Sayfa 315/902 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon
Arama sonucu : 7211 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by Eğinli24 Yazıyı Oku
    ISATR, ISBTR, ISCTR, ISKUR ve TIB..............
    Yıllardır bu hisse tarihinde en önemli haber, bugün itibarıyla sisteme gelen ve KAP' ta da ISATR, ISBTR, ISCTR, ISKUR dan sonra TIB (Türkiye İş Bankası muhtemelen tek tip hisse YTD) hisse kısaltmasıyla sistemde görünen gelişmeydi. Bu konu hakkında birşey yazılmaması çok ilginç oldu forumda. Ben de eskiler gibi buradan çekiliyorum. Son yazımdı. Beklemeye devam. Hakkımızda hayırlısı. Allaha emanet.

2.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    INVEST okumam.Siz burada sordunuz diye REFİK adlı kişiyi buldum ve tek tek yazdıklarını okudum..
    İŞTE YANLIŞLARI..
    YAZDIKLARI VE YANLIŞLARI..
    1.....
    Öncelikle imha için tek örnek olan* akbank ve garanti bankasının hisselerinin zamanında herhanhi bir borsada* veya siyasi partide olmadıgını sadece yatırımcılarda olduğunu hatırlatalım.* GARANTİ*Bankası, ''yüzde 49’u halka açık olan piyasa değerini olumsuz etkilediği için 370 adet kurucu hissesini 1 milyar 434 milyon YTL (yaklaşık 1.1 milyar dolar)''' bedelle satın alarak ortadan kaldıracak. Garanti Bankası’ndan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) yapılan açıklamaya göre, bankanın dağıtılabilir kárından öncelikli yüzde 10 payı alma hakkı bulunan söz konusu kurucu hisseler, bankanın hisselerinin piyasa değeri üzerinde olumsuz baskı yarattığı gerekçesiyle, ortaklardan satın alınarak imha edilecek.* bakın halka açık kısmını diyor piyasa değerini olumsuz etkilediği için diyor ve bundan 12 yıl önce diyor.yani iş bankası için de ilk hedef halka açık olan kısmı geri toplamak.* Şuan için borsada işlem gören tek imtiyazlı hisseler işkur işa ve işb* başka hiç bir hisse yok..
    1.....YANLIŞI..
    Banka hisseleri toplamak ZORUNDA DEĞİL.Burada google dan bilgi toplayıp sonrasında SALLAMIŞ...!
    2.....YAZDIĞI...
    İŞKUR ve işA da Olağanüstü yedek akçelerden veya yasalara göre yapılacak değerlendirmelerden oluşacak kaynaklardan verilecek bedelsiz pay alımında 20 kat pay alımı.* Temettü hakkı kullanımında 20 kat hak kullanımı.kar dağıtımında da imtiyazı bulunmaktadır. Esas Sözleşmeye göre 20 oy imtiyazına sahip olmakla birlikte...
    2....YANLIŞI....
    Sermaye artırımında 20 kat temettü hakkında 26 kat üstünlük olacak...
    3 YAZDIĞI...
    iskuru direk imha edip hesaba yatıramıyorlar..isa ve isb direk yapıp hesaba yapabilirler yada aynı değerde* isc verebilirler diğeri hissedarlara cagrı seklinde..
    3...YANLIŞI..
    BU ADAM HİÇBİR ŞEY BİLMİYOR.Asıl kurucu direk imha olur.Başka yolu yok.Yok hesaba yatırılmıyor yazmış..Bu ne yavv..
    4.....YAZDIĞI....
    a+b+kur=toplam 14000 adet.... 250a+ 13000b + 750kur =* 10.890.000.000 tl* (bu 10.890.000.000 tl tl* garanti 1.2 milyar dolara imha etmişti. akbank 1.5 milyar dolara etmişti.* *iş bankası ise 1.8 milyar (10.890.000.000 tl)dolar belirleneceği baz alınmıs )... * 250a+ 13000b + 750k =* 10.890.000.000tl.... 1000ak( a ve kur aynı katsayı ak dedik) +13.000 b= 10.890.000.000tl.... -------------------------------------- ** 1000 ( isaiskur+13b)=10.890.000* *(sadeleştirmek için her tarafı 100 e bölüyoruz)...
    ak+ 13b=10.890.000.... iskur1(6.600.000 TL) +13(330.000TL) =10.890.000* (a ve işkur sermaye bakımından 20 kat değerli oldugundan isa ve iskur 20 kat fazla alır) Yasal uyarı: yukarıdaki yazılan kurum ve kuruluşlar tamamen hayal ürünüdür.
    4...YANLIŞI...
    KURUCU HİSSENİN SERMAYE KARŞILIĞI YOKTUR...!!!
    A ve B nin yanına koyup oransal hesap yapamazsın...!!!
    A ve kurucu 20 kat üstünlük demiş.KURUCUNUN BÖYLE BİR ÇARPANI YOK...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İskuru imha edip direkt hesaba yatıramazlar, yazınızdaki o kısım yanlış.

3.  Alıntı Originally Posted by Eğinli24 Yazıyı Oku
    Yıllardır bu hisse tarihinde en önemli haber, bugün itibarıyla sisteme gelen ve KAP' ta da ISATR, ISBTR, ISCTR, ISKUR dan sonra TIB (Türkiye İş Bankası muhtemelen tek tip hisse YTD) hisse kısaltmasıyla sistemde görünen gelişmeydi. Bu konu hakkında birşey yazılmaması çok ilginç oldu forumda. Ben de eskiler gibi buradan çekiliyorum. Son yazımdı. Beklemeye devam. Hakkımızda hayırlısı. Allaha emanet.
    Sn Eğinli haklısınız, bu TIB tahmin ettiğimiz anlama geliyorsa sehven erken yazılmış demektir prş cuma kapa haberi düşer mi ? Eli kulağında mı ? kim bilir...

4.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Sn Bankers doğrusu nedir?

5.  Alıntı Originally Posted by Alpiko Yazıyı Oku
    Sn Bankers doğrusu nedir?
    Karşılıklı uzlaşı ile çözülür. Kurucu hisse yapısı gereği sözleşme niteliğindedir.

6.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Karşılıklı uzlaşı ile çözülür. Kurucu hisse yapısı gereği sözleşme niteliğindedir.
    Anladım ben farklı algıladım başka, sonuç olarak uzlaşı sonrasında hesaba yatmasına engel bir durum yok. Teşekkürler...

7. TIB Kullanımı daha önceden de var...

8.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Sn bankers..
    Refik adlı kişi yatıramazlar yazmış..
    Ben yatırırlar dedim..
    İmha olan hisse niye hesaba yatırılmasın..
    Yazdıklarım..
    BU ADAM HİÇBİR ŞEY BİLMİYOR.Asıl kurucu direk imha olur.Başka yolu yok.Yok hesaba yatırılmıyor yazmış..Bu ne yavv..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 315/902 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •