Sayfa 203/930 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    buffet nasıl bu işin piiri olduğunu zannediyorsunuz ? hemen söyliyeyim sizin gibileri ben böyle yaparım şöyle yaparım diyip kandırarak )) sizde öyle yapın yoksa adam para kazanamaz , öyleki herkez aynı şekilde davranırsa kimse para kazanamaz , arka sayfalarda bir laf yazmıştı bir arkadasın teki kim hatırlamıyorum ( burası borsa kim kime konsa ) gibiysi heralde.fazla o gibi adamlara itibar etmeyin derim neticede onlar spekületör hisse yatırımcıları , yani boş lakırtıyı değil bizim atalarımız var onların dediklerini kulağınıza küpe yapın.
    bu yazımdan bahsediyorsun galiba, bu yazının neresinde senin bahsettiğin beni itham ettiğin şeyler yer alıyor ,insanlara bence bu yanlış demek nezamandan beri yanlış yada kendi düşünceni söylemek ,ben şuana kadar kimseye sen şunu al bunu sat diye yazmadım,sadece işyat hakkında ki düşüncelerimi söyledim onlarda bana kendi düşüncelerini yazdılar ,arkadasın tekine bırak conıyı monıyı dedik kötü mü ettik,nezaman bukadar popilizm meraklısı bir nesil yetişti anlamadım. ayrıca biz seninle anlaşamıcaz yazmışsın böyle bir çabaya girmene gerek yok yorma boşuna kendini hayat kısa.

2. Sevgili İşYat yatırımcıları; şu hesapta bir hata var mıdır acaba?

250 000 TL sermayemiz olduğunu ve temettü sonrası 0,85 TL'den ISYAT alacağamızı varsayarsak;

1- 250000/0,85 = 294.117 tane hissemiz var.
    2- Bir sene sonra ortalama 15 kuruş temettü alacağımızı varsayarsak; geçmiş ortalamasına göre fena bir varsayım değildir diye düşünüyorum.
    294111*0,15 = 44.117 TL temettü aldık.
    3- Sermayenin erimemesi için enflasyonun 3-5 puan üstünde sermayeye geri aktardığımızı düşünürsek;
    44.117 * 0,75 = 33000
    4- 33000/12 = 2750
    5- Enflasyon kadarı ile ayırdığımız kısım ile bu sefer 87 kuruştan hisse alacağımızı varsayarsak;
    44117*0,25/0,87 = 12677 ek hisse.

Aylık 2750 TL'ye denk gelen gelir. Bir de vergi devreye girecek ancak vergi mevzuatını bilmediğim için hesaba dahil etmedim ve konunun ana fikrini pek değiştirmediği için bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Bu hesapta bir hata veta atladığım yer var mı? Teşekürler.

Yatırı tavsiyesi içermemektedir.
    Son düzenleme : Miriel; 25-01-2018 saat: 20:21.

3. Hesabınız doğru sayın Miriel
    Sizde gerçek temettücü olmuş, ve doğru hisseyi keşfetmişsiniz. Tek hatanız aylık demeyelim,aylık 2.750 tl ye denk gelen yıllık gelir demek daha doğru olur. Ziraa temettü her ay ödenmiyor. Saygılar. (Not hisse artışı nedeniyle bu değer her yıl katlanarak artar..)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,983
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sevgili İşYat yatırımcıları; şu hesapta bir hata var mıdır acaba?

250 000 TL sermayemiz olduğunu ve temettü sonrası 0,85 TL'den ISYAT alacağamızı varsayarsak;

1- 250000/0,85 = 294.117 tane hissemiz var.
    2- Bir sene sonra ortalama 15 kuruş temettü alacağımızı varsayarsak; geçmiş ortalamasına göre fena bir varsayım değildir diye düşünüyorum.
    294111*0,15 = 44.117 TL temettü aldık.
    3- Sermayenin erimemesi için enflasyonun 3-5 puan üstünde sermayeye geri aktardığımızı düşünürsek;
    44.117 * 0,75 = 33000
    4- 33000/12 = 2750
    5- Enflasyon kadarı ile ayırdığımız kısım ile bu sefer 87 kuruştan hisse alacağımızı varsayarsak;
    44117*0,25/0,87 = 12677 ek hisse.

Aylık 2750 TL'ye denk gelen gelir. Bir de vergi devreye girecek ancak vergi mevzuatını bilmediğim için hesaba dahil etmedim ve konunun ana fikrini pek değiştirmediği için bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Tam da benim yapmak istedigim bu idi.
    Guzel anlatilmis.
    Ama ben geri alim icin %75 kullanirdim, %25 ise yerdim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by barış Yazıyı Oku
    Hesabınız doğru sayın Miriel
    Sizde gerçek temettücü olmuş, ve doğru hisseyi keşfetmişsiniz. Tek hatanız aylık demeyelim,aylık 2.750 tl ye denk gelen yıllık gelir demek daha doğru olur. Ziraa temettü her ay ödenmiyor. Saygılar. (Not hisse artışı nedeniyle bu değer her yıl katlanarak artar..)
    Teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Tam da benim yapmak istedigim bu idi.
    Guzel anlatilmis.
    Syg,
    Teşekkür ederim Sn Dudu. Bana çok mantıklı geliyor..

Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Hesabınız bencede doğru ancak benim tercihim gelirim olduğu sürece temettünün tamamı ile yeniden hisse almak yönünde. Emekli olunca ise aynen dediğinizi gibi..

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bir de vergi devreye girecek ancak vergi mevzuatını bilmediğim için hesaba dahil etmedim ve konunun ana fikrini pek değiştirmediği için bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

çok teşekkürler doğru bir hesaplama.
    vergi açısından hesaplamalarınzda temettü geliri TL 60.000 altında kaldığından dolayı beyana da gerek kalmıyor.
    ayrıca benim tercihim temettüyü başka hisselere de yönlendirmek olurdu. Isyat'a takviye yapardım tabiki. Zaten Isyat 5-6 yıla amorti (ROI) eder. Kar topu misali artar böylece. bol kazançlar dilerim.
    syg.
    Son düzenleme : Trade Shark; 25-01-2018 saat: 22:27.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    çok teşekkürler doğru bir hesaplama.
    vergi açısından hesaplamalarınzda temettü geliri TL 60.000 altında kaldığından dolayı beyana da gerek kalmıyor.
    ayrıca benim tercihim temettüyü ile başka hisselere yönlendirmek olurdu. Isyat'a takviye yapardım tabiki. Zaten Isyat 5-6 yıla amorti (ROI) eder. Kar topu misali artar böylece. bol kazançlar dilerim.
    syg.
    Teşekkürler,

Birkaç gündür bunu düşünüyorum, bir hata mı yaptım, kaçırdığım bir nokta mı var diyordum ama yokmuş. Çok mantıklı, temettünün enflasyondan geri kalanı ile hisse almak da en çok aklıma yatan.

Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Sayfa 203/930 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •