Sayfa 391/901 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Sağlıkla ilgili problem yok çok şükür..

Yakın akrabamla ilgili bir süreç...
    Ailevi yani..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    tekrar geçmiş olsun, tez zamanda atlatırsınız inşallah.

2.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Sağlıkla ilgili problem yok çok şükür..
    Yakın akrabamla ilgili bir süreç...
    Ailevi yani..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hakkinda hayirlisi olsun hocam biran evvel duzelir inşaAllah

3. Hayırlı Kandiller olsun. Tavanlarimiz bol olsun

4. Imha edin artık şu kağıdı 😒

5. Öncelikle Hayırlı kandiller.
    Sürecin sanılandan çok daha yakın olduğunu düşünüyorum. Paranın güvenli liman olarak görülen amerikan hazine bonoları ve dolara kaçtığı bir dönemde bir tanesi ile ev alınacak bir hissede günde 2 işlem olması bile bunun en güzel kanıtı çünkü alıcılarda artık tünelin sonundaki ışığın ayan beyan göründüğünü biliyorlar.

Aslında bu hisse 505 bin tl'den buralara bile düşmezdi ama öyle günlerden geçiyoruz ki kimileri için büyük çöküş, kimileri içinse büyük bir fırsat yaşanıyor süreçte. Kriz ortamlarında güvenli liman olacak denilen BTC ve Altın gibi ürünler bile çok ciddi düşüşler yaşadı BTC 10 bin dolardan 3700 dolara gibi keza altında bunların düşüş sebebi nasıl yabancı borsalardaki kaldıraçlı türev piyasalardaki patlayan marjinler ve nakit ihtiyacı ise.

Aynı durumun benzeri olarak Türkiye'de İşbankası Kurucunun dezavantajı ise tamamen Türkiye'deki aracı kurumların özsermaye yeterlilik oranları ile ilgili. Kredili olarak büyük düşüşe yakalanan yatırımcılar 500 binde bile satmadıkları bu altın hisseyi satmak zorunda kaldı ki inanın ağlayarak satanları biliyorum.

Şimdi ise düşerken %50 düşüşe izin veren sistem çıkarken %10'a sabitlenmiş olmasından dolayı ve BTC ile altın enstrümanları, gram ve satoshi yani düşük rakamlarla alınabilirken burada hisse değeri yüksek ve bölünemediğinden nazlı yükseliş sürecine girdi. Bu nedenledirki ISKUR işlem geçmediği günlerde bile adet değeri düşük olan İŞBTR işlemi ve sabit yükselişi oluyor.

Şahsım adına fark eder mi hayır zerre fark etmiyor. Alacak alındı satılacak satıldı bundan sonra ağır ağır çıkacaksın bu merdivenleri zaten gideceği yerin değil varılacak sonun önemi var. Meclisteki hareketliliklerden bankanın sanayi ve finans kısmının hisse değişimlerinden tahmin edilebileceği üzere çok da beklenmeyecek.

Sonuç olarak alabilene hayırlı olsun, sabırla bekleyenlerede tekkeyi bekleyen çorbayı içer demekten başka denilecek söz yok. Tarihimizde bu süreci Garanti ve Akbank'ta görmüştük 2sini kaçırmıştım 3.'sünü görmek nasip olacak. Devletimize milletimize yatırımcısına hayırlısı olması temennisiyle.

Yazdıklarım şahsi görüşümdür. Kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

6.  Alıntı Originally Posted by mr.derebeyi Yazıyı Oku
    Öncelikle Hayırlı kandiller.
    Sürecin sanılandan çok daha yakın olduğunu düşünüyorum. Paranın güvenli liman olarak görülen amerikan hazine bonoları ve dolara kaçtığı bir dönemde bir tanesi ile ev alınacak bir hissede günde 2 işlem olması bile bunun en güzel kanıtı çünkü alıcılarda artık tünelin sonundaki ışığın ayan beyan göründüğünü biliyorlar.

Aslında bu hisse 505 bin tl'den buralara bile düşmezdi ama öyle günlerden geçiyoruz ki kimileri için büyük çöküş, kimileri içinse büyük bir fırsat yaşanıyor süreçte. Kriz ortamlarında güvenli liman olacak denilen BTC ve Altın gibi ürünler bile çok ciddi düşüşler yaşadı BTC 10 bin dolardan 3700 dolara gibi keza altında bunların düşüş sebebi nasıl yabancı borsalardaki kaldıraçlı türev piyasalardaki patlayan marjinler ve nakit ihtiyacı ise.

Aynı durumun benzeri olarak Türkiye'de İşbankası Kurucunun dezavantajı ise tamamen Türkiye'deki aracı kurumların özsermaye yeterlilik oranları ile ilgili. Kredili olarak büyük düşüşe yakalanan yatırımcılar 500 binde bile satmadıkları bu altın hisseyi satmak zorunda kaldı ki inanın ağlayarak satanları biliyorum.

Şimdi ise düşerken %50 düşüşe izin veren sistem çıkarken %10'a sabitlenmiş olmasından dolayı ve BTC ile altın enstrümanları, gram ve satoshi yani düşük rakamlarla alınabilirken burada hisse değeri yüksek ve bölünemediğinden nazlı yükseliş sürecine girdi. Bu nedenledirki ISKUR işlem geçmediği günlerde bile adet değeri düşük olan İŞBTR işlemi ve sabit yükselişi oluyor.

Şahsım adına fark eder mi hayır zerre fark etmiyor. Alacak alındı satılacak satıldı bundan sonra ağır ağır çıkacaksın bu merdivenleri zaten gideceği yerin değil varılacak sonun önemi var. Meclisteki hareketliliklerden bankanın sanayi ve finans kısmının hisse değişimlerinden tahmin edilebileceği üzere çok da beklenmeyecek.

Sonuç olarak alabilene hayırlı olsun, sabırla bekleyenlerede tekkeyi bekleyen çorbayı içer demekten başka denilecek söz yok. Tarihimizde bu süreci Garanti ve Akbank'ta görmüştük 2sini kaçırmıştım 3.'sünü görmek nasip olacak. Devletimize milletimize yatırımcısına hayırlısı olması temennisiyle.

Yazdıklarım şahsi görüşümdür. Kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!
    Agzina sağlik. Sürec oyle bir noktadaki banka, mecliste bir hareket olmasi durumunda elleri tetikte holdinglesmeye gitmek zorundalar. Ersin ozince 2011de holdinglesmenin sunumunu yapti zaten, her turlu bankanin yararina bir durum ki hazine ortak oldgunda yeni bir sayfa ile karsilarina cikmak isteyeceklerdir. Meclis ve holdingleşme haberleri art arda gelecegini dusunuyorum. Cok yakiniz bu guzel haberlere. Bu haberlerden once 500 gorecegimizi dusunuyorum haberlerle birlikte tavan serileri baslayacaktir, bunun aksini soyleyebilen varsa buyursun tartisalim. Allahin izniyle guzel gunler yakin. 500 binken almak guc diyenler icin firsat oldugunu dusunuyorum.

7. Sürecin infaz yasasından sonra Meclis’e geleceği aşikar bir durum takvim bu yönde olacaktır YTD

8. Mayısta bitsin artık bu devir işi....

Sayfa 391/901 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491891 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •