Sayfa 304/902 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon
Arama sonucu : 7210 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Sermayede ki etkisi atr ve btr nın erımıs kardan pay alma oranı her sermaye artısında azalmıs bunu dikkate almasınız
    Kurucu da kar artısı oldugu surece her gecen sene de degerı katlamıs ama bıst te fıyatlaması olmadı

Gecmıse donuk bakılması yanlıs suan kurucu nun 110 bin TL olması gerekirdi veya atr nın 660 bin olmalıydı
    İmtiyaz harici fk ve pddd mevcut
    Kurucu da (250bın sınırlama getırlmıs) 3 tl temettu alsa bile cagrıda bankanın%10 u nu alir
    Veya sınırlama kalkarsa her sene 250 bın TL temettu almaya devam eder

İmtiyazlı ve kurucu hısselerı alıp bekleyen sonuc olarak dogru yatırım yaptı
    Bu hisselerin ıcınde sonuc odaklı bakan ve kurucu alan yatırımcı en akıllı yatırımı yapan diyebiliriz
    Bunun nedeni ise herhangi bir degısım cagrı veya mahkeme kararı sonucu cok buyuk haklar elde edecektir birde ışin cogunluk kısmi var bu hisselerde 1 hısse olsa bile sizin rızanız olmadan elinizden alamaz

2. Efe kuzey senin zaman ve fiyatlama tahminin varmı işkur için

3. Var tabi bu sene bu isbankası yonetımı ile bitecek
    2009 da holdıng ıcın acıklama lar Ozıncenın degısım ıcın en buyuk hissedarları gostermesı
    Ozınce Nın istifası
    Vakfın basına gecmesı
    Sise deki birlesım ve nedenleri
    Atr btr ve ctr de aynı yol ızlenecegı nı gosterır
    Hukumet bu degısımi hızlandırma ve sureklı Gundem de tutması
    İlk Gundem itibaren sureklı aktif olarak yazıyorum 2 tane var.
    1 tanesini borsa da satmak ıcın almıstım fiyat olarak 700 bin uzerı fiyatlarsa satacak tim
    Simdi son durum itibariyle satmayı dusunmuyorum gelısme ler holdıng ve Atr btr ve ctr de bırlesme kacınılmaz
    Son acıklamasımda bu hisseleri görmezden gelme dönemi bitti
    Acıklama lar garanti ve Akbank’ın imha da belirtigı nedenlerle birebir ortusuyor
    3 tl temettu verse bile durum itibariyle ısctr pddd 060 islem görüyor
    Son açıklama da : kızım sana söylüyorum gelinım sen anla 😎

4. Kurucu da imha da 6 milyon
    Veya temettu sınırlama kaldırılması
    Bin dolara aldıgım hısselerı her ne oyun olursa satmadım satmam da
    Satarsın tekrar alım fırsatı vermez son 155 te ki ıslemler den 300 bin TL ye kadar haberı alanların alıslarıydı.
    Herkes Hukumet ten adım beklerken işbank tan boyle bir adımı kimse beklemiyordu
    Bu degısımın 1 yıl önce Ozıncenın vakfın basına gecmesıyle baslamıs diyebiliriz
    Hisselerin cagrı fiyatları bile gizlilik cerceveınde yapılmış olabilir garanti ve akbank hısselerı bıst te islem gormedıgınden fazla bir etkisi olmadı. ama bu hisselerde yöntem farklı olacaktır

5. İsbank in atr ve btr ve ctr de bırlesme haberi duserse kurucu hisse borsada işlemlere kapatılacaktır

6. İş bankasinin sitesinde linkini verdigim bolum varmiydi hatirlayamadim
    https://www.isbank.com.tr/bankamizi-...iskin-bilgiler

7. Ana sozlesmeyi okuyorum b tipini c den daha asagida goruyor.
    "Ana Sözleşme'nin 62. maddesi gereğince A Grubu payların tasfiye işlemlerine ilişkin imtiyazı da mevcuttur. Her biri 1 Kuruş nominal değerde B Grubu paylar ise, daha düşük nominal değere sahip olmalarına rağmen, yukarıda sıralanan hususlarda her biri 4 Kuruş nominal değerde C Grubu paylar ile aynı haklara sahiptir. Ayrıca, Ana Sözleşme’nin 58. maddesi çerçevesinde, her biri 1 Kuruş nominal değerde A ve B Grubu payların kar dağıtımında da imtiyazları bulunmaktadır"

Sozlesmenin 58. Maddesi hem iskurun kisitlamasindan bahsediyor. Hemde tasfiye surecinden bahsediyor ama genellikle Atr uzerine deginiyor. Ve b yi c ile bir tutuyor.

Bu metinlerden anlayan varmi . Banka bi bizim hakkimizi yemeye kalkarsa sozlesmeden yer.

8. Enıyı avukat ınanan degıl ınandırandır

Sayfa 304/902 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •