Sayfa 467/901 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by nebo58 Yazıyı Oku

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sayın nebo58 0.81 tl ye açıklık getirebilir misiniz.çıktığında 1 tl olan hisse nasıl 0.81 tl olur. ne zaman aldınız, dededen falan mı kaldı. ben 1999 yılında isc 2.65 isb yi de 2.75 tl ( b işc ye çevrilmişti ) den almıştım. sakıncası yoksa yazabilir misiniz. teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by sussurluklu Yazıyı Oku
    sayın nebo58 0.81 tl ye açıklık getirebilir misiniz.çıktığında 1 tl olan hisse nasıl 0.81 tl olur. ne zaman aldınız, dededen falan mı kaldı. ben 1999 yılında isc 2.65 isb yi de 2.75 tl ( b işc ye çevrilmişti ) den almıştım. sakıncası yoksa yazabilir misiniz. teşekkürler.
    Temettüler ile maliyet düşmüş olabilir mi

3.  Alıntı Originally Posted by sussurluklu Yazıyı Oku
    Sn Susurluklu,

Hisseler bana halamdan kaldı.

Halam, Atatürk’ün Cumhurbaşkanı, İsmet İnönü’nün Başbakan olduğu dönemde yurtdışına eğitim için gönderilen sayılı öğrencilerdendi. Petrol jeoloğuydu.
    Halamın eşi de, Türkiyede petrol araştırmalarını başlatmak üzere ABD den TC hükümet tarafından davet edilmiş değerli bir petrol jeoloğu idi.

Dedem ise İsmet İnönü’nün özel doktoruydu.

İşbankası’nın kuruluşuna denk gelen bu dönemlerde muhtemelen tavsiye üzerine bu hisselerden almış olmalılar.

Çok deneyimli bir Cumhuriyet kadını olan halam bana bu hisseleri asla satmamı tavsiye etmişti.

Ben ne borsadan anlarım, ne de borsada oynarım.

Bu açıklamaları hem sizin sorunuza, hem de zaman zaman iskur ile ilgili endişelerim nedeniyle yaptığım olumsuz sorgulamalarıma karşılık aldığım bazı basit, alaycı ve sorgulayıcı cevaplara karşılık vermek için yaptım.

Paylaştığım resim, İşbankası portföy sayfasından. Alış maliyetinin neden 81 kuruş olduğu hakkında bir fikrim yok.

Saygılarımla.

4.  Alıntı Originally Posted by nebo58 Yazıyı Oku
    Sn Susurluklu,

Hisseler bana halamdan kaldı.

Halam, Atatürk’ün Cumhurbaşkanı, İsmet İnönü’nün Başbakan olduğu dönemde yurtdışına eğitim için gönderilen sayılı öğrencilerdendi. Petrol jeoloğuydu.
    Halamın eşi de, Türkiyede petrol araştırmalarını başlatmak üzere ABD den TC hükümet tarafından davet edilmiş değerli bir petrol jeoloğu idi.

Dedem ise İsmet İnönü’nün özel doktoruydu.

İşbankası’nın kuruluşuna denk gelen bu dönemlerde muhtemelen tavsiye üzerine bu hisselerden almış olmalılar.

Çok deneyimli bir Cumhuriyet kadını olan halam bana bu hisseleri asla satmamı tavsiye etmişti.

Ben ne borsadan anlarım, ne de borsada oynarım.

Bu açıklamaları hem sizin sorunuza, hem de zaman zaman iskur ile ilgili endişelerim nedeniyle yaptığım olumsuz sorgulamalarıma karşılık aldığım bazı basit, alaycı ve sorgulayıcı cevaplara karşılık vermek için yaptım.

Paylaştığım resim, İşbankası portföy sayfasından. Alış maliyetinin neden 81 kuruş olduğu hakkında bir fikrim yok.

Saygılarımla.

Sayın nebo58
    Açıklamaların için teşekkür ederiz
    Büyük bir ihtimalle zamanında gelen temettülerle maliyetin düşmüştür
    Saygılar...

5.  Alıntı Originally Posted by Pars508 Yazıyı Oku
    Sayın nebo58
    Açıklamaların için teşekkür ederiz
    Büyük bir ihtimalle zamanında gelen temettülerle maliyetin düşmüştür
    Saygılar...

sayın pars,,temettüler ödendiyse biz neyin peşindeyiz o zaman. bence o zamanki fiyatıdır teşekkurler.

6.  Alıntı Originally Posted by sussurluklu Yazıyı Oku
    sayın pars,,temettüler ödendiyse biz neyin peşindeyiz o zaman. bence o zamanki fiyatıdır teşekkurler.
    Sayın sussurluklu
    Farkındaysan zamanında ödenen dedim
    Bu hisseler var olduğundan beri hiçmi temettü olayı olmamış.

7. Hisseler bana da dedemden kaldı. Zannederim kağıtlar borsaya alındığında, bankaya teslim tarihiyle alakası var.Ben aracı kurum değişikliği yaptığımdan maliyet 5 bin küsür gözüküyor.

8.  Alıntı Originally Posted by sussurluklu Yazıyı Oku
    Sayın sussurluklu
    Acaba maliyetinizi sorabilirmiyim
    Maliyetiniz 2.75 tlmi

Sayfa 467/901 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz