Sayfa 153/930 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

O konular çok konuşuldu okumuyorsun mu diyeyim, kafa mı yormuyorsun diyeyim ,artniyetlimisin diyeyim, anlamıyormusun diyeyim bilemedim.0.97 den alan 15 kuruş temettü alınca eğer kağıt 0.97 de kalırsa aslında 1 lira kazanamaz.Çünkü 15 kuruş kağıt düşer.Ama temettü gününe kadar misal 1.05 e giderse son gün satarsa 3 ayda 8 kuruş kazanır.Temettü gününe 1.05 den girerse ertesi gün 0.90 a düşerse pata olur.0.91 olursa yaklaşık yüzde 1 karda olur 0.89 olursa zararda olur.Hadi ilkokul demeyeyim de bizim zamanımızda ortaokulda bu hesabı yapamasaydım en azından benim babamın yanına 1 ay yaklaşamazdım))))))Daha ne diyeyim ey hissenet ahalisi, müdavimleri benim yazımı okuyupta yanlış hesap yapmayın tongaya düşmeyin tuzağa çekip sizi dolandırmama izin vermeyin.Biliyorum çoğunuz zeka özürlüsünüz bir aklı eren tanıdığınıza danışıp öyle karar verin sizden ricam budur)))))))

2. hısım ve orolet osmandan başkasına itibar etmem boşa yazma adamlar bilgi sahibi sen ise sadece 15-17 krş verecek deyip milleti gaza getiriyorsun diye düşünüyorum baktın kağıt gitmiyor arada sokuşturuyorsun işte bu . hele birtanede resminde savcı mı yoksa hakim cübbesi mi ne giymiş bir arkadaş var x yatırımcı diye onada çok gülüyorum adam yazıyor ama kendide anlamıyor sanırsam geçen gün adamın biri yazmış hep aynı şeyleri yazıyorsun diye işte senin ruh ikizin ))

Sen onu bırakta mertçe yaz şuraya haftaya 1.02 olsun ben satarım temettüyü beklemem diye.Düşünceme göre temettüye kadar üst bant diye gördüğüm 1.02 geçilmeyeceğinden ben 1.02 den çakarım de.Millete de dürüst ol kendine de.Haftaya 1.02 olsa satacakmısın.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sen onu bırakta mertçe yaz şuraya haftaya 1.02 olsun ben satarım temettüyü beklemem diye.Düşünceme göre temettüye kadar üst bant diye gördüğüm 1.02 geçilmeyeceğinden ben 1.02 den çakarım de.Millete de dürüst ol kendine de.Haftaya 1.02 olsa satacakmısın.
    ben satarım alttan döner alırım sen bana bakma. sen asıl şunu söyle bakalım en son nezaman mal aldın ? almadığından eminim tahtayı öyle izleyip durmakla bişey elde edemessin burda yok 15-17 diyeceğine oyuna katılda vatana millete hayrın dokunsun.arada benim gibi yüklü alımla birileri girecekte senide sevindirecek işte sen busun.senin gibileri yeri geldimi dost meclisinde borsa oynuyorum ,borsacıyım der ona buna akıl verir hava atar .tabi etrafındakiler bilmezki yaptığını bir mal alıp yıllarca üzerine yatmış ))) büyük borsacı broker ))

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    şunuda belirteyim işyatın grafiği belli uğraşıp çözmek için çaba harcamaya gerek bile yok yukarı aşağı yılan gibi . çizgilere göre oyna yukardan sat aşağıdan tekrar al temettüye 3 ay kalana kadar çevir turnike yani. sonra temettüyü al tabi sermaye artırımı yapmaz ise yani bedelli eger bir bedelli yaparsa yıllarca verdiği temettüyü bir çırpıda siler üstüne borçlu çıkarsın yıllarca beklediğinde cabası. bazı arkadaşlar yazmışlar kim satıyor bu kağıdı niye satıyor diye ,karı gören büyük yatırımcı çıkar beklemez temettü felan . aslına bakarsanız işyat grafikçi kâğıdı , belli bir bantta hareket ettiği için ağır ilerliyor kâğıt aşağıdan alınıyor yukarı çıkarken dağıtılıyor işte hepsi bu.
    Bu kağıtda bedelli tüm kazancınızı siler süpürür diyen adam borsanın b sinden habersizdir benim kitabımda.Kalvin sen borsadan hiç anlamıyorsun, önüne grafiği koy surdan girerim burdan çıkarım falan temel yok, teknikle yarım yamalak bir şeyler bil yaz buraya hep saçmasapan işler. En yakın zamanda borsa işlerini bırak ikimizi de cebinden çıkaracak bir sürü insan okuyor bu forumu onları güldürme.Hadi geçtim bedelli saçmalığını sen araştırmadan iki saat nete bakmadan bu kağıtda vergi ne kadar ödeniyor ne kadar vergi ödeyeceğiz yaz da millet bilgilensin.250 bin lotun var madem temettü alırsan ne kadar vergi vereceksin temettüden önce satarsan ne kadar vergi vereceksin yaz da millet bilgilensin .

Kalvin ben mesajı 14.31 de yazdım bakalım vergi işini nette kaç dakikada bulacaksın))))))))

Neyse sen bulana kadar ben bu kağıda güneş sigortadan geçtim.Güneşi 2005 de 1.70 lerden alıp 1.90 dan satmıştım.Yıllar sonra kağıdı 1.17 1.20 lerde görünce uygun gördüm aldım .1.50 1.70 arası kademeli verdim.Güneşe güvenmediğimden değil bence daha çok yolu var ama zarrab davası kudüs işi amerika ile papaz olmamız falan açıkçası daha sağlam kağıda geçme isteği oluşturdu.Efsane işyata ilgim de ondan oldu.Daha evvel de duyduğumda ne iş yaptığını öğrenince ben kendi paramı kendim yönetirim onlara komisyon neden ödeyeyim havasındaydım.Sonra ctuğrul ,hısım ,oralet osman ,delikan falan sağolsunlar yazılarını okudukça aklıma yattı kademeli olarak kağıda girdim lot sayım da kalvinden çok daha fazla .Hatta kalvine ödev bu forumu baştan aşağı oku kalvin, ben ve bu foruma yazan 2 müdavimin ve senin toplam lot sayısı 2 milyon 350 binin üzerinde .Senin matematiği ben anladım zayıf ama araştırırsan o müdavimleri ve bendeki minimum lot sayısını bulman mümkün .Neyse arkadaşlar bu iş senin lotun fazla benim ki az olayı değil aklı yeten alır geleceğe yatırım mentalitesindeki olanlar kağıda girer kalvin gibi acar borsacılar satar çıkar.Ben olayı böyle görüyorum herkese bol kazançlar.

8. ver gazı yiyen olur merak etme ama şakire verme )

Sayfa 153/930 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •