Sayfa 625/901 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon
Arama sonucu : 7207 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Taban yapmış hisse ne oluyorsa yine

2. Adam 11 yıldır elinde tuttuğu bütün işkurları satmış investte yazmış ümidi kesiyor demekki yavaştan bazı insanlar

3. Garantiden alan kimse düşeni topluyor uzun suredir

4. Hep dedim, yine söyleyeyim, banka yasalara, mevzuata ve hukuka uymasa 30 yıldır temettü paylaşımını hisse senedi bazında farklı yapmazdı (yapamazdı). Özellikle son 20 yıldır bankaya çökmek için her fırsatı değerlendirecek Al-Qaeda zihniyeti iktidardayken.

Üstelik Atatürk hisseleri daha önceden hazineye devredilmeye de çalışıldı. Darbe dönemlerinde, siyasi partilerin kapatıldığı dönemlerde Atatürk hisseleri hazineye devredildi. Hatta bunun için kanun çıkarıldı. Ama ne oldu? Anayasa Mahkemesi, 11 Ekim 1963 tarihli ve 963/124 sayılı kararıyla Atatürk'ün vasiyetini iptal eden 14 Aralık 1953 tarihli 6195 sayılı kanunu iptal etti. Yani vasiyetin iptali kanunu anayasaya aykırıydı. Peki bunun çözümü ney? Anayasayı değiştirmek çünkü yeni çıkarılacak kanunlar anayasaya uygun olmak zorunda. Anayasa değiştirilmeden Atatürk hisselerinin sahipliği de değiştirilemez.

Başka ne demiştik? Atatürk'ün vasiyetinde "Nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır" yazıyor. Bunu okuyan hukukçu "temettü işi İş Bankası'nın kontrolündedir, iç tüzük, mevzuat, kanun, banka ana sözleşmesi neyi uygun görürse uygular" şeklinde yorumlar. Atatürk'ün vasiyetinde "İş Bankası'nın ana sözleşmesi değiştirilemez" demiyor ki.

Şimdi 4 farklı hisse senedi var bildiğimiz.

1- ISCTR - Bu hisse senedinde zaten herhangi bir uyuşmazlık yok. En yüksek sayıda hisse senedi de burada. 4.499.970.000 adet hisse var.

2- ISATR - Sadece 1000 adet hisse var. Bazı imtiyazları var ama temettüden faydalanamadığı iddia ediyor bazı hisse sahipleri. Ama bunun yasal olmadığı ile ilgili herhangi bir argüman da yok, alınmış bir mahkeme kararı da yok.

3- ISBTR - Sadece 29000 adet hisse var. Bu hissenin de imtiyazları var ve yine sahipleri temettüden faydalanamadığı iddia ediyor. Ama bunun yasal olmadığı ile ilgili herhangi bir argüman da yok, alınmış bir mahkeme kararı da yok.

4- ISKUR - Net kaç tane ISKUR var bulamadım lakin takasbank'ta 800 adet var.

ISKUR bildiğim kadarıyla "intifa senedi"dir. İntifa senetleri ile ilgili konularda alın size profesyonel hukukçu yorumu:
    http://www.erdem-erdem.av.tr/yayinla...ifa-senetleri/

Bu yazıda anlatıldığı kadarıyla ISKUR hisse sahiplerinin pek bir hak iddia etme şansı yok. Hatta daha ilk cümlede "herhangi bir payı temsil etmeyen kıymetli evrak niteliğindedir" diyor. Giriş bölümünün son cümlesinde ise "..... kar payı ayrıldıktan sonra kalanın en çok 10'da 1'i intifa senetleri bağlamında kuruculara ödenir" diyor. Bakın burada "en çok" ifadesi önemli, yani maksimum bu ödenir. En düşük ne kadar ödeneceği ile ilgili bir bilgi yok.

5. Hisse derin hisse tarafından para babalarıyla birlikte toplanıp cumhurbaşkanının sözüyle 500 lü fiyatlara çekildi.gazlana gazlana millete itelendi.Ne el koyması kardeşim herşey kanuna uygun.Kaldı ki iş bankasına çökme işi ebedi olarak bitti niye mi seçimden sonra akp diye bir parti kalmayacak rahat olun.Burda bana kızanlar sayanlar sövenler vardı.Şimdi birbirlerini yiyyorlar.Derin hisse size hayal sattı malı kafanıza çaktı.Boşuna beklemeyin.Birileri elinde kalanları da çıkmak için bugün yarın az kaldı meclis açılıyor diye diye gündemi sıcak tutmaya çalışıyor.Bülent Turan bizzat ilgileniyordu ne oldu.Ülke de kriz var ve daha da derinleşecek.Akp kendi derdinde.Efe kuzey sonunda doğru yolu buldun aferin.Araştır bakalım senin mangırları kimler deve etmiş.Gerçi senin yan kağıtların var.Düldül holding,gıpgıp tekstil,boruenerji,şalvarbank.Bunlardan iyi kazandın.Yersennn…

6. çoktan beridir olumsuz bir şey yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum. investeki sabrı tükenen arkadaşları gördüm satmışlar ellerinde ki işkurları. haklarında hayırlısı olsun. artık bu işin çıkmaza girdiği apaçık bellidir. Allah sabır versin 500 lerden 400 lerden 300lerden alanlara...

7. Okacha ben kazandım 2018 den bu yıla kadar hıc calısmadım suan tatildeyim
    Burda tarıh veren kişileri uyardım ama hala bıldıgını okuyor kimse nin birşey bildigi yok ama para icin herşey yapanlar var olumlu yada olumsuz ne varsa yazıyorum
    Aldıgım hisseler belli işkur kutpo erbos en az gıden %1000gitti.suan gözde var sana da faydası olur sen bırtürlü kazanamadın kısa vade bakarsan kazanamazsın da başkaları icin calısmaya devam edersın
    Ytd.

8. Defalarca yazdım gene yazayım....

Ben ve arkadaşlarım bu hisseyi aldığımızda ne derin hisse ne de siyasiler vardı...

Ben ve arkadaşlarım işkur işatr işbtr yi bankanın yapısal bozukluktan dolayı aldık ve inanıyoruz ki banka bizden alacak bu hisseleri... (akbank,garanti bankası gibi)

hissesi olmayıp,bu işe güvenmeyen ve inanmayan neden buraya yazar anlamıyorum
    YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Sayfa 625/901 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •