Sayfa 280/930 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ya sen ne yapacaksın yabancıyı şu yu buyu senin maliyet belli.Son temettüden sonra enflasyondan arındırılmış maliyet de belli.E ortalama yıllık alacağın temettü de belli.Yüzde kaç faiz oluyor önümüzdeki yıllarda sen hesap kitap işlerinden anlarsın çarp topla böl anlarsın yıllık gelirini.Yabancı çıkışı tüm kağıtlarda var, sanırım global krizin kokusu önce gavurlara sızdırılıyor.Aç bak tüm takaslarda gavurlar uzun süredir çıkışta.Bu yıl dünya ve tüm borsalar karışacak.Genede en güvenli limanlardan biri işyat.
    işyatta endişelenecek bi durum yok evet haklısın.stratejiye tam gaz devam öyleyse.

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İlla borsada duracağım diyorsan en iyi kağıt bu kalvin.Ha çarşı karışacak galiba ben biraz arazi olayım da denebilir.Ben cidden hangisini yapacağımı bilemiyorum.Maliyet baya düşecek bu temettü ile.Ama kağıdın bir grafiği var temettü sonrası aylarca kımıldamıyor.Acaba çarşı karışmadan bir müddet faize mi geçsem diye de düşünmüyor değilim.Hayırlısı artık bir ay içinde kararımı vereceğim.Geçen günlerdeki ve şubattaki amerikan borsalarındaki anlamsız düşüşler kıllandırmıyor değil.
    düşüşler var ama toparlanmalarda var,bist te düşüş olsada bistin grafiğinde gözüken hala iyimserliğin ön planda olduğu.türkiyede en büyük kriz 15 temmuzda atlatıldı çok şükür.bundan sonra hiç birşeyin etkisinin olacağını düşünmüyorum.ufak tefek düzeltmeler olması muhtemel zaten bu düzeltmelerde olmasa sağlıklı bir zemine oturarak yükseliş sağlanamaz.yabancıların sattıkları karşılanıyor bu güzel, eger borsa hergün bir anda 1,5 gibi bir düşüşle açılırsa ve arkasından satışlar hızlanırsa ozaman korkmak gerek çünkü açığa satış yapılıyor demektir.buda kriz anlamına gelir ama böyle bir şey yok en fazla 2 kademeden sonra toparlanıyor kâğıtlar buda bana satılanın karşılandığı ve yönün yukarı olduğunu işaret ediyor. ama tabi grafikteki destek ve dirençler iyi takip edilmeli.

3.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    katılıyorum serkan 74, ama borsa dediğin gibi düşük seyrederse. benim düşüncem genelde grafikle bağlantılıdır ve grafiğe bakıldığında aylık olarak bir önceki ayın üstüne atıp ayı öyle tamamladığı görülmekte ve kâğıt hala yükseliş trendini korumakta bu bakımdan mart ayı içersinde son ana kadar yurt içi ve yurt dışı bağlantılı piyasa açısından bir kötü durum oluşmaz ise bir yükseliş daha beklene bilir.aylık yükseliş trendini investingde de göstermektedir. borsa düzgün gittiği sürece hedefi dura kalka ileriye taşıma eğlimi var hissede.
    iyi okuyalım 255 inci sayfada yazmışım bu yazıyı.dikkat kesilecek noktalar ( son ana kadar bir yükseliş daha beklene bilir ) sona gelindi yarın toplantı var toplantıda temettü onaylandığında kâğıt tavana yapışabilir cuma günüde biraz yükselip kapanışı oralardan yapabilir,90 dan beri kağıdı topluyorlar,belki temettü sonrası açılısı ona göre ayarlıyacak olabilir.y.t.d.

4. siz hala burdamısınız
    TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

5.  Alıntı Originally Posted by besonderes Yazıyı Oku
    siz hala burdamısınız
    neden kağıdı torpillediğimimi düşünüyorsunuz eger bu nu düşünüyorsanız sebebi de şu olmalı ( ben torpilliyorumya kağıt yukarı çıkıyor ve siz temettü sonrası istediğiniz kadar aşağıdan mallanamayacaksınız ) bumudur ? ama benlik bişey yok ,boşuna evhamlanmışsınız,ben sadece grafikçiyim gerisi düşünceden ibarettir kesinliği yoktur.gerçi grafiktede öyledir olay, kesin diye bişey yoktur ama en azından grafiğe göre aldığım noktalar transıt noktalar olup kazançlı çıkmamı sağlar.y.t.d

6. Kalvin helal olsun,

Söyleye söyleye götürüyosun kağıdı. Yakında kırk yıllık İşyat müdavimleri satıp çıkacak sen kalacaksın burda.

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Kalvin helal olsun,

Söyleye söyleye götürüyosun kağıdı. Yakında kırk yıllık İşyat müdavimleri satıp çıkacak sen kalacaksın burda.
    öyle olacak heralde bu gidişle.

8. 1.06 gördü ,Temettü açıklandığı gün 1.07 satış girmiştim. yine bugün 1.07 satış girdim.Hayırlısı bakalım.

Sayfa 280/930 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •