Sayfa 7/902 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 7209 madde; 49 - 56 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Meclis açılınca 200 altıda zor artık 😎

2. Belli oluyor zaten bir sıkıntısı olduğu kuyruğuna basılmış zıçan gibi sürekli ciyakliyor yavrucak. Dediginiz gibi ise eğer kendi büyük yara aldı ise milletin zararına da sevinecek nerdeyse Rabbim böylelerini ıslah etsin. Herkese hayırlı sabahlar, hayırlı işler bol kazançlar diliyorum

Kurucu sabırla unutulmuş şekilde bekliyoruz. Bir gerçek fiiliyat içerecek haber kağıdı kitleyecek, alma devri bitecektir.

4. hisse 35bindeykende cikiyordu ayni argumanlari kullaniyordu. Ne oldu hisse 240 gordu. Sn okocha nın sozlerine aldanip hisseden cikan umarim olmamistir o donemde. Bu işi siyasete taşımak. Hissesi olmadigi halde herkesten cok konusmak. Ne kadar dogru. Yorumu sizlere birakiyorum. Bu hisse ozel bir hissedir. Ulu onder Ataturkun TC vatandaslarinin parasiyla kurdugu bir bankadir (bu konuyu tartisirim sonun kadar!) O donemde tek parti vardi chp devletti (bunuda tartisirim isteyenle). Hisseler Hazineye 1950lerde gecmiş dogrusu buydu zaten, peki ne oldu demokratik oyla gelen Başbakan darbeyle indirilmiş idam edilmiş. Hisseleri chp ye vermisler. Bir parti banka sahibi olamaz anayasamiza gore. Ayrica 80 darbesinde kapatilmis bir parti var ortada. Tuzel kisiligin devamliligi ilkesine gore bir kere zaten 1993de yeni kurulan parti ile Atatürkün vasiyettinde gecen parti arasinda yakindan uzaktan hicbir alakasi yoktur. İdeolojik olarak hadi bir nebze Deniz Baykal doneminde yakinlik olsada Ulu önder Atatürkün kurdugu CHP ile şu andakinin ne benzerligi var. Sonra bu bankadan TC vatandaslarina ne gibi katkisi oluyor. Kredi veriyorlar bire on aliyorlar. Munzam sandik ile sadece calisanlari kollayan bir sistem mevcut. Chp de ne yaziiki ses cikartmadi bu sisteme. Tdk ttk nemalari odenmedi ses cikartmadi. Mirascilarin haklarini savunmadi. Zaten vasiyete uygun hareket etmediler. Mirascilar mahkemeye vermiş. Bunu goz ardimi edelim. İstemiyorlar chp yi. İstemiyorlar cunku chp vasiyet dogrulrultusunda hareket etmiyor! Bankanin kurulmasina katkisi olan bu altinlar paralar hilafetin devamliligi icin gonderilmiş. Bu parada herbir TC vatandasinin payi vardir. Hani nerde bu sistem. Munzam sandik yuzde 40 kusur, bir partide yuzde 28... Hayirdir!!! Ulu önder Ataturk akilci olun demiş. Hani nerde akilcilik? CHP nin derhal kendi istegiyle bu hisseleri hazineye vermesi gerekmektedir. Belliki iktidar olma niyetleri yok bundan dolayida bunu yapmiyorlar.

5. Çomarlarla mücade derneği kurulsun,ilk bağış benden.

6. Siyaset konusuyorsunuz ama siyasetten bir habersiniz. Hicbir zaman CHP ve MHP iktidar parti olamaz. Olmamistirda. Olmayida istediklerini sanmiyorum. Siyaseti bilen bunuda bilir. Ayrica birseyi yazmayi unutmusum. Bulent ecevit inönünün sag koludur chp dedir yani. Simdi bir soru dsp mi chp mi Atatürk e daha yakindir? Konuyu şuraya getiriyorum Tüzel kişiligin devamliligi ilkesi ... Bombayi buradan patlatacaklar. Kapanmis bir parti. 10-15 yil sonra tekrar kurulmuş. Tuzel kisiligin devami yok. Vasiyet yeni kurulan bu ayni isimdeki parti ile alakasi yoktur. Bu karari yakinda maddelerden biri olarak duyacaksiniz

7. Altın madeninde kazı çalışmaları bugunde devam ediyor 👏👏

8. Kazanılmış bir hak varsa bunu tek taraflı kaldiramazsin kaldirirsan başın ağrir devlet te olsan bu böyledir örnek olarak eyt

Bizim hakkımız olan vasiyet gereği temettü bunu sınırlama koymak tek tarafli olmuştür %40 sende olmasi pek birsey ifade etmez kurucu hisse her ne olursa olsun kar yaptığı sürece temettü yu alır vermezssen bu zaman için de işin içinden çıkamaz duruma gelirsin mahkeme kararıyla geçmişe dönük yasal faizi ile vasiyet yerine getirebilir veya 1924 teki sermayeyi gösterirsen ben vasiyet e uyuyorum diye ozaman mahkeme de o sermaye üzerinden hisselerin devrini ister yasal mirascilara yönetim bile değiştirebilir Kurucular dururken sen istediğin kadar ısctr üzerinden veya başka hisse çıkar asıl mevzu bu
    Akbank in kurucu hisselerinden hiç bir farkı yok

Sayfa 7/902 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •