Sayfa 542/903 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon
Arama sonucu : 7222 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. iş bankası sözleşme tadiline gidiyor. yeni kap ile arkadaşlar geliyor mu yoksa gelmekte olan... ytd

2. Acıklama bankamız yonetım kurulu tarafından esas sozlesmemızın 25, 28 ve 62 numaralı maddelerının tadıl edılmesı ve soz konusu degısıklıklere ılıskın gereklı ızınlerın alınması konusunda genel mudurluk yetkılı kılınmıstır.

Bankamız esas sozlesmesının tadıl edılecek maddelerının eskı ve yenı seklı ekte yer almaktadır.

3. ESAS SÖZLEŞMENİN DEĞİŞECEK MADDELERİNİN ESKİ ve YENİ HALİ
    MADDE ESKİ HALİ YENİ HALİ NO
    25
    İdare meclisi azalarının intihabı
    İdare meclisi, biri umum müdürü olmak üzere 7-11 azadan terekküp eder. Umum müdürden maadası umumi heyet tarafından üç sene için intihap olunup her üç senede bir yeniden seçilir. Azanın tekrar intihapları caizdir.
    İlk meclisi idare azaları, müdürü umumiden maada, isimleri aşağıda yazılı zevattan terekküp eylemiştir.
    Rize Mebusu Fuad,
    Ertuğrul Mebusu Doktor Fikret, Gaziantep Mebusu Kılıç Ali, Cebelibereket Mebusu İhsan,
    Siirt Mebusu Mahmud,
    Yozgat Mebusu Salih,
    Sivas Mebusu Rasim,
    İzmir Mebusu Rahmi,
    Ankara Mebusu Kınacı Zade Şakir.
    İdare meclisi azalarının intihabı
    İdare meclisi, biri umum müdürü olmak üzere 7-11 azadan terekküp eder. Umum müdürden maadası umumi heyet tarafından azami üç sene için intihap olunur. Azanın tekrar intihapları caizdir.
    İlk meclisi idare azaları, müdürü umumiden maada, isimleri aşağıda yazılı zevattan terekküp eylemiştir.
    Rize Mebusu Fuad,
    Ertuğrul Mebusu Doktor Fikret, Gaziantep Mebusu Kılıç Ali, Cebelibereket Mebusu İhsan,
    Siirt Mebusu Mahmud,
    Yozgat Mebusu Salih,
    Sivas Mebusu Rasim,
    İzmir Mebusu Rahmi,
    Ankara Mebusu Kınacı Zade Şakir.
    28
    Yönetim Kurulu Toplantıları
    Yönetim Kurulu, ayda en az bir defa şirket merkezinin bulunduğu adreste toplanır. Yönetim Kurulu, üyelerin yarısından fazlasının onayı ile uygun görülecek diğer bir yerde de toplanabilir.
    Toplantının geçerli olabilmesi için üyelerin yarısından fazlasının hazır bulunması şarttır. Kararlar mevcut üyelerin çoğunluğu ile alınır, oylarda eşitlik halinde görüşülen konu gelecek toplantıya bırakılır; onda dahi eşitlik olursa söz konusu öneri reddedilmiş sayılır.
    Toplantıda sürdürülen görüşmeleri ve katılan üyelerin isimlerini belirten bir tutanak düzenlenerek yönetim kurulu karar defterine geçirilir. Ve toplantıya katılan üyeler tarafından imzalanır. Kararlara muhalif olanlar; muhalefet sebeplerini belirterek imza etmek mecburiyetindedirler.
    Bu tutanakların tamamen veya kısmen suretlerini çıkartmak icabederse, 3. şahıslara karşı geçerli olabilmesi için Başkan tarafından imza edilmesi lazımdır. Yönetim Kurulu tarafından verilmiş bir izin olmaksızın birbirini takip eden üç ay toplantılarda hazır bulunmayan üye istifa etmiş sayılır.
    Yönetim Kurulu Toplantıları
    Yönetim Kurulu, ayda en az bir defa şirket merkezinin bulunduğu adreste toplanır. Yönetim Kurulu, üyelerin yarısından fazlasının onayı ile uygun görülecek diğer bir yerde de toplanabilir. Yönetim kurulu toplantıları elektronik ortamda da yapılabilir.
    Bankanın yönetim kurulu toplantısına katılma hakkına sahip olanlar bu toplantılara, Türk Ticaret Kanununun 1527’nci maddesi uyarınca elektronik ortamda da katılabilir. Banka, Ticaret Şirketlerinde Anonim Şirket Genel Kurulları Dışında Elektronik Ortamda Yapılacak Kurullar Hakkında Tebliğ hükümleri uyarınca hak sahiplerinin bu toplantılara elektronik ortamda katılmalarına ve oy vermelerine imkan tanıyacak Elektronik Toplantı Sistemini kurabileceği gibi bu amaç için oluşturulmuş sistemlerden de hizmet satın alabilir. Yapılacak toplantılarda şirket sözleşmesinin bu hükmü uyarınca kurulmuş olan sistem üzerinden veya destek hizmeti alınacak sistem üzerinden hak sahiplerinin ilgili mevzuatta belirtilen haklarını Tebliğ hükümlerinde belirtilen çerçevede kullanabilmesi sağlanır.

MADDE ESKİ HALİ YENİ HALİ NO
    Toplantının geçerli olabilmesi için üyelerin yarısından fazlasının hazır bulunması şarttır. Kararlar mevcut üyelerin çoğunluğu ile alınır, oylarda eşitlik halinde görüşülen konu gelecek toplantıya bırakılır; onda dahi eşitlik olursa söz konusu öneri reddedilmiş sayılır.
    Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar, mevzuat düzenlemelerine uygun olarak Yönetim Kurulu karar defterine geçirilir ve toplantıya katılan üyeler tarafından imzalanır. Kararlara muhalif olanlar; muhalefet sebeplerini belirterek imza etmek mecburiyetindedirler.
    Bu kararların tamamen veya kısmen suretlerini çıkartmak icabederse, 3. şahıslara karşı geçerli olabilmesi için Başkan tarafından imza edilmesi lazımdır. Yönetim Kurulu tarafından verilmiş bir izin olmaksızın birbirini takip eden üç ay toplantılarda hazır bulunmayan üye istifa etmiş sayılır.
    62
    Tasfiyenin neticesi
    İnfisah eden şirketin borçları ödendikten sonra ve infisahın üçüncü ilanından itibaren bir sene geçtikten sonra bakiye mal varlığı, beheri 500 TL (5083 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Para Birimi Hakkında Kanun öncesindeki döneme ilişkin olup; değişim oranı uygulanmamış tutardır) nominal değerde 20 adet A grubu payın 1 adet 1 Kuruş nominal değerde A grubu pay ile değiştirilmesi nedeniyle bir A grubu pay 20 kat olarak hesaplanmak suretiyle bulunacak toplam pay adedine bölünmek ve her A grubu pay 20 katı olarak göz önünde tutulmak suretiyle beher paya ödenecek miktar bulunur.
    Pay sahipliğinin herhangi bir nedenle zorunlu olarak son bulacağı diğer hallerde de pay sahiplerine yapılacak ödemede birinci fıkradaki esaslar uygulanır.
    Tasfiyenin neticesi
    İnfisah eden şirketin borçları ödendikten sonra ve infisahın üçüncü ilanından itibaren en az altı ay geçtikten sonra bakiye mal varlığı, beheri 500 TL (5083 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Para Birimi Hakkında Kanun öncesindeki döneme ilişkin olup; değişim oranı uygulanmamış tutardır) nominal değerde 20 adet A grubu payın 1 adet 1 Kuruş nominal değerde A grubu pay ile değiştirilmesi nedeniyle bir A grubu pay 20 kat olarak hesaplanmak suretiyle bulunacak toplam pay adedine bölünmek ve her A grubu pay 20 katı olarak göz önünde tutulmak suretiyle beher paya ödenecek miktar bulunur.
    Pay sahipliğinin herhangi bir nedenle zorunlu olarak son bulacağı diğer hallerde de pay sahiplerine yapılacak ödemede birinci fıkradaki esaslar uygulanır.

4.  Alıntı Originally Posted by iskulelerimagduru Yazıyı Oku
    Sizde faiz oranı nedir? Milli iradenin ocağına incir ağacı dikmeyin aman ha!
    Şöyle bir çözüm bulduk. Tüm hissedarların temettü haklarını ana sözleşmede yapacağımız değişiklikle kısıtlayıp o tutarı personel olarak aramızda bölüşelim diyoruz, ne dersiniz?

5.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Şöyle bir çözüm bulduk. Tüm hissedarların temettü haklarını ana sözleşmede yapacağımız değişiklikle kısıtlayıp o tutarı personel olarak aramızda bölüşelim diyoruz, ne dersiniz?
    Şirketi yönetenlerin, şirketin sahiplerinin haklarını kısıtladığı başka bir durum var mıdır? Elbet bir gün bütün bu yapılanların hesabı sorulacak. Belki yarın belki yarından da yakın...

6. Yani işatr yi toplayıp imhamı edecek şimdi

7. Bayram değil seyran değil enişte bizi niye öpüyor şimdi

8.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku

Valla hocam güzel iş düşünsene senle ben beraber işe giriyoruz, patron sonra bize siz de ortaksınız içimden geldi diyor.. güzel ponzi

Sayfa 542/903 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •