Sayfa 363/930 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. 0,82 (+18.7) den satmıştım.. temettü açıklandıktan sonra şubat sonunda.. kasıma kadar bekliycektim
    0,80 i görünce tekrar aranızdayım...

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    CRDFA konusunda fikri olan var mı? Her yıl düzenli temettü veriyor. ISYAT gibi uzun vade temettü yatırımcılığı için düşünülebilir mi sizce?
    bu ikisi hep karşılaştırılır...hangisini alırsan daha rahat uyursun? isyat bu gün tasfiye olsa isbankası 0,80 kuruşa aldığıma 1,35 öder..düşerse temettü için fırsattır yükselirse prim için fırsattır..

3. 2 ci çeyrekte dolar bakımından büyük zarar yazar heralde,ancak son çeyrekte toparlarsa toplar senelik karı ,eger oda olmaz ise ve büyük zarar gelir ve temettü vermeye bilir diye düşünüyorum bu düşünce şirketin herzaman karı ve kardan fazlasını temettü olarak dağıttıgı için şirketin erimesini göz önüne alarak söylüyorum

4.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    2 ci çeyrekte dolar bakımından büyük zarar yazar heralde,ancak son çeyrekte toparlarsa toplar senelik karı ,eger oda olmaz ise ve büyük zarar gelir ve temettü vermeye bilir diye düşünüyorum bu düşünce şirketin herzaman karı ve kardan fazlasını temettü olarak dağıttıgı için şirketin erimesini göz önüne alarak söylüyorum
    zarar bile etse temettü verecektir. az olur ama verir.bunun garantisini veriyor zaten.

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    zarar bile etse temettü verecektir. az olur ama verir.bunun garantisini veriyor zaten.
    garanti olarak verilen nedir bilmiyorum ama işler kötüye gittiğinde verilen sözlerin imzalanan kağıtların pek bir ehemmiyeti kalmaz diye düşünüyorum evet umarım herzaman verir ,parayı bağladık güvendiğimiz için ama gerçekleride görmek göz ardı etmemek gerek şirkette bir erime sözkonusu bunu dile getirmek bile saçma herkez görüyor biliyor bununda sebebi yaptığı tüm karı hatta fazlasını temettü olarak dağıtması yani şirkete bişey kalmıyor piyasadada açtığı pozisyonlar neticesinde zarar yazdığında şirkete 2 misli yansıyacaktır bu zarar ,ve işler içinden çıkılmaz duruma geldiğinde ne olur bilinmez. burdada bir tosuncuk çıkıp paralarla dubaiye gitmesinde aman

6.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    garanti olarak verilen nedir bilmiyorum ama işler kötüye gittiğinde verilen sözlerin imzalanan kağıtların pek bir ehemmiyeti kalmaz diye düşünüyorum evet umarım herzaman verir ,parayı bağladık güvendiğimiz için ama gerçekleride görmek göz ardı etmemek gerek şirkette bir erime sözkonusu bunu dile getirmek bile saçma herkez görüyor biliyor bununda sebebi yaptığı tüm karı hatta fazlasını temettü olarak dağıtması yani şirkete bişey kalmıyor piyasadada açtığı pozisyonlar neticesinde zarar yazdığında şirkete 2 misli yansıyacaktır bu zarar ve işler içinden çıkılmaz duruma geldiğinde ne olur bilinmez.
    şirkete ne kalır kalmaz bilemem. ama imzalanan kağıdın ehemmiyeti kalmaz ne demek onu anlamadım?. parayı bankaya yatırdın %12 faiz ile anlaştın mevduat yaptın. vade dolunca faizi alamazsın demek gibi bir şey bu. ya da emekli maaşını devlet yatırmaya bilir. memur maaşları yatmaya bilir.
    böyle bir ortam olmadığına göre, temettü gelecektir, az ya da çok.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    şirkete ne kalır kalmaz bilemem. ama imzalanan kağıdın ehemmiyeti kalmaz ne demek onu anlamadım?. parayı bankaya yatırdın %12 faiz ile anlaştın mevduat yaptın. vade dolunca faizi alamazsın demek gibi bir şey bu. ya da emekli maaşını devlet yatırmaya bilir. memur maaşları yatmaya bilir.
    böyle bir ortam olmadığına göre, temettü gelecektir, az ya da çok.
    imzalanan kağıdın ehemmiyeti kalmaz : garantisini veriyor dediğin için heralde imzalanan bir garanti kâğıdı var ortada işte o kâğıdın kötü durumlarda pek bir önemi kalmaz demek istemiştim.ayrıca normal mevduatla borsayı karıştırmayalım nekadar fon içerikli bir şirket olsada neticede borsada yer alıyor ve borsa kuralları faizden çok farklıdır.umarım herzaman temettüsü olur en azından parayı eritmemiş oluruz.

8.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    imzalanan kağıdın ehemmiyeti kalmaz : garantisini veriyor dediğin için heralde imzalanan bir garanti kâğıdı var ortada işte o kâğıdın kötü durumlarda pek bir önemi kalmaz demek istemiştim.ayrıca normal mevduatla borsayı karıştırmayalım nekadar fon içerikli bir şirket olsada neticede borsada yer alıyor ve borsa kuralları faizden çok farklıdır.umarım herzaman temettüsü olur en azından parayı eritmemiş oluruz.
    Yanlış düşünüyorsun. Ben 3-4 ay önce faizler yükselecek dolar yükselecek bu kağıda olumsuz etkiler .78 fiyata düşer dediğimde .98 olacak ben satmam demiştin. ne hikmettir bilinmez .98 oldu mantık dışı bir durumdu ama oldu. sonra su yatağını buldu fiyat .78 gördü. o zamanlar nasıl gereksiz iyimsersen şimdi de gereksiz kötümsersin. Rahat ol arkana yaslan. mart 2019 da .96 fiyat bekliyorum. ortalama üzeri bir getiri olacaktır. su yatağını bulur. er ya da geç bu fiyatları görecektir.

Sayfa 363/930 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463863 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •