama bu kurucu hisseyi hiçbir yere koyamıyoruz.Ayak altında kalmış.Atsan atamazsın satsan satamazsın..Çözmeden de sermaye yapısını sadeleştiremezsin..
    Bu A,B ve kurucu ortada dururken hiç kimse ne yaparsa yapsın problemi çözdüm diyemez..YTD..YTD..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    İşte bu röportaj kiminle yapıldı?Üst düzey yönetici mi yoksa Munzamdan nemalanan emekli bankacı mı?
    Yani tamamen senaryo kurarak konuşmuş.Ama banka tarafının CHP den kopmak istemesi söylemini ilk defa okuyoruz.Bu önemli..
    Halka arzı da ilk defa okuyoruz.Bu senaryoda ilginç.Hazineye devir ve sonra halka arz...
    Oradaki operasyon imtiyaz ve kurucu hisselerin operasyonu olabilir.Çünkü 2-2,5 milyar gelire karşılık 600-650 milyon giderden bahsediyor..
    Dünde yazdım.Biz ve herkes SENARYO KURUYORUZ.Hiçbiri kesin olacak diyemeyiz.Bunu ancak yaşayarak göreceğiz.Çünkü İLK KEZ HALKA AÇIK KURUCU HİSSE VARKEN DEVİRDEN VE GELECEKTEN bahsediliyor..
    Ama bu kurucu hisseyi hiçbir yere koyamıyoruz.Ayak altında kalmış.Atsan atamazsın satsan satamazsın..Çözmeden de sermaye yapısını sadeleştiremezsin..
    Bu A,B ve kurucu ortada dururken hiç kimse ne yaparsa yapsın problemi çözdüm diyemez..YTD..YTD..

fikirlerine saygı duyuyorum.bu ülkede prosedür gereği olmaz olamaz dedigimiz neler oldu.bugüne kadar herşey mantığa ve prosedüre uygun mu yapıldı.onun için ben sizin gibi düşünmüyorum. saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by sussurluklu Yazıyı Oku
    fikirlerine saygı duyuyorum.bu ülkede prosedür gereği olmaz olamaz dedigimiz neler oldu.bugüne kadar herşey mantığa ve prosedüre uygun mu yapıldı.onun için ben sizin gibi düşünmüyorum. saygılar.
    Ayrı düsündügünüz konuyu anlayamadim

7. kararnameyi çıkarır, ondan sonra çözün bu işi diyebilir, anlamında yazmıştım.

8.  Alıntı Originally Posted by sussurluklu Yazıyı Oku
    Milyon liralık senaryoları bir kenara bırakırsak en kötüsünü düşünürsek..
    1....Halka açık hisseleri hiç ellemezler.Nasıl duruyorsa devam eder..
    2....A ve B vede kurucuya çağrı yapıp borsadan çekerler...
    3....Kurucu hisse ilk kurulduğu gibi intifa senedi değil bu özelliğini kaybetmiştir TTK ya uymaz deyip tabiri caizse avcunuzu yalayın derler
    Şimdi bunların olma olasılığına göre karalayalım.

1....Halka açık özel hisseleri olası bir radikal değişimde görmeme veya görmezden gelip dokunmama durumu olamaz.Devir veya holdingleşmede kilit hisselerin aynen devam etmesi söz konusu olamaz..BENCE..

2....Çağri A-B-C tertip hisselerinde olağan bir durum.Hatta mevzuatta bunun adımları ve kuralları yazıyor.Fakat kurucu hissede hiç görmediğimiz alışık olmadığımız bir olay.Halka açık kurucu hisse olmadığı için böyle bir durumun olasıliğını öngöremiyoruz.Fakat TTK nın kurucu hisseye verdiği imtiyazlardan anladığımız olağan tertip hisselere uygulanan çağrıyı yapamazsın.Yatırımcı rızası aranan durumda borsada son 1 ay veya son 15 gün ortalamaya bakarak hisseyi ortadan kaldıramazsın..BENCE

3...Hissenin ismi cismi iş kurucu hisse ve sermayede gösterilmeyen bedelli-bedelsiz artırıma girmeyen yani TTK ya göre ismiyle kurucu olan bir hisseye sonradan statü eklenemez veya statüsü alınamaz.Şimdi bu hisse intifa değil desek hangi tür hisseye göre davranılacak?İşkur değil işD mi denecek?..Bu durumda çok mantıksız...BENCE...

ANCAK burası TÜRKİYE..
    Hükümet çoğunluk hisseye sahip olursa(geçende yazdım ben bunu hiç beklemiyorum) istediğini yapar.Nasıl ki banka hisseyi 28 senedir görmezden gelip yerin dibine atmışsa çoğunluğun sahibi de bunu yapabilir...
    EN GÜÇLÜ OLDUĞUMUZ TARAF kurucu hissedeki ayrıcalıklar.TTK ya bakılıp mevzuata göre hareket ederlerse BORSADAKİ EN GÜÇLÜ hisse kurucu hisse olur.ELLEYEMEZLER...
    İşte milyonluk senaryolarda ismindeki vede niteliğindeki BANKA KURUCU(İNTİFA) hissesi olmasından gelmektedir..
    Yaşayarak hepsini göreceğiz inşaallah...
    FİYATINA BAKMADAN SABIRLA BEKLEMEYE DEVAM..

YTD..YTD...

Sayfa 163/901 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •