Sayfa 393/901 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon
Arama sonucu : 7206 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. İyi gecler isbtr topiginde pek hareket yok o yuzden buraya yaziyorum. Yardimci olursaniz sevinirim. İskur icin olan beklentilerin isbtr icin de ayni oranda olumlu olmasi mi beklenmelidir. Yoksa kendi aralarinda da ucurumlar varmidir. Birde imha degilde hwpsini tek tip hisseye cevirip vermeleri ihtimalide varmidir. Varsa imha ya gore hayal kirikligi olabilirmi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by kim bilir ki Yazıyı Oku
    İyi gecler isbtr topiginde pek hareket yok o yuzden buraya yaziyorum. Yardimci olursaniz sevinirim. İskur icin olan beklentilerin isbtr icin de ayni oranda olumlu olmasi mi beklenmelidir. Yoksa kendi aralarinda da ucurumlar varmidir. Birde imha degilde hwpsini tek tip hisseye cevirip vermeleri ihtimalide varmidir. Varsa imha ya gore hayal kirikligi olabilirmi.

ISBTR ve ISATR için beklenti para ya da yeni oluşacak holding ya da finansal grup hisselerine çevrilmesi yönünde. Ama ISKUR'daki beklenti bunda yok kesin imha vs gibi. ISKUR'un durumu çok farklı dünyada benzeri kalmamış bir hisse bankanın kurucu hissesi ve direk karın yüzde 10'u hakkı var bankanın kurucusu ama ortağı değil. Bu nedenle diğer imtiyazlı hisselerden ayrılıyor. Benim şahsi görüşüm A ve B'ye bir bedel biçilip yeni hisseden verilir çünkü geçmişinde İşbankası sadece A imiş önce A'dan B sonra C oluşturulmuş yeni düzende ISHOL olur belki ve atıyorum 1 ISATR 100.000 1 ISBTR 10.000 ISHOL derler, diyebilirler. ISKUR ise tamamen farklı onda bu yapılamaz ancak imha edilir ve bedeli hakkınca ödenir ayrıca geriye dönük 30 yıllık ödenmeyen temettüleride ödenir. İmkanı olan ISKUR alabiliyorsa en azından bir tane almalıdır.

Yazdıklarım şahsi görüşümdür. Kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

3. Sayın ms derebeyi Is kur imha edip de imtiyazlar siz durun demez isatr ve Isbtr hisselerini de imha eder yada iş c verebilir tabi bu bankanın karı düşünülerek verilir suanki fiyat üzerinden verilmez ve geriye dönük temeddu hepsine verilir 1993 yılından bu yana vermemiş hesabıma göre 2018 yılı karına göre Isbtr ye yıllık temeddu 42 bin tl olur iskur 210 bin IsATR ise 335 bin tl vermesi gerekiyor hazineye geçmesi durumunda devlet geriye dönük alır ve 17 yıllık verilir ama banka bunun yerine üç hisseyide imha eder daha karlı olur imha bedeli olarak da işkur 6 milyon IsATR 2 milyon Isbtr ise 640 bin olarak hesabim var kendi fikrim ve hesabimdir yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by mr.derebeyi Yazıyı Oku
    ISBTR ve ISATR için beklenti para ya da yeni oluşacak holding ya da finansal grup hisselerine çevrilmesi yönünde. Ama ISKUR'daki beklenti bunda yok kesin imha vs gibi. ISKUR'un durumu çok farklı dünyada benzeri kalmamış bir hisse bankanın kurucu hissesi ve direk karın yüzde 10'u hakkı var bankanın kurucusu ama ortağı değil. Bu nedenle diğer imtiyazlı hisselerden ayrılıyor. Benim şahsi görüşüm A ve B'ye bir bedel biçilip yeni hisseden verilir çünkü geçmişinde İşbankası sadece A imiş önce A'dan B sonra C oluşturulmuş yeni düzende ISHOL olur belki ve atıyorum 1 ISATR 100.000 1 ISBTR 10.000 ISHOL derler, diyebilirler. ISKUR ise tamamen farklı onda bu yapılamaz ancak imha edilir ve bedeli hakkınca ödenir ayrıca geriye dönük 30 yıllık ödenmeyen temettüleride ödenir. İmkanı olan ISKUR alabiliyorsa en azından bir tane almalıdır.

Çok Teşekkürler..Sn. mr.derebeyi.

5. Önümüzdeki 2 hafta çok kritik olabilir korona haricinde infaz yasasından başka bir gündem görünmüyor infaz yasası ağırlıklı olarak MHP’nin işbankası ise hükümetin çok istediği bir süreç infaz yasası geçtikten sonra bakalım neler göreceğiz

6. Sayın Aycan Bey;

Bence ikimizde aynı şeyi demişiz bende A ve B tipleri için hisse verileceğini düşünüyorum. Bankanın nakit kaynağı çok zorlanmasın diye A ve B'ye hisse vermeyi tercih ederler akabinde elbette A ve B kalmayacak imha değil takasla yok edilmiş olacak.

Mesele şu ki ISKUR'da bunu yapamazlar. Hissenin yapısı buna müsait değil ve işin içine devlet girerse hak vermemezlikde edemezler ki bence bu sürecin sonu yok nereye kadar haklarını vermeyecekler eninde sonunda bu haklar verilmek zorunda en iyisi bir an evvel olup bitmesi.

Eleştirmek için değil öğrenmek için soruyorum. Bu temettü ve imha bedellerini neye göre hesapladınız acaba? Çünkü temettüde A'nın alacağı Kurucudan fazla iken imhada bedeli 1/3'e düşmüş. Hesaplarken neleri gözönünde bulundurdunuz paylaşırsanız, sevinirim.

Son düzenleme : mr.derebeyi; 10-04-2020 saat: 11:34. Sebep: *imla

7. Tesekkurler cevaplar icin malum iskur almak cok kolay degil. Anlaşılan ilginç bir süreç olacak hissesi olanlar hakkini e iyi sekilde alirlar inşaallah..

8.  Alıntı Originally Posted by Aycan Yazıyı Oku
    Sayın ms derebeyi Is kur imha edip de imtiyazlar siz durun demez isatr ve Isbtr hisselerini de imha eder yada iş c verebilir tabi bu bankanın karı düşünülerek verilir suanki fiyat üzerinden verilmez ve geriye dönük temeddu hepsine verilir 1993 yılından bu yana vermemiş hesabıma göre 2018 yılı karına göre Isbtr ye yıllık temeddu 42 bin tl olur iskur 210 bin IsATR ise 335 bin tl vermesi gerekiyor hazineye geçmesi durumunda devlet geriye dönük alır ve 17 yıllık verilir ama banka bunun yerine üç hisseyide imha eder daha karlı olur imha bedeli olarak da işkur 6 milyon IsATR 2 milyon Isbtr ise 640 bin olarak hesabim var kendi fikrim ve hesabimdir yatırım tavsiyesi değildir
    Bilgiler için çok teşekkürler.. Sn. Aycan. İnş son kısımdaki imha
    söz konusu olursa, ben belirttiğiniz rakamın çeyreğine dahi razıyım..

Sayfa 393/901 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •