Sayfa 128/930 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    biraz önceki sohpette dikkat ettimde ISYAT hiç borçlanmaya gitmemiş, oysaki enflasyonist ortamda borçlanarak mal almak bereketlidir.
    Sadece bir tespit...

Saygılarımla....
    Sevgili Thinktank,

Bu cok dogru bir dusunce.

Az once bugun ki KAP haberlerine baktigimda bir Faktoring kurulusu yillik %17.44 ten borclanmis, nitelikli yatirimciya.

Ilk geri odeme Mart 2018.

Bu denli yuksek yuzdelerle borclanmak ne derece dogrudur ?

2.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Sevgili Thinktank,

Bu cok dogru bir dusunce.

Az once bugun ki KAP haberlerine baktigimda bir Faktoring kurulusu yillik %17.44 ten borclanmis, nitelikli yatirimciya.

Ilk geri odeme Mart 2018.

Bu denli yuksek yuzdelerle borclanmak ne derece dogrudur ?
    Sayın Hısım, sizin bir ISYAT yatırımcısı olduğunuzu biliyorum. 48 aylığına 10.000 TL lik bir ana para ödemeli kredi çektiniz diyelim. Faiz oranınız aylık 1,25 (bu yıl çok daha uygun faiz oranı vardı), aylık 293.75 TL bir ödemeniz olacak, 4 senede 10.000 TL için toplam 14.100 TL ödemeniz olacak yani yıllık ortalam 1.025 TL faiz ödeyeceksiniz.

10.000 TL ile 0.9 dan 11.111 adet ISYAT aldınız ve 4 ay sonra 0,125 TL den temettünüzü alacaksınız. Alacağınız rakam 1388 TL dir yani yıllık 1.025 TL den daha yüksek. Bu arada enflasyonist ortamlarda ISYAT gibi bir hissede gelirlerin artacağını ve %15 temettü beklentinizi hesaba katmayıp mütevazi bir gelir hesabı yapıyorsunuz. 293 TL lik aylık ödemelerinide daha önceden bulunan ISYAT hisselerin temettü gelirini faize yatırıp aydan aya ödüyorsunuz. Tabi bu bizim için geçerli...

ISYAT piyasadan bizlerden daha ucuz borçlanabilir (örneğin Dolar kredisi) en profesyonel şekilde hedge ler, eurobond gelirleriyle faiz artı ana parasını öder ve en sağlam ÖST lere yatırımını yapar.

Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Ben daha çok hissenin temettü vermesine odaklandığım için, farkettiyseniz yazılarımda hisse değerinden çok, temettü verme rakamının artmasına odaklandım.
    Sayın ctugrul sermaye artış beyin fırtınasına değişik bir açıdan bakmak istedim, sonuç olarak bizler yüksek kazanç yüksek temettü bekliyoruz. Benim için yatırım kredinin faizinden fazla getiri sunuyorsa ve gelecek beklentim iyi ise yapılabilir, ancak risk artar. Lütfen yatırım ve danışmanlık tavsiyesi olarak algılamayın.

Saygılarımla...

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben o zaman dans diyorum
    Syg,
    Dans edince göbek atıp ikide kıvırttırmak lazım.sap gibi pistte dimdik durursan gülerler adama.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by besonderes Yazıyı Oku
    ekledik bakalım 30 tane daha
    tanemi....
    Tek tekmi alıyorsunuz

5.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Dans edince göbek atıp ikide kıvırttırmak lazım.sap gibi pistte dimdik durursan gülerler adama.

Sn.dudu size hitaben yazmadım.yanlış anlamayın espri olsun diye yazdım.

6. Değerli yatırımcılar, ben de bugün tadımlık bu hisseden aldım. Hep büyük kağıtlarda kısa vadeli işlem yaparım, uzun vadeli büyüme-temettü amaçlı yatırım da aklımdaydı ve bugün deneyeyim dedim. Bir yıl deneyeceğim, enflasyon üzerinde makul bir getiri olursa daha büyük yatırım yapacağım.
    Tecrübenize istinaden bir sorum olacak. Sabah seans açılmadan 0.90 alış girmiştim ve öğleden sonra ancak gerçekleşti, ben buna alışkın değilim büyük kağıtlarda hemen gerçekleşir emirlerim. Ancak sabahtan itibaren 0.90'dan da epey işlem gördü, benim emrim neden gerçekleşmedi acaba? BIST'te işlem sırası zaman önceliğine göre, ben seans başlamadan emir giriyorum, yani zaman eşit olunca neye göre emir sırası belirleniyor? Bu sorunun cevabını hiçbir yerde bulamıyorum. İngilizce araştırınca yurtdışı borsalarda fiyat ve zaman aynıysa önce büyük emir işlem görür diyor, eğer bizde de böyleyse benim kuş kadar emrime sıra gelmemesi normal.
    Bir de bu hissede satınca %10 vergi ödüyoruz kardan doğru biliyorum değil mi? Bu da benim için ilk olacak.

7. 1. sorunuza birşey diyemiyeceğim, bende araştırmıştım zamanında ama aracı kurumlardan net bir yanıt alamamıştım, ancak hisseler arasında bir ayrım olduğunu düşünmüyorum.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bir de bu hissede satınca %10 vergi ödüyoruz kardan doğru biliyorum değil mi? Bu da benim için ilk olacak.
    Yanlış hatırlıyorsam beni forumdaşlar düzeltsin lütfen, ilk bir sene içinde satarsanız kardan %10 vergi ödüyorsunuz, birinci seneden sonra vergi % 0.

Saygılarımla...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Gerçi umduğumuzu şu ana kadar pek bulamadık

türkishbulls da işyat için yapılan tavsiyede yazılan yazı.
    birde tavsiyelerinin çoğu yan basmış
    TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

Sayfa 128/930 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •