Sayfa 34/902 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 7209 madde; 265 - 272 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Sayın telaşe memuru demek istediğinizin tam tersine Meclis açılınca bu hisseler dillenince fiyatı düşürüp dalgalı hareketler yapacak diyorsunuz ben de şimdi düşünüyorum neredeyse cumhurbaşkanından 6 aydan beri bu hisselerle ilgili hiç bir şey duymadık buna rağmen örneğin iş b de 15 binin altına bile düşüremedi düşürdüğün de ben dahil herkes eklemek isteyecektir siz fiyatı 10 binlere getirecek diyorsunuz buyursun getirsin ben 10 tane daha alırım ama ben hiç zannetmiyorum böyle bişey olacağını bence bu açıdan düşünün

2.  Alıntı Originally Posted by Gnr22 Yazıyı Oku
    Yoo benim öyle bir derdim yok çok şükür benim elimde işkur da yok işatr de.... bir miktar isbtr sahibiyim. Keşke diğer hisselerden de zamanında alabilmiş olsaydım ama yok diye de kem göz etcek hasetlenecek birisi değilim. Insanların zararlarına üzülür kazançlarına sevinirim. Buradaki bilgi akışının siz ve sizin gibilere rağmen daha mantıklı olduğu için takip ediyorum. Kişiler elbet düşüncelerini söyleyebilir sebeplerini gerekçelerini belirterek bu olumlu ya da olumsuz hiç fark etmez ama nedenini söylesin elinde doneleri olsun yoksa işkembeden sallamakla bir yere varılmaz. Zaten elinde kurucu ve diğer imtiyazlilardan olanlar ha deyince birşeyler olmayacağının bilincinde kimse bunu dert etmiyor siz ve sizin gibiler kadar. Onlar alıp kenara koymuş unutmuşlardır. Ben insanların umutlarını, ümitlerini burda okudukça mutlu oluyorum Allah herkesin gönlüne göre versin tüm kurucu ve imtiyazlı sahiplerine bol ve bereketli kazançlar dilerim.
    Borsa da işleyişin nasıl olduğunu yeteri kadar hisse toplanmadan hangi hisse olursa olsun hateketin başlamıyacağını hisseler çok özelken tahta yapıcılarının mantığını zaten anlattım ama gözleriniz öyle büyükenmişki işleyiş ile ilgili olumsuz bir yorum görmeye tahammülünüz yok ilerleyen günlerde bakarsınız ne demek istediğimi tahta anlatır umarım bu olmaz ama kendinizi kısa vade şartlanmayın ve unutmayın bu hisse 9.000 görsede değerlidir 250 olsada değerlidir tıpkı 17 bin fiyatta değerli olduğu gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bu özel hisseleri diğer borsa hisseleriyle kıyaslamak abesle iştigal olur..
    Şu anda bu hisseler tamamen haber akışına göre hareket edeceklerdir.Hisselerin dillendirilmesi veya küçük yatırımcıların çoğalması hisseyi hedefinden saptırmaz.Hazineye devirle ilgili bir son dakika haberiyle haber kanallarında alt yazının geçmesi bile hisselerde sert hareketleri gösterir..
    Meclis adımı geldiğinde ne teknik ne de takasa bakılır.Bu hamle yapılırken küçüklerde çok hisse var diye hisse dizginlenmez...
    Unutmayın kurucu hisse 7 binden 240 binlere ne teknik ne de kimin aldığına bakmadan geldi.Kamuoyuna düşen haberler hisseye yön verdi..
    İşB nin dolaşımdaki hissesi çok olduğu için vede daha hacimli olduğu için orada çakallar toplanmış olabilir.Ama meclis ve ileriki adımlarda fiyatlamasını yapacaktır..
    Zaten A ve kurucu kemik kadrosunu kurdu.Satanların yeri hemen doluyor..
    Bu hisseleri de çok kişi bilmiyor.Bankayı aradığında bile kurucu hisseyi ilk defa duyanlar oluyor.Fonların,büyük borsacıların ve trade edenlerin çoğu bu özel hisselerden habersiz...
    Ak partinin önde gelen isimleri Bülent Turan ve Ömer Çelik beylerin İş bankası söylemleri ve süreci kaşıyarak taze tutmaları konunun hala masada olduğunu gösterir..
    Tabi MECLİSE GELEREK İŞ BİTMİYOR.Sert hareketler olur.Ama dolaşımdaki hisseler için nasıl bir yol izleyeceklerini bilmiyoruz.Sadece bu hisselerin önünü kapatan CHP nin gidip yerine kasasını doldurmaya çalısacak devletin geçmesi bizi kurtarır tahminini yapabiliyoruz...
    Bunların hiçbirisi olmazsa da miras bırakırız elbet birgün değerini bulur diyoruz..
    Bu iş bitti diyenlere de kesin uçacak diyenlere de kimse itibar etmesin..
    Hisseleri kimin aldığı önemli değil.Önemli olan FİNAL GELDİĞİNDE KİMLERİN HİSSEDE OLACAĞIDIR..
    KİŞİSEL GÖRÜŞÜMDÜR...YTD...YTD..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. https://mobile.twitter.com/turanbule...Ctwgr%5Eauthor

Herkes linke tıklasın haklısınız demiş bülent turan uyanın millet uyanın, boşu boşuna demez o lafı uyan millet

5.  Alıntı Originally Posted by EsaretinBedeli Yazıyı Oku
    Hala boş yapıyorsun, ben yatırım danışmanı ile çalışıyorum adam prof yaşıda 27 , önemli olan icraat eşşek 30 yılda olsa eşşektir unutma
    Çok haklısın üstadım yorumlarını ilgiyle memnuniyetle takip ediyorum )

6. Özel bir hisseden bahsediyoruz normal hisse olarak bakılması yanlış normal bir hisse olsa ilk 72 bin hareketinde satmış olurdum hiç bir pismanlik yaşamazdim borsada fırsatlar bitmez . Ama bunun getirisi ni dünya borsalarında bulmak mümkün değil temettü ve çağrı olayı sürecinde olduğumuzu unutmayın

Şimdi olağan üstü bir genel kurul kararı alınıp ve 28 yıldır uygulanan sınırlama kalkması imkansız değil böyle bir karar alınabilir yıllarca bu hisseler somuruldu ama bundan sonra bu işin böyle gitmeyecektir .

Birde vasiyet Atatürk un , meclis e gelmesi vasiyet ihlalleri sonucu olacak
    Temettü ler ödenmişmi(abc ve kurucu)
    1924 ten itibaren Atatürk un pay değeri düşmüş vakıf in payları artmışmi
    Isbank kasadan para çıkmış ama Atatürk un payları hiç bir istirakte neden gösterilmedi

7. Hocam kısa vadede meclisin açılmasıyla çok şey beklemek doğru olmaya bilir, ama 17.000 TL civarındaki İSBTR'nin zamanı gelince 250-300 olabileceğinden de bahsetmişsiniz, peki beklemeye değmez mi sizce. Borsada bildiğiniz gibi sabreden kazanmıştır ve sabırla beklemeye devam edeceğim. Saygılarımla
     Alıntı Originally Posted by telaşe memuru Yazıyı Oku
    Sayın kutahyalı moral bozmuyorum bir gün gelecek ısatr ve ıskur milyonu devirek ısbtr 250-300 bile olacaktır ama şu mantık yanlış meclis açılıyor anında meclise gelecek hisse uçacak kaçacak şeklindeki yorumlara itirazım var fiyat hareketleri özellikle ısbtr de çok dalgalı olacaktır sürecin sonuna kadar çok tuhaf rakamlar görülebilir buna hazır olmak lazım.Herkese iyi tatiller dilerim

Acemiyim söylediklerim beni bağlar. KESİNLİKLE YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Emin070 Yazıyı Oku
    Hocam kısa vadede meclisin açılmasıyla çok şey beklemek doğru olmaya bilir, ama 17.000 TL civarındaki İSBTR'nin zamanı gelince 250-300 olabileceğinden de bahsetmişsiniz, peki beklemeye değmez mi sizce. Borsada bildiğiniz gibi sabreden kazanmıştır ve sabırla beklemeye devam edeceğim. Saygılarımla

Acemiyim söylediklerim beni bağlar. KESİNLİKLE YTD
    Emin kardeşim beni anlamış olmanız beni mutlu etti yazdıklarımın tek cümlesinde bu hisselerle ilgili tek olumsuz söylemim olmadı çünkü bu hisselerdeki potansiyeli inkar eden kim olsa niyetinden şüphelenirim.Benim itirazım İşkur ve isatr alamıyan yatırımcı hisselerdeki potansiyel konusunda bilinçlenince 15-35 bin arası alım yaptı hisseler özel buna eyvallah ama tahta yapıcıları bu özelin çoğuna sahip olmak isteyeceklerinden süreç uzarsa hissenin fiyatı üzerinde çok sert hareketler yapabilirler.benim anlatmak istediğim buydu.şimdi 15-20 den alan insanlar doğal olaeak sabırsızlanıyolar oysa çok iyi biliyorumki burada bir çok arkadaşımız 6.000 den işkur taşıyor ve onlar doğal olarak rahat aynı kişiler 1500 den ısbtr taşıyor bu insanlar bu potansiyeli yıllar önce bilgi ve birikimle keşfedip yatırım yapmışlar onlar içinde sorun yok ama vu hafta meclis açıldı olasılıklar içinde hemen gelmeme durumuda var bu durumda ıskur ve ısatr dolaşımda hisse olmadığından çok risk taşımıyor ama ısbtr bunlardan farklı olduğundan süreç uzadıkça gevşeyebilir ve bu sert olabilir bu durumda psikolojisi sağlam ve kısa vade de paraya ihtiyacı olmamak önemli anlatmak şstediğim buydu ve ısbtr nin çok kişi tarafından alındığını görünce herkesin gittiği yönde borsa fenelde ters hareket eder uyarımı bundan yaptım yazdıklarım tavsiye değil tamamen yılların birikimi ve tecrübeleriime dayanan görüşlerimdir.Saygı ve sevgilerimle.

Sayfa 34/902 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •