Sayfa 709/902 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 7210 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Munzam bu kadar güçlüyse derken kastınızı anlamadım. Bankayı zaten munzam yönetiyor.

İki türlü bakmak lazım. Birincisi holdingleşmeye gidilecekse munzama para lazım olur, en kolay kaynak kurucu hisse imhası.

İkincisi bu tarz kararlar dönemin şartları içerisinde verilir. 91’de kısıtlama getirip yedek akçeyi şişirenlerin bugün yedek akçeyi kullanmaya kalkması beni şaşırtmaz şahsen.

Tabi ki devlet kanadından da İş Bankası’nın bu işi çözmesi için gereken motivasyon sağlanıyordur.
    Ifade etmek istediğim şuydu: 30 yıldır kurucu hissesinin temettüsünü bile sandığa gelir olarak almayan bir munzam var (bu sene bile en az 250 milyon TL) bu konuda munzamin elini kolunu bağlayan nedir? TTK TDK ya hakkı odenmesin diye kendi hakkından bile vaz geçen bir yapı mı?

2. Pericem 'in soruları ve yazdıkları muazzam..

fabrikatör isimli forumdaş cevap verebilir...

3.  Alıntı Originally Posted by Pericem Yazıyı Oku
    Ifade etmek istediğim şuydu: 30 yıldır kurucu hissesinin temettüsünü bile sandığa gelir olarak almayan bir munzam var (bu sene bile en az 250 milyon TL) bu konuda munzamin elini kolunu bağlayan nedir? TTK TDK ya hakkı odenmesin diye kendi hakkından bile vaz geçen bir yapı mı?
    Bu soruların cevabını bilen biliyorda burada yazmaz yazamaz

4. Holdingleşme yada imha için bir sürü sebeplerden bana göre bir tanesi de..
    Bu hisseler bizde iken ve temettü ödemiyorken işbankası bedelli sermaye arttırımına gidemiyor..
    Sizce de… Bu sorunu çözmesi gerekmiyor mu..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Pericem Yazıyı Oku
    Otokratik yönetilen yapılarda şahsi çıkarlar çoğunluğun çıkarlarının önüne geçebilir, geçmeyedebilir😊

Madem her şey olumsuz, şeytanın avukatlığına soyunuldu benim de sorum şu size, kim neden bu hisseye 1,2 milyon tl veriyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Otokratik yönetilen yapılarda şahsi çıkarlar çoğunluğun çıkarlarının önüne geçebilir, geçmeyedebilir😊

Madem her şey olumsuz, şeytanın avukatlığına soyunuldu benim de sorum şu size, kim neden bu hisseye 1,2 milyon tl veriyor.
    NŞA'da 1,2m bile az zaten hepimiz biliyoruz. Daha önce de belirttim (geçmiş temettü kaybı hariç) yılda 400.000TL temettü veren bir finansal varlığın değeri kaç olmalıdır diye.

Sorgulamalarımı olumsuz yaklaşım olarak ifade ediyorsunuz ama olumsuz değil umutluyuz.

7.  Alıntı Originally Posted by Black_broker Yazıyı Oku
    Holdingleşme yada imha için bir sürü sebeplerden bana göre bir tanesi de..
    Bu hisseler bizde iken ve temettü ödemiyorken işbankası bedelli sermaye arttırımına gidemiyor..
    Sizce de… Bu sorunu çözmesi gerekmiyor mu..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kurucu zaten sermayeyi temsil etmiyor ne bedellide ne bedelsizde bizlik bir durum yok.

Sermaye ağırlığı Clerde. Bence sıkıntı CHPdeki hisseler. Sahibi CHP ama nakdi faydalanan TTK TDK. Geçmişte TTK TDK adına hazine destek oldu diye okumuştum ya da temettü hakedişinden düşüldü ama hangi şartlarda bilmiyorum. Gazete arşivlerinde bir kaç makale görmüştüm ama tüm bedelliler böyle oldu diyemem tabi incelemek gerek

8.  Alıntı Originally Posted by Pericem Yazıyı Oku
    NŞA'da 1,2m bile az zaten hepimiz biliyoruz. Daha önce de belirttim (geçmiş temettü kaybı hariç) yılda 400.000TL temettü veren bir finansal varlığın değeri kaç olmalıdır diye.

Sorgulamalarımı olumsuz yaklaşım olarak ifade ediyorsunuz ama olumsuz değil umutluyuz.
    Hisse alım aşamasında sorguluyor olsanız anlarım. Bence o sorgulamaları ve soruları çoktan geçtik. Eski olduğum ve süreçlere hakim olduğum için benim açımdan farkeden bir durum yok fakat hissede -olursa- ilk geri çekilmede yazdıklarınızı negatif yönlü kullanacak kötü niyetli insanlar olacaktır.

Sayfa 709/902 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •