Sayfa 403/901 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

Bu hisseler halka açıldığı zaman bugünkü ana sözleşme ile açıldı ise ve 30 yıldır a,b ve kuruculara haksızlık yapılıyor ise 30 yıldır haksızlığa uğrayanlar neden susuyordu ve bugünkü ana sözleşme ile isc hissesi alan yerli yabancı yatırımcı ben bu ana sözleşmeyi aldım daha önce bir haksızlık varsa bu ozamanin SPK ve adalet sisteminin sorunu .gidin zararinizi onlardan alın diye uluslararası dava açmazlar mı.?

2.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Bu hisseler halka açıldığı zaman bugünkü ana sözleşme ile açıldı ise ve 30 yıldır a,b ve kuruculara haksızlık yapılıyor ise 30 yıldır haksızlığa uğrayanlar neden susuyordu ve bugünkü ana sözleşme ile isc hissesi alan yerli yabancı yatırımcı ben bu ana sözleşmeyi aldım daha önce bir haksızlık varsa bu ozamanin SPK ve adalet sisteminin sorunu .gidin zararinizi onlardan alın diye uluslararası dava açmazlar mı.?
    Ya hakkaten bu iş iyice .... sarmaya başladı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Mantıksız bir acıklama bu hisselerin olması zaten ısctr nın fiyatına yansımış normal bir banka olsa garanti fiyatından daha yuksek ve pddd de islem gorurdu

Bız bu hısselerı 3 tl temettu ıcın almadıgımız gıbı dıger ısctr ye yatırım yapanlar da bunu bilerek olumsuzlukları gorerek ısctr yı yarı fiyatına aldılar
    Onlarda bu durumdan nasıl faydalandı ıse bizde faydalandık
    Zaman 30 yıl onlara calıstı simdi ise durum bızım lehimize donunce kimsenin durumdan sıkayet etmesi bırsey degıstırmez
    Birde bu hisseler vasiyet le nasıl nemalanagı belirtilmiş ilk kuranlar da bunu bilerek donemin zor zamanlarında sermaye koyarak ortak olmus lar
    Yanı burda bir haksızlık ilk kurucular a yapımıs. Kurucuların hakkını vermeden ısctr den para kasaya koymak ın bir bedeli olacaktır.
    Yada diyelim ısbank yeni bir karar aldı ve borsa da ısdtr diye hısse halka arz etse bugun den sonra temettu yu ısdtr uzerinden verse nasıl bir durum olur???
    Herseyın bir bedeli var ve o bedelin odeme zamanı yaklasıyor

4. Benim beklentim 30 yillik geriye donuk odeme degil. İlk kuruldugu gunku gibi deger bicilip bundan sonra o deger uzerinden fiyatlanmasi. Yani banka ana sozlesmeseki kisitlama kalksa bu hisse yillik 200 bin temettu alsa sence borsadaki degeri ne olur ? Ayrica bankada bu parayi odermi ? Bence odemez o zaman hisseleri toplamaya calisacak.

Sahsi hayallerim beni baglar. Acemice laflar...
     Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bugün benim çok para verip aldığım arsanın (ustelik 100yildir alınır satılır ,belki yüz kez sahibi değişmiş üstelik) yüz yıl önceki sahibinin torunları elinde tapu ile gelecek ,bura dedemizin arsası idi hadi dışarı diyecek. Hukukta bunun durumu nedir aramızda avukat varsa sonucu ne olur,gerçekten merak ettim.

Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    Mantıksız bir acıklama bu hisselerin olması zaten ısctr nın fiyatına yansımış normal bir banka olsa garanti fiyatından daha yuksek ve pddd de islem gorurdu..........
    bir şirket geçmişte Ahmet yada mehmede ait olabilir.ama halka arz edilirken ana sözleşme yenilenir.ve o ana sözleşme üzerinden sanki yeni kurulmuş bir şirket olarak arz edilir. Ana sözleşme de hisseler a,b,c,d gibi guruplara ayrılır ve kiminde yönetim kurulunda oy hakkı fazla olur kiminde temettü oranı fazla olur ,kimindede tüm hisseler eşittir %50 den fazla hisse taşıyan patron olur. Ve buna göre arz edilir.spk da buna onay verir.artik ortada yeni bir şirket vardır ve bu arz olunur.tum işlemler bu ana sözleşme üzerinden yapılır. İsbank ana sözleşmeyi okuyunca ortada bir piyango olup olmadığı görülebilir.

Ana sözleşme de işkur dağıtılabilir karın %10 u alır ama 250bin TL ile sınırlıdır diyor.

Özet gecersek

Herkes aldığı pozisyona inanıp bir hayal yaşıyor.eger yıllarca uygulanan durum gayet kanuni.bir adaletsiz yok denirse hayaller başladığı yerde biter.sanirim 2007 yılından beri bugünkü uygulama var.14 yıllık bir uygulama. Bu uygulama Kanuni değilse bunca yıl kimseden niye ses çıkmadı.zaman aşımı süresi 5_10 yıl mı? yatirim tavsiye değil. Bende 10 günlük isc var hisse olarak.alma gerekcem endeks gerisinde kaldı. şimdi pozisyon icabı konuşursam devlet Atatürk hissesine el koyarak%28. Hisseyi devlet hissesi yapmak için %50 oranı geçmesi lazım.ne lazım %22 .bu durumda isc den bunu toplaması lazım.isc çok çıkmalı. Olur mu? Bende hisse var ya . olsaydı iyiydi.

Sayfa 403/901 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •