Sayfa 306/930 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    aferin caner, senin yazını okuyunca kendi çocukluğum geldi aklıma....
    Ben hisse senedi ile 14 yaşında tanıştım. ............ kalan yarım hisse bende kaldı, sakladım o hisseyi. hala daha bendedir o yarım hisse... hatırası var
    Sayın Serkan 74 Yazınızı okuyunca duygulandım.Bende şişecam çalışanı olarak 1990 yılında Trakya cam hisselerini iskontolu diyerek elimize tutuşturmalarıyla Borsayla tanışmıştım.Sizin yaşadığınız sürecin benzerini yaşadım.
    Sizin Adana C ile tanışmanız hangi yıldaydı merak ettim ?

2.  Alıntı Originally Posted by SGEZER Yazıyı Oku
    Sayın Serkan 74 Yazınızı okuyunca duygulandım.Bende şişecam çalışanı olarak 1990 yılında Trakya cam hisselerini iskontolu diyerek elimize tutuşturmalarıyla Borsayla tanışmıştım.Sizin yaşadığınız sürecin benzerini yaşadım.
    Sizin Adana C ile tanışmanız hangi yıldaydı merak ettim ?
    yalan olmasın, 88 -90 arası olabilir. tam hatırlayamadım şimdi

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    yalan olmasın, 88 -90 arası olabilir. tam hatırlayamadım şimdi
    Demek hemen hemen aynı yıllarda tanışmışık borsayla,ben o tarihte 25 yaşımdaydım.Sizin kine göre biraz daha geç bir yaşta.

4.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    İŞ YATIRIM yine yıllık klasik hareketini yaptı ve temettü verdikten sonra alışılmış düşüşünü yaptı..Geçmiş hareketlerine bakılırsa uzun bir süre yatay haraket bandında işlem görecektir.bu bant 0.79 ve 088 aralığındadır..Bu banttan tekrar bir yıl sonraki temettü beklentisi ile çıktığında tekrar 1 tl üstüne gidecektir..Klasik hareketi bu.....Yalnız bu yıl dikkatimi çeken bir durum var %9 borsaya girmiş yani endeks 70 binden 120 bine çıktığında portföyünde %1 %2 hisse bulunduran iş yatırım endeks 117 binden itibaren toplamda portföyünde hisse oranını %9 a çıkarmış,anlaşılan benim de daha önce eleştirdiğim yatırım stilini değiştirmiş portföy değerini artırmak için hisse oranını artırmaya yönelmiş.Yalnız ben bu konuyu endeks daha 70-80 bin aralığında iken yatırım ilişkileri bölümüne anlatmıştım..Endeks çıkıyor neden portföyünüzde hisse oranını artırmıyorsunuz demiştim..Onlarda riske karşı böylke uygun gördüklerini demişlerdi...Peki şimdi neyi gördüler ki 70 binde hisse oranını %2 lerde tutarken endeks 116 binde bu oranı %9 a çıkardılar...Herhalde bir bildikleri vardır..Ben şahsen hisseye girdiklerini görünce sevindim...Çünkü araştırmacı özellikleri ile karlı hisseleri seçeceklerini düşünüyorum..Temettüye gelince daha önce yazmıştım ben hiç bir zaman bir hisseyi temettü için almam,sadece temettü beklentisi ile hareketlerinden yararlanmaya çalışırım..İş Yatırımı da temettü beklentisi ile 1.010 dan aldım temettüden bir gün önce 1.050 den verdim,bugün de yaza kadar 079 ya da bir iki kademe altına kadar düşüş riskinide göze alarak 0.82 den aldım..Bu haliyle paybaşı değeri 1,338 ve iskontosu 38.8 .diğer yo lara göre ucuz sayılıyor ama endeks düşüşlerinde bu oran %42 ye dek düşüyor.Borsada bu kadar risk de alınır sanırım..
    yönetim sizin yazıyı okudu galiba ertesi gün borsa payı %1.2 olarak ilan edildi. Bunun dışında %3 gibi altın olduğunu görüyorum. hallice bir miktar da iş bankası yatırım fonu alınmış. parayı eritelim derdindeler herhalde.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    yönetim sizin yazıyı okudu galiba ertesi gün borsa payı %1.2 olarak ilan edildi. Bunun dışında %3 gibi altın olduğunu görüyorum. hallice bir miktar da iş bankası yatırım fonu alınmış. parayı eritelim derdindeler herhalde.
    Şu anda borsa payı yüzde 1.2 mi.

Acaba isyatın fon yöneticileri bizim duymadığımız bilmediğimiz şeyleri mi duyup fiyatlıyorlar.Borsa payının o seviyelere düşmesi altın payı da arttıysa kıyamet günlerine uygun bir portföy hazırlamak istemişler gibi bir izlenim aldım.

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Şu anda borsa payı yüzde 1.2 mi.
    her gün değişiyor
    Ek 17643

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Acaba isyatın fon yöneticileri bizim duymadığımız bilmediğimiz şeyleri mi duyup fiyatlıyorlar.Borsa payının o seviyelere düşmesi altın payı da arttıysa kıyamet günlerine uygun bir portföy hazırlamak istemişler gibi bir izlenim aldım.
    Böyle bir şeye hazırlık olsa Altın'ın payının daha da çok olması gerekmez mi?

Sayfa 306/930 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •