Sayfa 329/930 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    işte tam olarak tarif ettiğin şeye "insider trading" deniliyor ve bir suçtur. yurt dışında böyle bir şey olmaz çok ağır hapis cezaları vardır, kimse cesaret edemez. Türkiye'de olur, suçun cezası 3 yıl hapis olmakla birlikte spk elinin ucuyla denetler, bariz olanlara cüzi para cezası verir. adam cezayı öder cebine kalan gani gani yeter. Bu suçtan yani spek olmaktan ceza alan var mı bilmiyorum.
    Yani bizim piyasanın çok ekmek yemesi lazım.
    bu arada işyat yabancı oranı 3,1 lere kadar gerilemiş

Alıntı Originally Posted by Gkhn Yazıyı Oku
    Bu hafta itibariyle net varlik: 217.049.943,7 lira
    Pay basina deger ise 1.35.

Gecen haftaya gore 1.5 milyon artis gorunuyor, dovizin hareketinden sanirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Net varlik: 217.602.927, lira
    Pay basi 1.35

Yaklasik 550k tl degisim olmus.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    imza yok.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bu hareketi sen yapmadın yapamazsın da zaten senin paran bu harekete yetmez.Kim yaptı neden yaptı aklı eren biri açıklasa valla ben çözemiyorum.
    Sn. HAKEM, hareket oldurken buraya neler oluyor bir haber mi var diye yazıp sormuştum, bilen çıkmadı. Ben de çözemedim açıkçası neler döndüğünü.
    Özellikle çıktıktan sonra aynı yere geri düşmesi, yani o harcanan paranın boşa gitmesi çok anlamsız. Düpedüz zarar etti yapan kişi.
    Ya yanlış işlem yaptı, ya yanlış hesap yaptı, ya vazgeçti, ya da çözemediğim bir planı var. Bunlardan biri olsa gerek başka ihtimal göremiyorum.

Isgsy de bir hareket oldu ya üç günde%60 ondan buda hareket yaptı.isgsy nın %30 u isyat

Özür arkadaşlar. ISMEN ile isyat i karıştırdım.isgsy nın %30 u ISMEN inmiş.bunda birşey yok.

Temettüsu yüksek diye almayı düşündüm ama geçmiş yıllarda verdiği temettüye bakınca vaz geçtim.banka faizi daha risksiz ve garanti.bu hissede bilgi sahibi olan arkadaşlar hisseyi taşıma gerekçeniz nedir?

7.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Temettüsu yüksek diye almayı düşündüm ama geçmiş yıllarda verdiği temettüye bakınca vaz geçtim.banka faizi daha risksiz ve garanti.bu hissede bilgi sahibi olan arkadaşlar hisseyi taşıma gerekçeniz nedir?
    sebep, geçmiş on yıl incelendiğinde banka faizine göre daha yüksek getiri getirmesi. bir risk var ama getiriye göre risk çok düşük bence.

Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Bu forum hisseyi öğrenme açısından kitap gibidir.Eski gönderilerde tüm sorular ve cevaplar var.

Sayfa 329/930 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •