Sayfa 518/902 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon
Arama sonucu : 7213 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by Ali Kütahya Yazıyı Oku
    Selamın Aleyküm cümleten !
    Bu düşen haberi sadece ben mi kötüye yoruyorum gerçekten merak içindeyim sayın nebo58,sayın marslı , sayın fibonacci ,sayın fabrikatör ve sayamadığım değerli hocalar fikirlerinizi paylaşır mısınız?
    Haberde kötüye yorumlanacak bişey yok. Ancak eksik bilgi var. Okuyanlar konuya hakim olmazsa istediği gibi yorumlar. Onun dışında Sn. Erdoğan İş bankasına dikkat çekmeden önce ben burdaydım. Olmayada devam edeceğim.

I$ olacağa varır. ;)

2. Peki hocam bu aldıkları temettüleri nerden aldı hazine BDDK tarafından 2 yıldır temettü ödenmemesi kararı yok mu ? Hazine aldıysa biz niye alamadık bu temettüyü ve bu temettü işc üzerinden mi verildi sadece ? Bir de hocam sonuç olarak sayın CB söylediğini yapmış oldu bu milletin malıdır dedi ve sonuç olarak hazineye geçmiş oldu gelirler burda beklenti bitmiş durumu oluşmaz mı yanlış anlamasın kimse sadece merakımdan soruyorum inşallah ben yanılıyorumdur

3. Sanki bu paraların TDK TTK kurumu tarfından direkt hazineye gitmesi KY yi byypass etme operasyonu gibi.

Sanki saksıya fesleğen gibi oturttular.

4. Saksı fesleğen tabiriniz hiç hoş değil kelimlerinize dikkat edin lütfen

5.  Alıntı Originally Posted by Ali Kütahya Yazıyı Oku
    Saksı fesleğen tabiriniz hiç hoş değil kelimlerinize dikkat edin lütfen
    bence cuk oturmuş

6.  Alıntı Originally Posted by iskulelerimagduru Yazıyı Oku
    Sanki bu paraların TDK TTK kurumu tarfından direkt hazineye gitmesi KY yi byypass etme operasyonu gibi.

İsc’den zaten temettü gidiyordu, geçmişte ödenen temettülerin hazineye devridir söz konusu olan. Ayrıca tam tersini düşünmek lazım. Tdk ve ttk’ya ödenmesi gereken bedelleri hazineye aktarabiliyorlarsa kurucu hisselerin imhasından ciddi bir bedeli de hazineye aktarabilirler. Böyle bir operasyonda aslan payını sandık alacağı için onların da sesi çıkmaz, yedek akçedeki tutar devletle paylaşılmış olur, üstelik ortaklık yapısı da değişmez.

7.  Alıntı Originally Posted by iskulelerimagduru Yazıyı Oku
    Sanki bu paraların TDK TTK kurumu tarfından direkt hazineye gitmesi KY yi byypass etme operasyonu gibi.

Vallahi pes. Bilgileri birleştiremiyorsunuz. Bu durum beni forumun güvenilirliği ve devamı için endişelendiriyor.
    2019 ve 2020 için BDDK tüm bankalara kar payı dağıtımını engelledi. Bütçeye aktarılan tutar TDK ve TTK kasasında duran geçmiş dönem kararıdır. Bu karların içindeki imtiyazlı ve kurucu payların alması gereken temettüler tartışmalıdır. Zaten devletin iki kurumunun kasasındaki nakit gene devlete aktarılmıştır. Pratikte bu ufak değişiklik gelecekte yapılacaklara işarettir.
    Forumun amacı gerçeği bulmaktır. Lütfen eksik bilgi ile bağlayıcı yazı yazmayalım. Bilmiyorsak bir bilene soralım.
    (De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Zümer suresi 9.ayet)

8.  Alıntı Originally Posted by fabrikator Yazıyı Oku
    Vallahi pes. Bilgileri birleştiremiyorsunuz. Bu durum beni forumun güvenilirliği ve devamı için endişelendiriyor.
    2019 ve 2020 için BDDK tüm bankalara kar payı dağıtımını engelledi. Bütçeye aktarılan tutar TDK ve TTK kasasında duran geçmiş dönem kararıdır. Bu karların içindeki imtiyazlı ve kurucu payların alması gereken temettüler tartışmalıdır. Zaten devletin iki kurumunun kasasındaki nakit gene devlete aktarılmıştır. Pratikte bu ufak değişiklik gelecekte yapılacaklara işarettir.
    Forumun amacı gerçeği bulmaktır. Lütfen eksik bilgi ile bağlayıcı yazı yazmayalım. Bilmiyorsak bir bilene soralım.
    (De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Zümer suresi 9.ayet)
    Sayın fabrikatör, burada bilgileri birleştirememe ya da bilmeme söz konusu değil. Ortada bu ve bazı kişilerin bilerek manipülasyon yapma niyeti olduğunu düşünüyorum. Elinde kurucu hisse olanların söyleyecekleri laf değil. Onlara sesleniyorum, eğer bizim kuruculardan büyük bir gelir etmemiz kaderde varsa bunu bütün dünya bir araya gelse nasibimizi engelleyemez, eğer nasibimizde yoksa da yapacağımız birşey yoktur. İnancım budur. Bu şekilde zaten 2 yıldan uzun süredir elimizde tuttuğumuz bu hisseyi bu gibi laflarla elimizden çıkaracak değiliz. Bu gibi ifadeler bana ayrıca umut veriyor. Zaten baksanıza kurucuyu elden çıkarmak istesek alıcı da yok tahtada Dolayısıyla beklemeye devam... Ne zamana kadar? Ben unuttum bile bu hisseyi. Bir araba parasına satılacak bir hisse değil benim için. Yatırım tavsiyesi değildir. "Gerçek" eskilere selam olsun.

Sayfa 518/902 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •