Sayfa 506/901 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by ozankoca Yazıyı Oku
    Tam olarak öyle değil maalesef. İmtiyazlı hisselerden kurucunun alması gereken kâr payı kârın %10'u. Kalanının miktarı da kurucuya göre hesaplanıyor.

Şöyle örnekleyebilirim sanırım. Banka 100 tl kâr etmiş olsun. 10 TL kurucuya verilecek zaten. A ve B tipi hisseler de kurucuya oranla bir temettü alacaktı. Yani 100 TL kârdan 10 TL ve A ile B hisselerinin temettülerini ödeyecekti. Kalanını yedek akçe vb ayırıp oradan istediği kadar paydaşlara temettü olarak dağıtacak istediği kadarını tutacaktı. Şu anda imtiyazlı hisselerin temettüsünü vermediği için (üç beş lira temettüyü hesaba katmıyorum) aynı 100 TL kârda daha çok para üzerinde hak sahibi oluyor. Oysa (90- A ve B tipi hisselerin temettüsü) üzerinde hak sahibi olmalıydı.

Oransal konuşursak, yıllık kârın %10u kurucuların. Bunun %27si sanırım tdk ve ttk'nın. Böylece en az yıllık kârın %2.7sini banka haksız yere yönetiyor. Bu durum yaklaşık 30 yıldır devam ediyor. Kabaca neredeyse bir yıllık kâr banka tarafından haksız yönetiliyor.

Umarım anlatabilmişimdir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    En nihayetinde usül esasdan önce gelir.

2. https://twitter.com/YildizFeti/statu...081947653?s=19

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Ekim geliyor meclis açılıyor son yaklaşıyor adım adım hazineye devir ve hayal bile edilmeyecek bedele hazır olun YTD

4.  Alıntı Originally Posted by SANTİNO Yazıyı Oku
    Ekim geliyor meclis açılıyor son yaklaşıyor adım adım hazineye devir ve hayal bile edilmeyecek bedele hazır olun YTD
    Ah keşkem keşkem )))
    Daha öncede meclisin açılmasını çok bekledik.Açıldı kapandı.Açıldı kapandı.Ama bir türlü gelmedi.10 gün sonra denildi.Covid 19 girdi araya.
    Erken seçim ihtimaline karşılık siyasi partiler kanununda değişiklik yapılacak ancak biz bu kanunun içinde kendimize yer bulacakmıyız meçhul...
    Hayal bile edilemeyecek bedel bakalım biz garibanlara vuracakmı? Bakalım hep beraber görecez...YTD.

5. Benim hiç umudum yok Ama hissemi 50 TL ye düşse bile satmıyorum, ya herro ya merro... ayrıca sayın başkan 10 güne getirin imzalayıp bu işi çözeceğiz dedi. O sonra herkes sessizliğe büründü. Sadece şu fikir geliyor aklıma. İşbankası Aş ye. Holdingleşme için bir zaman tanınmış olabilir. Umudum o yönde. Yoksa hükümet işbanka el koyacakmış, yıllardır aynı terane, buna bağladığım parayı hangi hisseye bağlasam şimdiye 15 e katlardı, yine de pişman değilim... hayali bile güzel.... Allah gerek etmesin. Satıp parasını ihtiyaç etmesin.

6.  Alıntı Originally Posted by Black_broker Yazıyı Oku
    Benim hiç umudum yok Ama hissemi 50 TL ye düşse bile satmıyorum, ya herro ya merro... ayrıca sayın başkan 10 güne getirin imzalayıp bu işi çözeceğiz dedi. O sonra herkes sessizliğe büründü. Sadece şu fikir geliyor aklıma. İşbankası Aş ye. Holdingleşme için bir zaman tanınmış olabilir. Umudum o yönde. Yoksa hükümet işbanka el koyacakmış, yıllardır aynı terane, buna bağladığım parayı hangi hisseye bağlasam şimdiye 15 e katlardı, yine de pişman değilim... hayali bile güzel.... Allah gerek etmesin. Satıp parasını ihtiyaç etmesin.

İnşallah amin...
    Umutlandıran bazı emareler var ama ...

1-Geldiği yere beklentiden dolayı (işkur 7500 lira btr 1000 liralara) dönmüyorlar.

2-işbankası son aylarda iyi topladı( en azından öyle sanıyoruz isyatırım sürekli ekliyo)

3- işkura gözü kapalı bazı kişiler 500 bin bağlayabiliyo(sokağa mı atıyo parayı hayır.beklenti olmasa gömer mi)

4-meclis -hükümet halletmese holdingleşme ayağı sürekli zihnimde artı koz olarak duruyo

İnşallah er yada geç bu iş bitecek ama kaç kişi bunu görecek zamana bağlı... YTD

7.  Alıntı Originally Posted by btrbtr Yazıyı Oku
    Ah keşkem keşkem )))
    Daha öncede meclisin açılmasını çok bekledik.Açıldı kapandı.Açıldı kapandı.Ama bir türlü gelmedi.10 gün sonra denildi.Covid 19 girdi araya.
    Erken seçim ihtimaline karşılık siyasi partiler kanununda değişiklik yapılacak ancak biz bu kanunun içinde kendimize yer bulacakmıyız meçhul...
    Hayal bile edilemeyecek bedel bakalım biz garibanlara vuracakmı? Bakalım hep beraber görecez...YTD.

Al bendende o kadar... Bu kurucu hissede KY bitmeden paralar dağıtılmaz.Para taşıyabilecek insana verilir fakir fukara KY gitsin İŞC alsın....
    YTD.

8. Yarından itibaren sert hareketlere hazır olmalı itidalli korumalıyız. Gün içi iniş çıkışlar olacaktır ancak bir sonraki günün makasını kapanış fiyatı belirleyeceğinden bizim için kapanış fiyatı önemli. Özellikle isbtr yatırımcıları çelik gibi irade sergilemeli fevri işlem yapmamalıdır. Malum isbtr de açılacak olan kredili işlemler art niyetlilere fırsat doğurabilir.

e-devlet hesabınıza girin
    arama kısmına merkezi kayıt kurumu yazın linki tıklayın
    daha önce giriş yapmamışsanız mail ve telefon ile dogrulama isteyecektir.
    bu işlemlerde tamamlandıktan sonra sol tarafta e- cas altında yatırımcı blokaj kısmında bloke etmek istediğiniz ve adetleri seçerek satışa kapatabilirsiniz hisselerinizi
    işlemin aktif olması bir gün sürüyor.
    tekrar satmak için aynı e-cas altında yatırımcı blokaj kısmında bloke çöz emri ile satışa açabilirsiniz.

bu işlem ile hem olası psikolojik savaşta satmamak ve düşünmek için süre kazanacak.hemde bu dalı silkelemeye çalışanlara yerinizi göstermiş olacaksınız

Sayfa 506/901 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •