Sayfa 182/930 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Bu konuda dikkat edilmesi gereken diger bir konuda, yatirimcinin parasini uzun vade tutmak istememesi.

SPK zaman zaman, vadeler cok kisa diye aciklama yapar da, " kardesim, siz neden elde ettiginiz butun kar'i Gec.Yil Kar'larina, olaganustu yedeklere ayiriyorsunuz..?" demez.

Sonucta, buyuk saglam sirketlerin hem hisse fiyatlari yuksek, hem de reel anlamda getirisi cok az.

50.000 TL.'ye 50.000 ISYAT aldiginda, yil sonu 7.500 TL. kazaniyorsun.

50.000 TL. ile mesela kac lot OTKAR, yada EGEEN alacaksin ? da ne kazanacaksin.

Bizim yatirimcimizi kisa vadeci yapan Bist sirketlerinin davranislaridir.

Vatandas, " Ulan 1 sene bekledim, utanmadan 14 kurus veriyorsun, " dedimi, tum dunyasi degisir.

Demem o ki, hisse fiyati 36 TL. ise, 14 kurus vermeyeceksin, eger veriyorsan, o zaman bunlarin alayi al/sat'ci diye yakinmayacaksin.

Şimdi bu kağıtda 2 türlü yatırımcı var sayın ctuğrul sayın hısım gibi temettülerini bekleyip temettülerini alan( o parayı yiyen veya uygun fiyattan lotlarını artıran )temettü yatırımcıları ve kağıdın şimdiye kadar oluşan genel grafiklerine bakıp uygun yerden girip çıkarak ve eminim gene kağıda neticede dönerek lotlarını artırmaya çalışanlar.Bence 2 grup ta para kazanıyor.Bu para nereden geliyor değirmenin suyu ne sorusunun 2 cevabı var.1.cevap şirket parayı garantili kar getirecek yatırımlara yatırmış.Eurobond 4 yıl taşıdım.Mantığını bilirim.Kısa vadeli eurobondda hem yüksek faiz alırsınız hem de dövizin artışı olursa karınız katlanır.ÖST ise bankanın eline düşmek istemeyen piyasa faizi üstünde para toplayan sağlam şirketlerin kağıtları.E o kalemde de piyasa faizi üstünde kazanıyor şirket.2.cevap şirket bu kazandığı paradan çakallık yapmıyor kendi yüzdesini düşüyor kalanını dağıtıyor.Batan bir para yok şirket şeffaf güvenilir, warren buffet ın yaptığını yapıyor paramızı bizim adımıza değerlendiriyor.Buffet temettü vermez bu veriyor daha ne olsun.Ha borsa yatırımcısına uygun mu değil tabi.Millet borsada risk var ben 1 yılda parama en az yüzde elli eklemeliyim diyor.Bu şirkette bu olmaz bence borsadan çıkarsınlar olsun bitsin)))))))))

3.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Ben de seni Kalvin..
    İşi romantizme sardınız.
    Bu arada birileri bizi keymeye çalışıyor gibi seziyorum.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bir diger bakis acisida, yillik kar'in belli bir yuzdesini ortagina dagitmak yerine, farkli hesap yapiyor.

Diyor ki, benim hissem %15 degerlenmis, daha ne istiyorsun.?

Ya da Bedelsiz verdim, daha ne ?

Tum bu tutarsizlik, ilkesizlik ve istismar kokan tavirlar mecburen yatirimciyi kisaci yapiyor.

O nedenle al/sat yapanlar, bence cok hakli, firsat bu firsat diyor adam.

Bekleyip hem hisse priminden avantaj saglayamiyor, hem de yil sonu husranini yasiyor.

Tum bu nedenlerle sahsen ben ISYAT topluyorum.

Azicik as'im agrisiz bas'im.

5.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    İşi romantizme sardınız.
    Bu arada birileri bizi keymeye çalışıyor gibi seziyorum.

durun kızmayın sayın bosch tamam siz nasıl isterseniz öyle yazıcaz. ayrıca birileri sizi keymeye çalışıyorsa keymeyin olur biter neticede borsada birilerinin demesiyle alım satım yapılmayacak olduğunu bilmeniz gerekir diye düşünüyorum yoksa siz alırken birinin etkisindemi kaldınız ?

6. Bu topikte pek yazmaz ama..
    Sayın DUDU'nun izinden gidiyorum.kulakları çınlasın.
    Kendisini ilk tanımak 2015 te nasip oldu.
    Keşke daha önceleri tanisaymisim.
    Hektastada çok yardımcı oldu bize.

Bu sebepten bu hissenette herkesi okurum ama takip ettiğim kişiler iki elin parmaklarını geçmez.
    Herkese he he dediğime bakma.
    Herkesin parası kendi parasidir.Sadece borsada kazandığı para az yada çok başkasından gelir.

Borsa sabirsizlarin sabirlilara parasını devrettigi kolsuz bir kumar masasidir.
    (TR ye has tır)

Burası borsa kim kime Opel korsa..

Saygılar...

7. sana tek sorum benim sattığım kağıtları sabırlı olarak sen mi aldın yoksa tahtayı sadece izliyormusun ? ayrıca hani diyorsunuzya işyat garanti alavere dalavere yok diye eger tahtayı izliyorsan bir tahta yapıcının olduğunu anlamış olman gerekir neden dersen şuan alım 627 bin yani ( yukarıya satım da oluyor ayrıyeten ) dünde aşağıya 550 bin satım yaptıktan sonra yukarı çekti kâğıdı bu sizce normal bir yatırımcının oynadığı kagıtmı hadi bakalım ? eger evet se yanıtın sen boşa ekran başında ömür geçirmişsin ve geçirmişsiniz herzaman söylerim öyle ekran başında izlemekle bişey olmaz almıyorsunuz bari bişeyler öğrenin hareketlerden .sadece bilinen şeyleri ( temettü , vergi ) bunları dillendirmekle olmaz .evet unutma burası borsa ve kim nereye konsa...

8.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    sana tek sorum benim sattığım kağıtları sabırlı olarak sen mi aldın yoksa tahtayı sadece izliyormusun ? ayrıca hani diyorsunuzya işyat garanti alavere dalavere yok diye eger tahtayı izliyorsan bir tahta yapıcının olduğunu anlamış olman gerekir neden dersen şuan alım 627 bin yani ( yukarıya satım da oluyor ayrıyeten ) dünde aşağıya 550 bin satım yaptıktan sonra yukarı çekti kâğıdı bu sizce normal bir yatırımcının oynadığı kagıtmı hadi bakalım ? eger evet se yanıtın sen boşa ekran başında ömür geçirmişsin ve geçirmişsiniz herzaman söylerim öyle ekran başında izlemekle bişey olmaz almıyorsunuz bari bişeyler öğrenin hareketlerden .sadece bilinen şeyleri ( temettü , vergi ) bunları dillendirmekle olmaz .evet unutma burası borsa ve kim nereye konsa...
    Tahta yapici ile askerligi beraber mi yaptin Kalvin ?

Sayfa 182/930 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •