Sayfa 315/930 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Ky olarak elbet 1 den alıp 0,80 satılmaz.
    Ama borsada işler ters gidip satış yerse demek istemiştim.
    Ama değişen birşey yok.
    Ha elindeki hisse düşmüş.Ha bedelliden aldığın.

Bedellide hisse fiyatı yüksekse mantıklı sanıyorum.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Ky olarak elbet 1 den alıp 0,80 satılmaz.
    Ama borsada işler ters gidip satış yerse demek istemiştim.
    Ama değişen birşey yok.
    Ha elindeki hisse düşmüş.Ha bedelliden aldığın.

Bedellide hisse fiyatı yüksekse mantıklı sanıyorum.

)))))))))) evet kesinlikle öyle sayın boschyatırım

3. Ben şu an isyatta niye yaziyorumki.
    satmıştım ya ben.

Balkondayım havalarda yaz gibi.
    Sobalar ne zaman kurulmaya başlar, içeri girerim.

4. bir zamanlar spk bülteninde şöyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum ( 5 yıl üst üste temettü dağıtan olsun veya yaptığı kardan fazla temettü veren olsun yani yedek akçelerden bahsediliyor spk onayı olmadan sadece bildirmesi yeterli olup sermaye artısı yapablir yazıyordu bunun nedenide şirketin 5 yıl boyunca temettü verdiği hatta yaptığı kardan fazlasını verdiği için öz sermaye erimesi oluşacağı ve bunun şirketi koruma amaçlı yapıla bilineceği vurgulanıyordu.) yazıyı aradım ama bulamadım belki aranızda böyle bişey okumuş olan bilgisi olan vardır. neticede arkadasın sorusuna gelirsek yedek akçelerde biterse ne olacağı ile ilgiliydi. okuduğum o yazıya göre işyat hersene yaptığı kardan fazla yada yaptığı kar kadar dağıtım yaptığından şirkette bir erime söz konusu olmakta buda ilerde sermaye artırımını ortaya koymaktadır nezaman olur yada bedellimi olur bedelsizmi olur onu bilemeyiz ama şirket kar dağıtımı yaptıkça ve dağıttığı karı bir daki sene fazlasıyla çıkaramadığı zaman gün gelir bir gün mutlaka erir bunun önüne geçilmesi için gereken şey ya kar dağıtmayacak ya bedelli yapacak yada ( kendi imkanlarıyla öz sermayeye sermaye ekliyecek )bunun adıda bedelsiz sermaye artırımıdır.başka cevabı yok arkadasın sorduğu sorunun.ee işyatında durumuda ortada.
    Son düzenleme : kalvin; 04-04-2018 saat: 09:52.

5.  Alıntı Originally Posted by caner Yazıyı Oku
    uzun zamandır burada yazdıklarınızı okuyorum. tüm büyüklerime, aklımdaki soruları soran, cevaplayan herkese teşekkür ederim öncelikle.. üniversite ögrencisiyim, ülkemizden zaten sürekli dışarı akan parayla doymayıp, borsamızdan her sene milyonlarca dolar temettü alan fonları araştırdıkça bu işin böyle olmaması için yapılacak en mantıklı şeyin, ülkemizdeki insanlara borsanın "kumar" olmadığının bilincinin aşılanması olduğunu düşünüyorum. her ne kadar borsamızda bir tuhaf bir galip babalar bizim gibi her ay 100tane işyat hissesi alacak parayı zor denkleştiren insanların cebindeki 3 kuruşa gözünü dikmiş olsada, her ne kadar spk buna ses çıkarmasa da, her ay 100 tane işyat hissesi alarak geleceğime yatırım yapıyormuş gibi hissediyorum. dememişler ama biz diyelim: "az alan kalpten, çok alan maldan." ben daha 3 aydır bu mecradayım, bazılarınız ben doğmadan beri borsa hayatının içinde. forumda bilgilerini hiç çekinmeden genç kuşakla paylaşan yardımsever ve bilgili insanların hepsine teşekkür ediyorum, bugün hayatımda ilk temettümü aldım tamı tamına 57 lira 72 kuruş. daha güzel günlerde konuşmak dileğiyle.. sizden birçok şey öğrendim, teşekkür etmeseydim olmazdı. başta "dudu" abi/amca ve tüm genç yatırımcıya örnek olan büyüklerime sevgiler, saygılar..
    En az 10 yıl boyunca eline ne kadar para geçerse bu hisseye koy; 10 yıl sonra üniversiteyi yeni bitirmişken eline aylık en az bir memur parası geçecektir.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

6. investinde temettü sonrası oluşan yeni grafik çizimi paylaştım isteyen bakabilir ,en üstteki grafikten biraz aşağıda geçenlerde bir çizimdaha paylaşmıştım karşılaştırma yapabilirsiniz,tabi neticede bu bir grafik hisse senetlerinin nelere göre kırılgan nelere göre sağlam duruş sergilediğini hepimiz çok iyi biliyoruz yani kısacası kesin diye bir şey yoktur.

https://tr.investing.com/equities/is...rt.-commentary

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    herzaman dediğim gibi ben grafikçiyim çizer ve grafik oturduğunda ona göre pozisyon alırım ,ben kar ne kadar gelecek,temettü ne kadar verecek diye pek fazla düşünmem ,tamam bu kâğıtta gelen kar ve verilen temettü önemlı ona bişey demiyorum ama borsada zarar üstüne zarar yazan nice kâğıtlar var füze misali tırmanan ,işyat azda olsa bir temettü verirmiş öyle diyordunuz bu temettü burda geçirdiğin zamanı telafi etsin bence yeter gerisi kâğıdın tırmanmasına kalıcak işte tırmanmaya başladıgındada ana paradanda kar ettinmi ne gelecek karı düşünürsün nede vereceği temettüyü .şimdi şöyle ele alalım kâğıt temettüden sonra 81 e değdi 83 e çıktı ve diyelimki kağıt artık yukarıyı hedefledi geride dönmüyor alamadık kâğıt gitti 98 lerde sabitlendi ve eylülü beklemeye başladı burda gelecek karı düşünen ve vereceği temettüyü düşünenler mi kara geçti yoksa kâğıda 82-83 lerden yapısanlarmı.
    81e yazılanlar 79-80 i görecek diye 82 den alım yapmayanlar şimdi 82 ve 83 ten alanlardan siz dahamı kardasınız.valla iyiki almışım 82 ten verdiği tüm temettüye ve bizim dükkanın temettüsü ve maaşıyla hem ana sermaye ortalamamı düşürdüm hemde alttan aldığım tüm temettü ve maaşlardan kardayım şimdi satsam 75 ten tüm temettüyle almış gibi olurum. bir arkadaş vadeliye koydum sizden daha çok kazanoıyorum demişti şimdi ne diyecek bakalım.

8.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    81e yazılanlar 79-80 i görecek diye 82 den alım yapmayanlar şimdi 82 ve 83 ten alanlardan siz dahamı kardasınız.valla iyiki almışım 82 ten verdiği tüm temettüye ve bizim dükkanın temettüsü ve maaşıyla hem ana sermaye ortalamamı düşürdüm hemde alttan aldığım tüm temettü ve maaşlardan kardayım şimdi satsam 75 ten tüm temettüyle almış gibi olurum. bir arkadaş vadeliye koydum sizden daha çok kazanoıyorum demişti şimdi ne diyecek bakalım.
    .88 - .87 den satıp mevduat yapan arkadaşları mı soruyorsun?

Sayfa 315/930 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •