Sayfa 439/901 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Herkese hayırlı bayramlar,bayram sonrası güzel haberlerde buluşalım inşallah

2. Merhaba, Muharrem İnce halk tv’de tdk/ttk’ya kar payı ödendiğini söyledi birkaç saat önce yüklenmiş bir videoda gördüm.. merak ediyorum da geçen senelerde ödenmiş olan 2-3 liralık temettüleri mi kastediyor yoksa chp’ye ayrı bize ayrı mı temettü veriliyor 2-3 liralık şeyi konuşuyorsa cidden boş konuşuyor..

3.  Alıntı Originally Posted by laylaylom Yazıyı Oku
    Merhaba, Muharrem Ä°nce halk tv’de tdk/ttk’ya kar payı ödendiÄŸini söyledi birkaç saat önce yüklenmiÅŸ bir videoda gördüm.. merak ediyorum da geçen senelerde ödenmiÅŸ olan 2-3 liralık temettüleri mi kastediyor yoksa chp’ye ayrı bize ayrı mı temettü veriliyor 2-3 liralık ÅŸeyi konuÅŸuyorsa cidden boÅŸ konuÅŸuyor..
    Ben de izledim şimdi. O komik payları kastediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Cuma günü seans sonu ISKUR tahtası çok keyifliydi resmen bir GO veya Satranç maçı oynanıyor. Alıcı almak istiyor ama bu ve bundan sonrakileri daha da arttırmadan nasıl alabilirim derdinde. Muhtemeldir ki son birkaç alımda alıcı birden çok idi o da alınca rekabet edeceği kimse kalmadı ve tavan yaptırmadan alayım diye düşünüyor. Satıcının şevkini kırmamak için önce yazmadı sonra tabana doğru yazımlarla isteksizim verirsen buraya ver dedi alıcı biraz tavandan aşağı kırınca seans sonlarına doğru nasılsa alıcı yok diyerek satışa 4 de kendi koydu ki satıcıyı biraz daha panikletsin. Baya zevkli oluyor izlemesi. Alana satana hayırlı olsun. Bu maçlar hazırlık maçı tabiki meclis açılıp iş ciddiye bindi mi görürüz. Alıcı tavansız alabilecek mi? ya da satışa o kadar mal koyma cesareti olacak mı? Şov yapayım derken maldan mı olacaksın?

Herkese iyi bayramlar Ramazan bayramınız mübarek olsun.
    Yazdıklarım şahsi görüşümdür. Kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

5. Analiz mükemmel olmuş. Tebrikler, ve sizede iyi bayramlar. Rabbim bir sonraki Ramazan’a kimin gönlünde ne varsa onu versin İnşaAllah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Akbank 2005 yılında 2538 adet kurucu senetini banka tarafından geri satın alım fiyatı olarak 1 adet kurucu hisse senedi için 403,248 YTL fiyat belirlemiş. Akbankın 2005 yılında özsermayesi 6.35 milyar YTL imiş. Şu andaki özsermayesi 53.9 milyar TL. Şu anki özsermayesini 2005 teki özsermayesine bölelim. 53.9/6.35 ~ 8.49. Yani Akbankın 2005 ten bu zamana TL bazında 8.49 kat özsermayesi büyümüş. Akbankın 1 adet kurucu hisse fiyatını günümüze uyarlarsak 403,248x8.49~3 milyon 424 bin TL bulunur.
    İş bankasının bugünki özsermayesi 58.5 milyar TL. Bunu Akbankın özsermayesine oranlayalım. 58.5/53.9~1.085. İş bankasının kurucu hise sayısı 2458 adet. Akbankın kurucu hisse sayısını buna oranlayalım. 2538/2453~1.035
    Bu veriler ışığında İş bankasının kurucu hisse fiyatının yaklaşık ne olacağını bulalım.
    3,424 milyon x 1.085 x 1.035 ~
    3 milyon 845 bin TL.
    Akbankı İş bankasına uyarladığımızda iştiraklerini hesaba katmadan ISKUR un 1 lotunun değeri 3 milyon 845 bin TL çıkıyor. Bu hesap sadece benim mantığıma göre profösyonellikten uzak amatörce yapılmış olup, yaklaşık bir fikir sahibi olmak amacıyla düşünülmüştür. Gerçek değere göre hata ve yanılma payı olabilir. Bu yüzden asla yatırım tavsiyesi yada al sat tavsiyesi olarak algılanmamamıdır.

SM-C5000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yukarıdaki hesap bankanın hisseleri geri satın alım ihtimaline göre düşünülmüştür. Banka tarafından geri satın alım olduğu takdirde banka yukarıdaki hesapta çıkan fiyattan çok farklı belki çok az bir değerde belirleyebilir. Onun için tekrardan hatırlatayım asla yukarıdaki hesabı doğruymuş gibi kabul etmeyin.

SM-C5000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bahçeli dün,"siyasi partiler kanunu hemen çıkartılmalı" dedi tv de.

Sayfa 439/901 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •