Sayfa 161/930 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Teknik olarak 0,96/0,99 üzerinde 4ay gibi bir sürede, %35 marj yaratabilir. Sert hareketler mümkün. Bol kazançlar
    Ben al-sat yaparak para kazanamıyorum. Bir yerde işi batırıyorum. ISYAT dışı hisselerde de vadem çoğunlukla birkaç yıl. Hissede oturarak kazanmayı tercih ediyorum. Mesela ASELS'de 5 küsür TL maliyetim var. Ama benzer vadede aldığım TTRAK'ta 61 TL maliyet ile patinaj yapıyorum. Senede 1-3 hisseden çıktığım oluyor. Para elime geçince başka hisselere giderim. Toplam 10-20 hisse arasında kalırım. Borsa için ayırdığım parada %95 üzeri maldayımdır.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sayın ihsan okurun hangi yöntemi tercih ettiğini cidden çok merak ettim.Yalnız dikkat edin 2 tercihte de işyattan çıkış yapan yok.Hep en uygun yerden girip lotu artırmak düşüncesi var.E lot sayısı belli.İş menkul bile kendi lotunu artırmaya çalışıyor nasıl olacak bu matematik ))))))))))
    Sayın HAKEM,
    #1246'da belirttiğim gibi birinci yöntemi tercih ediyorum.
    - Hisseyi al
    - Temettü al
    - Temettü ile tekrar hisse al
    - Seneyi bekle

Haklısınız, ikinci yöntemde bile yatırımcılar hisse artırmaya çalışıyor. Ancak Sayın kalvin gibi yatırımcılar sıkılıp başka hisselere geçebilirler. Veya paraya ihtiyacı olan satıp çıkabilir. Bu şekilde çıkış olabilir.

Hissenin her şeye rağmen temettü haricinde az da olsa değer kazandığına dikkat çekmek isterim. Bu durum sanırım çoğu yatırımcının hisseyi biriktirmesi ile ilgili.
    4 ocak 2013 ISYAT 0.51 TL
    3 ocak 2014 ISYAT 0.51 TL
    2 ocak 2015 ISYAT 0.67 TL
    4 ocak 2016 ISYAT 0.70 TL
    3 ocak 2017 ISYAT 0.85 TL
    2 ocak 2018 ISYAT 0.96 TL
    Bu küçük gibi görünen artışlar da enflasyonun birkaç puan daha üstüne çıkmamızı sağlıyor. ISYAT'ın stabil bir getirisi var. Risk oldukça düşük.

Bu hisse için yönetimin daha cevval olmasını isterdim. Temettünün de %10 civarında tutulup sermayenin düzenli olarak büyütülmeye çalışılmasını tercih ederdim. Ama elimizde olan bu.

2. 4 Mayıs, 2018 1,37/1,42 mümkün.. Bol kazançlar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

3. Neye göre mümkün sayın thejacklav? Hemde Mayıs ayında. YaniMart’ta temettü dağıtımından sonra.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayın ctuğrul inşallah deyin geçin bu konuyu daha evvel konuştuk di mi.))))))))))

5. Temettüye kadar her gün 1 kademe istikrarı bozulmasın yeter bana 🙏

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Neye göre mümkün sayın thejacklav? Hemde Mayıs ayında. YaniMart’ta temettü dağıtımından sonra.

Sn. ctugrul teknik anlamda max. 120 gün (yaklaşık 100 iş günü) içerisinde yazdığım seviyeleri görmesi mümkün. Bu nedenle o tarihi yazdım... Bol kazançlar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

7. Teşekkür ederim

8.  Alıntı Originally Posted by ozkan.mhmt Yazıyı Oku
    Temettüye kadar her gün 1 kademe istikrarı bozulmasın yeter bana ��

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Canı gönülden katılıyorum

Sayfa 161/930 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •