Sayfa 504/901 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Yolun açık olsun telli turnam.....

2.  Alıntı Originally Posted by nebo58 Yazıyı Oku
    Asil 3-5 TL kar payi ile 0,19 F/K nasil çikiyor
    onu merak ettim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Daha once lerde fiyat dusuk oldugu ıcın pddd 0 olarak gorunmekteydı zamanla fiyat artıkca 0.01 ve 0.02 olarak görulmeye basladı aynı sey fk oranı da degısmeye basladı ıskur un pd dd tum karı katmadan sadece kar ın %10 u bu hisseye verilmesi gerekir
    PD dd 0.10 yazması gerekir
    Bu oran size atr btr ve ctr nın tum karından sadece ıskur un hakkı olan temettu gelirinden alacagı payı ve pd dd nın karsılıgıdır
    Formda arkadas lar da dogru yazmıs lar
    Yanı normal sırketlere pd dd 1 olarak gorulen hıssenın tam degerınde ıslem gordugu anlamı nasıl cıkarsa aynı sey pd dd 0.10 oldugu zaman tam degerınde ıslem görmesı demektir

Tabi bu normal bir hisse ıcın gecerli kriter sımdı o kar bu hisselere verildiği zaman veya cagrı olayında cok daha yuksek rakamlar çıkar. pd dd sadece ucuz veya pahalı oldugunu gosteren bir aractır.
    Onumuzdekı gunlerde fiyatın artması veya dusmesınde pd dd de degısecek tir ufak artıs dususler fazla bir etki etmez 300bın de farklı 500bın de farklı cıktıgı goruluyor

3. Nromal bir şirket te PD dd ve fk oranı bılanco ya gore ucuz pahalı diyebiliriz
    Iskur da acıkladıgı kar dan degıl temettu hakkından pd dd tesbiti yapıyoruz pd dd 0.10 olması degerının 2.5 - 3 milyon olması anlamı cok yanlıs olur

4. Teşekkür ederim Sn. Efe Kuzey.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by fabrikator Yazıyı Oku
    Sn. Okochaya tekrar teşekkürler. Ayağının bereketiyle geldi. Beni mahçup etmedi. Umarım bu süreçtede inadı bırakıp aklıselim düşünerek bari bir adet isbtr alarak imtiyazlı ve kurucu ortakların arasına katılmıştır.
    Sn.okaçha geldimi hisse yükseliyor.Sn.Marslı geldimi Düşüyor.İster istemez dikkat çekiyor.YTD.

6. Sayın yakamoza en derin saygı ve sevgilerimle.... Önce Rabbimin sonra onun vesile i nişanıyla paraya doyduk ybtas da.Artık buralarda oyalanmaya gerek kalmadı hoşçakalın geçmiş olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by oflu61 Yazıyı Oku
    Sayın yakamoza en derin saygı ve sevgilerimle.... Önce Rabbimin sonra onun vesile i nişanıyla paraya doyduk ybtas da.Artık buralarda oyalanmaya gerek kalmadı hoşçakalın geçmiş olsun.
    Elimde kalan isbtr ler sonuna kadar kalacak oldu oldu, olmadı onlarıda bankaya hibe ederiz

8. Terfi ettim
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 504/901 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •