Sayfa 130/900 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon
Arama sonucu : 7198 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by Efe kuzey Yazıyı Oku
    2013 te senin cok begendıgın ersin bey e vakfın salı toplantısı yapıldı orda emekliye ödenen ikramiyeleri kaldırdı
    Kazanılmış hak gasp edildi madem vakfın durumu iyi neden böyle karar aldı hersene vakıf 300 milyon acık veriyor denildi ersin bey e bu kararından dolayı toplantıya katılan emekliler cok agır ithamlarda bulundular. Ersin toplantıyı terk ettı
    Bizim ısbank tan temettu harici gelirimiz yok denildi
    Senin gibi dusunen emekliler ısbank bızım vakfa duzenlı bagıs yapsın dedi
    Kazanılmış hak diyince bir gülme tutuyor beni. EYT falan aklıma geliyor hep.

Burada neyi tartıstığınıda anlamış değilim. Vakıfla İşkurun baglantısımı? İşkurda sınırlama kalksa buradan en çok nemalanacak vakıf olacak...

LG-H960 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Vekil1924 Yazıyı Oku
    Syn Okocha bey olayın olmayacağına inanıyorsan ne işin var burda. Diyelimki olacak veya olmayacak ne işin var senin burda. Mesela ben Kozalın sayfasında yorum yapmam bananee bana giren çıkan birşey yok neden inanmış insanların arasına girip olmayacak diyeyim. Derdin ney bilmiyorum ama inanmiyorsan lütfen inanan insanların canını sıkma bi dünya sayfa var git orda yaz kardeşim.
    Okocha belkide buraya benden çok yazı yazmıştır..
    Elinde hisse yok ama devamlı gözü kulağı burada..
    Belki hisse var ama daha çok almak için uğraşıyordur..
    Bayağıda mesai harcıyor...
    Belden aşağıya vurmayıp yapıcı ve yararlı yazanların hepsine burada yer var..
    Ancak sapla samanı ayırmadan rencide edici yazılara da hepimiz karşı çıkarız..
    Buradaki herkesin amacı para kazanmak.Birbirimizi kırmaya hiç gerek yok..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Gg1101 Yazıyı Oku
    Cok sey bildiğini zannediyorsun ama hiçbir sey bilmiyorsun kanımca. Vakıflar kar amacı güden kuruluşlar değildir.

Bakarsanız vakfın bilançolarına devletten aldığı desteği görürsünüz. Ama ben size söyleyeyim. Hiç destek almıyor. Bugun emekli olan bir Müdür İs Bankasından en az 7000 8000 tl maaş alıyor.

Keza saglık harcamaları; sınırsız gibi bir şey. İstediği özel hastanede her türlü tedavisini ve ameliyatını olur tek kuruş ödemez.

Bu çarkıda sahip olduğu hisse senetlerinden elde ettiği temettüyle ve çalışanların primleriye döndürüyor. Kira gibi başka gelirleride var.

Vakıf iş bankasının tüm kazancını almıyor...

Emekli sandığından bahsediyoruz devlet bu kurumlara yardım etmez edecek olsa ssk emeklilerine verilen ikramiye bu sandık emeklilerine de verildi
    Sandık emeklileri de ssk bize niye bayram ikramiyesi vermiyor diye alamazdı

Siyasi propagandaya varacak paylaşımlar yapılıyor , hisse başlıklarında siyaset yapmıyoruz , buna uyalım uymayanları yönetime bildir ile bize iletiniz .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Okocha belkide buraya benden çok yazı yazmıştır..
    Elinde hisse yok ama devamlı gözü kulağı burada..
    Belki hisse var ama daha çok almak için uğraşıyordur..
    Bayağıda mesai harcıyor...
    Belden aşağıya vurmayıp yapıcı ve yararlı yazanların hepsine burada yer var..
    Ancak sapla samanı ayırmadan rencide edici yazılara da hepimiz karşı çıkarız..
    Buradaki herkesin amacı para kazanmak.Birbirimizi kırmaya hiç gerek yok..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kesinlikle katılıyorum özgür bey her geminin bir faresi olur. önemli değil aldırmiyorum işin sonunda herkes hakettiğini alacak. Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Gg1101 Yazıyı Oku
    Kazanılmış hak diyince bir gülme tutuyor beni. EYT falan aklıma geliyor hep.

Burada neyi tartıstığınıda anlamış değilim. Vakıfla İşkurun baglantısımı? İşkurda sınırlama kalksa buradan en çok nemalanacak vakıf olacak...

%40 hısse ile nasıl cok faydalanacak %60 para kasada dursun bu mantık var hesap soran yok nasılsa
    Devlete ve borsada ki yatırımcıya para vermemek İcin alınmıs bir karar
    %100kurucu hisseler kendi kurumlarında olsa bu temettuyu kaldırırmıydı???

Adatepe ornegı var vasiyet e gore 1.8 milyar eksik ödenen maas alacgı var kazanılmış hak gasp edilirse er gec iade edilir

7. Vasiyet e gore 1991 yılında alınan karar bir gasptır bu hisseyi dun dahi almıs olsa 1991 yılından sonra eksik ödenen temettu lerı alma hakkı vardır.
    Bu olmaz ödemezler yapamazlar diye bilirsiniz. Ama mahkeme bunu ödeyeceksin dedıgı zaman tum mal varlığına haciz icra ile yine alır
    Vasiyet ataturkun vasiyeti tek taraflı karar alınmıs yasalarda rıza sartı var burda bıstte islem goren yatırımcı dan izin imza sart
    Ben yaptım oldu yaparsan hesabını da verırsın

8. 5 Eylül 1938’de Mustafa Kemal Atatürk’ün el yazısıyla kaleme aldığı vasiyetnamenin içeriği ise şöyle:
    “Malik olduğum bütün nukut ve hisse senetleriyle Çankaya’daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Cumhuriyet Halk Partisi’ne atideki şartlarla terk ve vasiyet ediyorum:
    1) Nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır.
    2) Her seneki nemadan, bana nisbetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, Makbule’ye ayda bin, Afet’e 800, Sabiha Gökçen’e 600, Ülkü’ye 200 lira ve Rukiye ile Nebile’ye şimdiki yüzer lira verilecektir.
    3) Sabiha Gökçen’e bir ev de alınabilecek ayrıca para verilecektir.
    4) Makbule’nin yaşadığı müddetçe Çankaya’da oturduğu ev de emrinde kalacaktır.
    5) İsmet İnönü’nün çocuklarına yüksek tahsillerini ikmal için muhtaç olacakları yardım yapılacaktır.
    6) Her sene nemadan mütebaki miktar yarı yarıya, Türk Tarih ve Dil kurumlarına tahsis edilecektir.”

Ataturk un vasiyeti acık ve net
    Sartlar belirtilmiş malum parti yetkilendirilmiş.
    Vasiyet e uyulmus olsa hıc bir problem olmazdı
    Ama her maddesi ne uyulmadığı gorunuyor

Sayfa 130/900 İlkİlk ... 3080120128129130131132140180230630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •