Sayfa 870/901 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by marabadan Yazıyı Oku
    Bu borsa istanbul niye hala işkurun tavanı için kap atmadı anlamış değilim. Başka zaman hemen tavan değişikliğiyle kap atan borsa en son 9 milyon tavan kapını attıktan sonra durdu. Sanki birileri borsaya daha fazla yükselmesine izin veripte göze batmasını önlemeliyiz dedi. Veya cidden bu teknoloji çağında borsa istanbulun bilgisayar sistemi tavanın 8 haneli olmasına izin vermiyor. İmhayı bekliyen müebbetlikler için sorun yok ama geldiğimiz nokta trajikomik doğrusu.

Geçen hafta 10 milyon sınırında bir satıcı var demiştik. Ama bu tavan sınırlaması yüzünden alıcı varsa da alış emri giremediği için hisseyi alamaz demiştik. Ama satıcı fiyatını 9 milyon altına düşürmesine rağmen ve bu durumda alıcı olsaydı alabileceği halde, alış satış göremedik. Demek ki bir alıcı şu an için yokmuş. Yeni katılan dünyalı üstat alıcı olmadığı için satış olmadığını söylemişti. Bu durumda kendisine haklı olduğunu söylemek gerek. Ama dünyalı üstadın özellikle bu aşamada hissenin daha fazla yükselmesinin zor olmasını söyledikten sonra baya eleştirildiğini gördüm. Tabi herkes fikrini söylemekte özgür. Burası özgür bir ortam. Dünyalı üstadın o kadar eleştirilmesine rağmen hala sakin kalabilmesini de takdir ettim doğrusu. Ama hisseyi 4 milyondan alırım demesi benim dünyalı üstat için düşündüğüm imajı çizdi maalesef. Bir insan madem bir hissenin daha fazla gitmesini pek düşünmüyor, niye hala yatırım yapmayı düşünür bu hisseye? Neyse bu konuda daha fazlada polemiğe girmek istemem doğrusu.

İsyankar işa cılar, bu haftaki tavan hayırlı olsun. Durum o ki artık işa nın ayda bir tavanı çantada keklik. Hadi gene iyisiniz. Şaka bir yana tahtacı artık belli etti ki serbest marja sokmamak için işa da ayda bir işlem olacak. Marslı üstadın 10 kasımdan sonra ben alacağım sözünü de duymuş olacak ki, işlemi 9 kasımda yaptı çakal lopez. Marslı artık yapacaklarını böyle alenen söylemezsin artık. Ne demişler su uyur düşman uyumaz.

Neyse tahtacı arkadaş hissenin şu an yükselmesini istemiyor. Tahminim şu an elinde yeterli sayıda yok. O yüzden fiyatı yükseltmeyip düşükten toplamaya çalışacak. Ne zaman toplarsa da o zaman ok yaydan çıkacak. Ama o zamana kadar ne kadar zaman geçer, anca tahtacı bilir.

İşb ise 800 binlere yaklaştığı anda daha fazla yükselmesine izin vermediler. Çünkü nerdeyse İşb abisini geçecekti ve saçma bir durum oluşacaktı. Ama tahtacıya belli olmaz tabii, elinde yeterli miktarda varsa, işa filan dinlemeyip yükseltebilirde. Ama şu an için kısa vade işlemleri yapmak riskli doğrusu. Hele ki beklentinin devam ettiği bir dönemde beklemek en doğrusu olacak. Zaten hedef imha diyenler içinde söyliyecek hiç bir sözüm yok. Bu kurucu ve imtiyazlı hisselerde beklenti olduğu sürece uzun vadede pek te kaybettirmeyeceği artık görülüyor gibi. İyi haftasonları herkese...
    Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim. Öncelikle üstat değilim ben. Sade bir yatırımcıyım. Dediğim gibi benim yazdıklarımda doğru olmayabilir. Herkesin yazdığı da. Herkes gördüğünü düşündüğünü yazıyor. 4.000 den almaya da gelince, kimse sana yarı fiyatına vermez verse de alamazsın diyor. Beni bilmeden. Verse o gün için alacaktım. Ama 4 teklifim geçerli değil artık. Belki ileri de daha ucuza alabilirim. Ben bu gruba ve Telegrama girdiğimde benim bilmediğim bir şey biliniyor mu diye girdim. Bi baktım diğer borsa grupları gibi birbirlerine hep gaz. Dayanamadım kendi tespitlerimi yazdım. Linçlemekten başka da bişey yapmadıkları için demek ki toplama hikayesi hikayeden ibaretmiş dedim. Tahta da bunu gösteriyor zaten şimdi. Ama tahtacılar yapmıyor. Doğal bir süreç gibi geliyor bana. İnşallah herkes niyetinin karşılığını alır.

2. Fiyat şeytandır. Nasıl 500bindeyken şeytandı. Senin 9 milyonundada şeytan. Yarın 6 milyon olsa da şeytan. 50milyon olsada şeytan. Kral sen bu forumda ışığını kapat bence.
     Alıntı Originally Posted by DÜNYALI Yazıyı Oku
    yine de tevazu göstereyim. gerçekten bilmediğimden soruyorum. belki benim bilmediğim bişey biliyorsundur. 8.930.000 e de alınabilmesi için 10 milyonluk kap mı lazım
    BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. İşbankası munzam karar alsın ne güzel fiyat yükselmişken yıksınlar mis gibi madem bu işin duayenisin çok iyi olmazmı. Sendeki kafa 3.450.000 deki satan kafa. Yoksa oradan veren Sen miydin. O tüy gibi yeşillerin arasındaki kırmızı senmisin.
     Alıntı Originally Posted by DÜNYALI Yazıyı Oku
    söylenecek bir şey bulamıyorum. kaç gündür çullandınız üzerime. yok 8 hane. yok 9.000 üzeri kap. yok şu kadar kişi almak istiyor. adam 8,930 a satamadı. ben de sadece bunu diyordum. telegramdaki arkadaşlara da iletirseniz sevinirim.

4.  Alıntı Originally Posted by Onur86 Yazıyı Oku
    İşbankası munzam karar alsın ne güzel fiyat yükselmişken yıksınlar mis gibi madem bu işin duayenisin çok iyi olmazmı. Sendeki kafa 3.450.000 deki satan kafa. Yoksa oradan veren Sen miydin. O tüy gibi yeşillerin arasındaki kırmızı senmisin.

Gazcılardan biri de sensin galiba. Cevap yerine gaz. Ben iyi fiyatlardan sattım. İyi de kazandım. Hala da kazanacağım. Sayeniz de tabi. Bu zekanız bana ve benim gibilere yarıyor.

5. İsbtr =işatr +işkur.. Cümle bu kadar...

6.  Alıntı Originally Posted by oflu61 Yazıyı Oku
    İsbtr =işatr +işkur.. Cümle bu kadar...
    Rakamsal olarak ta yazabilir misiniz ?

7.  Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    rakamsal olarak ta yazabilir misiniz ?
    ann,,1 ann 2,

8.  Alıntı Originally Posted by sussurluklu Yazıyı Oku
    ann,,1 ann 2,
    Peynirci uzaylıyı mı kıskandın. Tamam senin de göbek adın Maydanoz olsun

Sayfa 870/901 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri