Sayfa 333/930 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Yani hisse bugün 1 TL ye gelse form da kimse kalmaz.

Hisse de ozsermaye büyümesi hiç yok.yaptigi kârı hep dağıtıyor.bu durumda sermaye yıllar geçtikçe erimiş olmuyor mu?bu gelecek de bedelli sermaye artırımını gündeme getirir mi?

Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Hisse de ozsermaye büyümesi hiç yok.yaptigi kârı hep dağıtıyor.bu durumda sermaye yıllar geçtikçe erimiş olmuyor mu?bu gelecek de bedelli sermaye artırımını gündeme getirir mi?
    Sayın boran bunlar hep tartışıldıSayın ctuğrulun sayfalarca analizi var bu konuda.Bu hisse faiz alternatifi bir fon.Faiz de özsermayeniz büyüyor mu.O gözle kıyaslayacaksınız.Yoksa fabrikası yok tesisi yok üretimi yok nereden özsermaye büyütecek.Paradan para kazanıyor işi bu kadar basit.

Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Yani hisse bugün 1 TL ye gelse form da kimse kalmaz.
    Aynen katılıyorum olay iskontoda bitiyor zaten.

Büyük şirketler borç yapılandırması istiyor ya bu durum artarak devam ederde bir ekonomik kriz çıkarsa hisse bilanço olarak enflasyona karşı kendini koruyabilir mi arkadaşlar.hissenin ve bilançonun uzmanı arkadaşlar ne dersiniz

6. Hisse 1 liraya gelse herkes satar dogru.
    Ancak devamlı da takip eder 80lerden geri almak için.
    Bu hissenin olayı alıp 5 sene temettü ile de yeni alım yaparak hisse sayısını ikiye katlamaktır.
    5 seneden sonra temettünün yarıs afiyetle yenir yarısı üzerine eklenebilrdi.

Gecmişte böyle oldu, geleceği bilemeyiz.
    Aldıgın temettünün tamamını yersen para 3-5 yıla pula döner.
    Ben bunu yapabildim mi? hayır.
    İhtiyac oldukça satmak zorunda kaldım.

Temettü ile hisse alınca aldigin hisseye de temettü alacağın için kendini amorti süresi f/k oranindan 1-1,5 yil dahada once amorti eder. bu nedenle uzun vadeli bu fiyatlar karlılık devam ederse kelepir ötesi.sirket ozsermaye yi eritse bile bizim ozsermaye artmış olur.sanirim böyle.birde kiriz de kendini koruyabilir olduğuna kanaat getirisem çapımda yüklü alım yapacam da

Yani 0.8 kuruştan hisseyi alsak tam 4 yıl bekledik diyelim.kosullar sabit kalması şartı ile%,25 temettü de , temettü ilede hisse alırsak 1 yıl 100 TL oldu 125.ikinci yıl 156 , üçüncü yıl 194 , dördüncü yıl 240 TL nakit sahibi oluruz.birde endeks düşüşünde daha aşağıda alımı becerirsek bu süre 2 yıla bile düşebilir.sesli düşündüm sadece

Sayfa 333/930 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •