Sayfa 552/902 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 7210 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by yep Yazıyı Oku
    sn nebo58 benimde elimde dedemden kalan hisseler var. beraber hareket etmemiz veya genel kurula katılmamız gerekirse lütfen beni de bilgilendirin.
    daha önce nerdeydiniz mübarek insanlar

2.  Alıntı Originally Posted by iskulelerimagduru Yazıyı Oku
    O günkü kanunlara uygun, uygun olmasa bakanlık ve hazine temsilcileri tutanağı imzalar mıydı?
    Bakanlık temsilcisinin tüm kanunları ezbere bildiğini ve anında karar verebildiğini sanıyorsunuz galiba. O zaman ülkede hiç bir zaman genel kurul karar iptali olmaması gerekirdi. İlgili temsilciler ağırlıklı olarak şekle bakar, esasa girmezler.

3.  Alıntı Originally Posted by nebo58 Yazıyı Oku
    Dikkatimi çeken bir başka konu....

İş Bankası Mobil Borsa uygulamasında 3 aylık saklama ve işlem pasta grafiğinde ISKUR da hiç yabancı yok.

Öte yandan isC de Citibank Yabancı ve Deutchebank var.

1’e 15-20 verecek bir hisseye (kurucu) neden yabancılar girmez?
    10 sene bile bekleseler %1500-%2000 kar demek...

Bizim bilmediğimiz birşeyi onlar mı biliyor?

Kendi göbeğimizi kendimiz kesmemiz lazım.

Hükümete falan güvenip beklemek yanlış olur.

Birlik olmamız lazım.

Ama başı çekecek kişi ben değilim.
    Hem bu konuda bilgim yok, hem de gerçekten bilgisine güvendiğim bir hukuk danışmanım yok.

Birileri diyecek ki “o zaman yazıp kimsenin kafasını karıştırma”...

Yatırım tavsiyesinde bulunmuyorum.

Elimdeki ISKUR ları da sonuna kadar tutacağım.

Hatta her gece yattığımda ISKUR imha edilirse yapacaklarımın hayalini kuruyorum.

Sadece gördüğüm gerçekleri paylaşıyorum ve örgütlenmemiz ve olaya farklı açılardan bakmamız gerektiğini söylüyorum.

Aynı gemideyiz.
    Bazılarımız, ben dahil, denizcilikten hiç anlamıyor.
    Anlayanlarla el ele verip bu gemiyi yüzdürmemiz ve güvenli bir limana yanaştırmamız lazım diyorum.

Burada asıp kesmekle, kişisel çabalarla, beyin fırtınası yapabileceğimiz ortak bir platformda buluşmadıkça ve hükümete güvenmekle hiç bir şey olmaz.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yabancılar eski tabirle gözaltı pazarı vb hisselere girmezler, bir kısmı istede de giremez kendi iç mevzuatları gereği.

4.  Alıntı Originally Posted by borsa_simsari Yazıyı Oku
    arkadaşlar banka yasal olmasa 1 işkur a 1.3 tl 1 işatr ye 0,25 1 işbtr ye ise 0,14 tl vermek varken neden imha veya geri alım yapsın. bu böyle devam edecek belli bu paralara işkur alan için bişey diyemem ama işatr ve işbtr için yazık olacak gibi bence tabi bu benim fikrim ytd. banka yönetimi rahatken bankadan bir hamle beklemek çok yanlış olur. Hükümetin ise bu konuya kalkışmayacağını net olarak düşünüyorum. ekonomik dengeler için bile olamayacağını hazineye devredilemeyeceğini düşünüyorum. öyle koskoca bankanın 3te 1ine el koymak yürek ister. bunu bilip öyle yatırım yapıyorum veya sadece izliyorum. elimde 7bin tlden işkur olsa tabi beklerim 500bin tlden alsam kafaları yerim. herkesin gönlüne göre olsun ayrıca.
    Bilmiyorsunuz, bilmediğinizi de bilmiyorsunuz, sizin adınıza üzüldüm. Sizin mantığınızla borsada işlem gören firmaların her işlemi yasal, spk’dan falan hiç ceza da yemiyorlar. Zaten bankalar da hiç ceza yemiyor idareden.

5.  Alıntı Originally Posted by borsa_simsari Yazıyı Oku
    birde şunu söyleyeyim işc zannedersem 1987 de borsada işlem görmeye başlıyor. elinde işatr ve işbtr olanlarda şimdi diyorki bana temettü haksızlığı yapılıyor. kardeşim siz bu işb ve işa ları 1986 yılında mı aldınız? o zaman almış olsanız size işç üzerinden haksızlık yapılıyor deme hakkına sahipsiniz. adam gelmiş 50bine işb 200bine işa almış yok efendim bana haksızlık yapılıyor diyor bunun akla mantığa uyan tarafı yoktur. işkur da aynı durumda 1991 yılında bu kısıtlama gelmiş. daha önceden sahip olanlar acaba zamanında yüzde 10 kardan payını almışmı? varmı aramızda dedesinden işkur kalan? adam amış 400 binde işkur 1 ay önce yokbana haksızlık yapılıyor yok temettüm ödenmiyor. yok öyle yağma dün aldın bugün milyonlar senin olsun!!!
    ha gayret buraya böyle cahilce şeyler yazarak bi tane iskur sahibi olursun bir hisseyi aldıysan o hissenin de haklarına sahip oluyorsun. bunlardan biri de temettüdür. geriye dönük bir temettüde hisse sahibi kimse hak ona geçer.

6.  Alıntı Originally Posted by benim adım yok Yazıyı Oku
    ha gayret buraya böyle cahilce şeyler yazarak bi tane iskur sahibi olursun bir hisseyi aldıysan o hissenin de haklarına sahip oluyorsun. bunlardan biri de temettüdür. geriye dönük bir temettüde hisse sahibi kimse hak ona geçer.
    Yıllarc tcell taşıyıp da temettü almayıp hissesini satmış olanlara da haksızlık der şimdi😄

7. Geçen senelerde fibonacci ve marslı arkadaşlar vardı.

Fibonacci arkadaşımız whatsapp gurubu da kurmuştu. Ama sonra ses seda çıkmadı doğrusu.

Son gelişmeler nedir n yaptılar bilmiyorum doğrusu.

Ama onların katılımını tekrar sağlarsak eminim daha faydalı olur. Çünkü özellikle fibonacci konuyu çok ayrıntılı bir şekilde incelemeye almıştı.

8. Size bu konu ile ilgili çok net birşey söylerdim de neyse. Değmez. Daha çok hayal kuracaklar var peşinizde. Nebo58 0.81 kuruştan maliyetliyse tabi ki çok rahat konuşur. Yüzbinleri yatıranlar bu hisse gibi işbtr ve işatr de de madem bu kadar değer var siz bunu banka yönetiminin bilmeyeceğini mi sanıyorsunuz? Bu kurucu ve imtiyazlı hisseler için yapilan tüm hesaplar yalandır. Eger banka yometimi bunun boyle oldugunu bilseydi simdiye kadar birileri uzerinden bu hisseleri toplardı bence. Ama siz inanmaya devam edin bu soylemlerim yatirim al sat tut tavsiyesi degildir.

Sayfa 552/902 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •