Sayfa 206/930 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Bu temettü verimi ve ona bağlı enflasyon üstü kadarını harcama hesaplarınızı, kendi alış/maliyet fiyatınıza göre yapmalısınız. Bir takım sitelerde yayınlanan veriler, sizin gerçeklerinizle örtüşmeyebilir.

0,80 maliyetli birisinin 20 kuruş alması %25 kar ettiği ve resmisi %12 olan enflasyonun 13 puan üstünde kazandığı anlamına gelir. Bu hesap toplam portföy değeri hariçtir. Eğer toplam portföy değerinin azalmaması veya en azından enflasyona yenilmemesini istiyorsanız ayrıca temettü verdikten sonra portföy değerinizin nereye düştüğüne bakıp, ona göre aldığınız temettüden kaybınızı kapatacak kadar hisseyi eklemeniz lazım. En basitinden enflasyon %12 ise aldığınız temettün enflasyona denk düşen kısmı kadarı ile hisse almanız lazım.

Gençseniz ve portföyüde büyüteyim emeklilikte rahat edeyim diyorsanız, ihtiyaç olmadıkça aldığınız her temettüyü kuruşuna kadar 10 sene tekrar temettüye yatırmanızda ve mümkün mertebe harici aylık alımlarla desteklemenizde fayda var.

Bu şekilde ancak sizi emeklilikte rahat ettirecek pasif bir gelir elde edebilirsiniz. Bakın dikkat ederseniz,köşeyi döner acayip kar edersiniz demiyorum. Ancak rahat edersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Bu temettü verimi ve ona bağlı enflasyon üstü kadarını harcama hesaplarınızı, kendi alış/maliyet fiyatınıza göre yapmalısınız. Bir takım sitelerde yayınlanan veriler, sizin gerçeklerinizle örtüşmeyebilir.

0,80 maliyetli birisinin 20 kuruş alması %25 kar ettiği ve resmisi %12 olan enflasyonun 13 puan üstünde kazandığı anlamına gelir. Bu hesap toplam portföy değeri hariçtir. Eğer toplam portföy değerinin azalmaması veya en azından enflasyona yenilmemesini istiyorsanız ayrıca temettü verdikten sonra portföy değerinizin nereye düştüğüne bakıp, ona göre aldığınız temettüden kaybınızı kapatacak kadar hisseyi eklemeniz lazım. En basitinden enflasyon %12 ise aldığınız temettün enflasyona denk düşen kısmı kadarı ile hisse almanız lazım.

Gençseniz ve portföyüde büyüteyim emeklilikte rahat edeyim diyorsanız, ihtiyaç olmadıkça aldığınız her temettüyü kuruşuna kadar 10 sene tekrar temettüye yatırmanızda ve mümkün mertebe harici aylık alımlarla desteklemenizde fayda var.

Bu şekilde ancak sizi emeklilikte rahat ettirecek pasif bir gelir elde edebilirsiniz. Bakın dikkat ederseniz,köşeyi döner acayip kar edersiniz demiyorum. Ancak rahat edersiniz.

Evet sayın cturğrul kağıdın dönemsel artış azalış trendleri dışında kağıdın olayı ve mantığı sizin yazdığınız kadardır.Ne bir eksisi ne bir fazlası çok iyi anlatmışsınız.Ha ben ben çok iyi borsacıyım grafikçiyim falan diyenler al satlarla yüzde 2 yüzde 3 daha fazla kazanabilirler o da banka alım satım komisyonu işin riski falan değer mi bilmem.Ama kağıdın olayı sizin yazdığınız kadardır bence de.

3. 10 sene söylemi 0,86 maliyetli ve 15 kuruş temettü alıp bunu olduğu gibi her sene geri portföye yatıran birisinin maliyetini sıfırlandığı noktalara denk düşer.

Refah seviyenizle bir ilgisi yoktur. Refah kavramı kişiden kişiye değişir. Ben 3000TL’yi refah yaşama sınırı görürüm bir başkası için 6000TL olabilir.

Refah seviyesi beklentiniz, eğer temettü ile yaşama düşüncesindeyseniz, portföy büyüklüğünüzü oluşturur.

3000TL aylık beklentisi olan kişi örneğin İşyattan 240.000 adet hisseye sahip olmalıyken 6000TL beklentisi olan 480.000 adet hisseye sahip olmalı.

Ama iş bununlada bitmiyor. Her sene aynı satın alma gücünü koruyabilmek için sizin portföyünüzü, her sene 15 kuruş aldığınızı ve enflasyonun hep%12 olduğunu varsayıyorum, her sene %12 arttırmanız lazım. Yani bu sene 240.000 olan hisse sayınızı Bir sene sonra 268.800’e çıkarmanız lazım. Ki bu sene aldığınız 3000TL , 3360’a çıksın. Çünkü o 3360 TL enflasyondan dolayı size ancak bir sene önceki 3000TL kadar bir şeyler aldırabilecek.

Yoksa aslında ilerleyen yıllarda cepten yer durursunuz.

Diğer bir yol ise İşyat’ın verdiği temettüyü arttırmasıdır. Ama buda sürekli azalan sermaye ile mümkün değil. Benim söylemlerim, sermaye artmasını geçiyorum, sabit kalması ve sürekli 15 kuruş civarında temettü vermesi durumu için.

4. Ctuğrul bey, gayet güzel açıklamışsınız, hem teşekkürler hem de tebrikler. İşte gerçekçi ve ayakları yere basan bir İşyat değerlendirmesi.

Bir de şu konu var. Deniyor ki önümüzde gündem karışık, erken seçim olabilir, borsa gümleyebilir ama İşyat ta olanlar güvenli limandadır, ohh keyfimize bakarız. Diğer hisselerde olanlar düşünsün.

İyi de güzel kardeşim, sen temettünü alacaksın aylarca 87 kuruşta bekleyeceksin. Diğer hisselerde olanlar montofon cinsi sığır mı? Satar adam dolar alır veya mevduata yatırır, ayda %1 kazanır, 8 ay sonra %8 karla isterse İşyat'a girer, hala 87 kuruştur o çünkü. Ya da dolar alır belki dolar olacak 4,15 kim bilir?

Burada amaçlardan biri de, İşyat'ı duyan, yeni öğrenmeye çalışan ky lara kendi bilgimiz, yaşayarak öğrendiklerimizi aktarmak. Kiminiz 7-8 yıldır İşyat taşıyorsunuz. İşte en büyük tecrübe bu.

Burada öyle yazılar yazanlar oldu ki resmen İşyat almayan kişi salaktır demeye getirildi.

Yatırımdaki risk algısı herkese farklıdır. 10 yıl önce aynı parayla aynı anda Toaso, Soda, Tuprs ve İşyat alan 4 arkadaş, aldıkları temettülerle yine aynı hisseden alsalardı kim ne kazanırdı müsait olunca bi bakın isterseniz.

Amaç sidik yarıştırır gibi İşyat diğerlerini döver, en kral hissedir, bi oturuşta yarım danayı yer, 10 kaplan gücündedir tarzı söylemler olmamalı. Grafikler ortada, en kral hisse Aselsan'dır. Ama herkesin risk algısı kendince haklıdır duyguları ve korkuları olduğu için.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ctuğrul bey, gayet güzel açıklamışsınız, hem teşekkürler hem de tebrikler. İşte gerçekçi ve ayakları yere basan bir İşyat değerlendirmesi.

Bir de şu konu var. Deniyor ki önümüzde gündem karışık, erken seçim olabilir, borsa gümleyebilir ama İşyat ta olanlar güvenli limandadır, ohh keyfimize bakarız. Diğer hisselerde olanlar düşünsün.

İyi de güzel kardeşim, sen temettünü alacaksın aylarca 87 kuruşta bekleyeceksin. Diğer hisselerde olanlar montofon cinsi sığır mı? Satar adam dolar alır veya mevduata yatırır, ayda %1 kazanır, 8 ay sonra %8 karla isterse İşyat'a girer, hala 87 kuruştur o çünkü. Ya da dolar alır belki dolar olacak 4,15 kim bilir?

Burada amaçlardan biri de, İşyat'ı duyan, yeni öğrenmeye çalışan ky lara kendi bilgimiz, yaşayarak öğrendiklerimizi aktarmak. Kiminiz 7-8 yıldır İşyat taşıyorsunuz. İşte en büyük tecrübe bu.

Burada öyle yazılar yazanlar oldu ki resmen İşyat almayan kişi salaktır demeye getirildi.

Yatırımdaki risk algısı herkese farklıdır. 10 yıl önce aynı parayla aynı anda Toaso, Soda, Tuprs ve İşyat alan 4 arkadaş, aldıkları temettülerle yine aynı hisseden alsalardı kim ne kazanırdı müsait olunca bi bakın isterseniz.

Amaç sidik yarıştırır gibi İşyat diğerlerini döver, en kral hissedir, bi oturuşta yarım danayı yer, 10 kaplan gücündedir tarzı söylemler olmamalı. Grafikler ortada, en kral hisse Aselsan'dır. Ama herkesin risk algısı kendince haklıdır duyguları ve korkuları olduğu için.
    E vallahi bu da tamamen katıldığım bir yazı.Son cümle olayı açıklıyor.Bu hisse riski sevmeyen emekli oldum olacağım veya oluyorum hissini yaşamak isteyenlere çok uygun bir mevduat alternatifi.İşi paradan para kazanmak olan bir şirket bu.Para değerlendikçe kendi sektöründe para kazanma olasılığı artar.Benim için cazibesi güvenilir ,dürüst,şeffaf bir şirket olması.Paramı yatırdı mı rahat uyumam.Yoksa alternatif çok tabi o zaman borsaya finansal piyasalara ne gerek var gider kanal istanbul manzaralı arsa kovalarım belli mi olur ilerde bir yatırımcı gelir benden 20 30 kat fazlaya alır o arsayı geri di mi.))))))))Ya da safkar var trabzon limanı var.Şimdilik küçük yatırımcıyı biraz şeetmeye başladılar o kağıtlarda ama gelecek de bence sabredenler 1 e 3 alır diyorum sabır lazım efendim ))))))

6. burdan fullesemmi?
    TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

7.  Alıntı Originally Posted by besonderes Yazıyı Oku
    burdan fullesemmi?
    Neden bu kadar geç kaldınız.
    Temettu veriminiz düşük olur.

Ironi yapmiyorsaniz tabii.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Çok geç bencede

Sayfa 206/930 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •