Sayfa 502/900 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 7198 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Sadece 700 tane olan bir kurucu hisse 100
    Bin dolar bile etmiyor,dunyada ornegi yok.
    Surekli muzayedeye aciliyormu arkadaslar? Acilirsa dusunemiyorum;)))

2.  Alıntı Originally Posted by fabrikator Yazıyı Oku
    Herkes bilir bozuk saat dahi günde iki defa doğru zamanı gösterir. Twitter'da derinhisse namı ile yazan kişi insanları yönlendirmiş olması sebebi ile spk tarafından yaptırıma uğramıştır. Biz derin hisseden önce burdaydık. Sn. Okochayı tekrar sayfamızda görmekte sevindirici. malum ayağı bereketlidir. İsbtr de sıkışan grafik yüzüsuyu hürmetine yukarı atar inşallah
    Sn. Okochaya tekrar teşekkürler. Ayağının bereketiyle geldi. Beni mahçup etmedi. Umarım bu süreçtede inadı bırakıp aklıselim düşünerek bari bir adet isbtr alarak imtiyazlı ve kurucu ortakların arasına katılmıştır.

3. Merhaba arkadaslar, isyatirim hesabimda ISKUR icin pd/dd degerinin 0.02 olarak guncellendigini goruyorum. Bu durumun sistemsel bir hata olma ihtimali nedir?

4.  Alıntı Originally Posted by mzmz Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaslar, isyatirim hesabimda ISKUR icin pd/dd degerinin 0.02 olarak guncellendigini goruyorum. Bu durumun sistemsel bir hata olma ihtimali nedir?
    Piyasa değeri defter değeri oranı, ya da kısaltılmış gösterimi ile PD/DD oranı bir hisse senedinin piyasa fiyatı ile muhasebe değerini karşılaştırmak için kullanılmaktadır.

İŞKUR için defter değeri yaklaşık
    25.738.000 ₺ olarak gözüküyor.

513.000/25.738.000=0.0199=0.02

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Sayin Nebo58,

Tam miktari hatirlamamakla birlikte gectigimiz cuma gunu bambaska bir deger oldugunu hatirliyorum. Bu yuzden sorma geregi duydum.

6.  Alıntı Originally Posted by mzmz Yazıyı Oku
    Sayin Nebo58,

Tam miktari hatirlamamakla birlikte gectigimiz cuma gunu bambaska bir deger oldugunu hatirliyorum. Bu yuzden sorma geregi duydum.
    Asil 3-5 TL kar payi ile 0,19 F/K nasil çikiyor
    onu merak ettim.

7. Kurucu hisse olduğu için İş bankasının toplam özsermayesi ve karı dikkate alınarak hesaplanmış olan pd/dd ve F/K oranlarıdır. Onun için küçük çıkması doğaldır.

SM-C5000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. İnternette,
    “F/K oranı sirketin hisse senedi fiyatinin, hisse basina karina bolunmesiyle bulunan bir gostergedir. “ deniyor.

Sermayede payı olmayan kurucu hisse için
    F/K hesaplanabilir mi?

Kardan bazi odemeler cikarildiktan sonra kalan rakkamin %10 nu kuruculara odeniyorsa F/K hesaplanabilir olmasi lazim.

Hesaplanabilir ise şu anki piyası değeri 500.000 TL olan kurucu hisse yıllık 5 TL kar dağıtırken nasil 0,19 degerine ulaşiliyor?

Bunu merak etmistim.

Sayfa 502/900 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •