Sayfa 372/930 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. MADALYALARIM ZATEN VAR

Ender kişilerden olmak sizede nasip olur inşallah.

Ama demokrasilerde zorlama yoktur olmasanızda sorun değil yönetenler iyide yönetse kötüde yönetse insanın hür iradesine karışamazsınız.
    İstişare ederek konu ne olursa olsun fikir alışverişi yaparak tartışarak etkileme yoluyla ikna edebilmek inandırabilmek en doğalı ve kabul görenidir.

Ben ilköğretim mezunuyum çok fazla siyasettende anlamam konuşmayıda sevmem herşeyin menfaat üzerine ayartıldığı zamanımızda yüzde 90 üzeri sorsan adı müslüman olan bireylerimizin namuslu ve onurlu şeylere kafa çalıştırıp üretmek yerine üçkağıtçılık üzerine kurulu dünyasında yok bireysel düşünceler toplumuda bağlar tezini çoktan ayaklarımın altına aldım. insanları etkilemek içinde uğraşmam kafa yapısı fikriyatı yaşam biçimi benimle uyuşmayan insanlarada saygı duyarım ama O İNSANLARI KIRMAK İÇİN ÇABA GÖSTERMEM siz diye hitap ederim öyle hitap edilmesinide isterim.

bana madalya verecek kapasitede olduğunuzuda pek sanmıyorum.

ALLAH ım sizede versin bir atom mühendisi bir kimya mühendisi ve halen belkide bana madalya vermeyi düşünen sizin gibi şahsı muhteremin hayatını kurtaracak adımları atacak bir tıp öğrencisi evladım var takdirnameden aşağısını görmemiş diğer üç taneside devlet okullarında okul birincisi olarak sınıflarına devam ediyorlar.

ONLAR BENİM MADALYALARIM.

etrafımda spermlerimden almak isteyen onlarca kadın olduğunuda belirtmek isterim.Ama inancım gereği vermiyorum.

ilköğretim mezunuyum ama üniversite okumuş müdürlere seminerler veriyorum içinde pekçoğunun anlayamayacağı düzeylerde subliminal mesajlar bile veriyorum.

Herkes aynı yoldan gitmez gitmek zorundada değil zaman olur Cengizhan gelir barbarlık olur gün olur Kanuni gelir Osmanlı olur,Kolomb gelir ABD keşif olur, birgün Atatürk gelir TÜRKİYE DOĞAR Cumhuriyet doğar ve hayat devam eder.

üretilmemesi için akla ziyan bir ceza verdirerek Üretilen aracın deposuna özellikle benzin koydurtmadan lansmanı yapılan devrim isimli aracın üretilmemesi için SEBEP NEYDİ hepsi günün birinde manevide olsa hesap verecek.
    bu örnek gibi sarıkamıştan başlayıp adalara kadar Tarih bilgimizin eksikliklerini zamanla öğreneceğiz bekliyoruz....
    Bunun önünde kimse duramaz..
    TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

2. EN AZ 10 YIL İŞYATTAYIM

Yazmak için aslında çok vaktim var ama artık değer vermiyorum.
    yaşayıp öğreneceksiniz.
    Natoya aşık yöneticilerimiz bir hatayla Kore savaşı vesilesiyle Natonun tarım ülkesi şartını yutarak bizim Natoya katılmamızı sağladı.
    Zamanın şartları Natoya katılmamızı gerektiriyor ise de artık o şartlar kalkmıştır.Bugün beğenmediğimiz ülkeler araba üretebilirken bizim menderes zamanında sanayileşmek için ABD den alamadığımız 300 milyon dolar krediyi Rusyanın verdiğini ve akabinde Menderesin neden idam edildiğini çok kişi bilir..
    bugün ağır sanayiye (sanayi 4) geçmemizi Muharrem İnce bey bile dile getirirken hala Natodan dolayı engellemeye çalışan ülkeler var.Sanayi Devrimi, birçok çağdaş otomasyon sistemini, veri alışverişlerini ve üretim teknolojilerini içeren kollektif bir terimdir. Bu devrim nesnelerin interneti, internetin hizmetleri ve siber-fiziksel sistemlerden oluşan bir değerler bütünüdür. Aynı zamanda bu yapı akıllı fabrika sisteminin oluşmasında büyük rol oynar. Bu devrim, üretim ortamında her bir verinin toplanmasına ve iyi bir şekilde izlenip analiz edilmesine olanak sağlayacağı için daha verimli iş modelleri ortaya çıkacaktır.

krizler ise dönem dönemdir.Bazı dönemlerde Altın bile kriz yer.Bazen buhran büyük olur ABD bile kriz yer Detroit batar yeniden doğar..

NEDENMİ İŞYATTAYIM

seçimlerden sonra kim başkan olursa olsun istikrar geleceğine inananlardanım.
    ve on yıl Türkiyede bir sıkıntı beklemiyorum.
    ABD on yıllıkları yavaş yavaş can çekiştire çekiştire arttırırken(neden yavaş arttırır ben biliyorum)
    On yıllıklar yüzde üçü aştığında Tüm Dünyada finansal kıyametler kopacağı halde ben Türkiyede durumun normal gideceğine inananlardanım.Bugüne kadar BATI İLE DOĞU (RUSYA)ARASINDAKİ KONUMUNDAN DOLAYI ne yücelt nede öldür dedikleri Türkiye artık petrol kıskacından kurtulup elektrik enerjisine geçiyor GLOBAL OLARAK İSTER İSTEMEZ TÜRKİYEYE MUHTAÇ KALACAKLAR ÇÜNKÜ 50 YILLIK FOSİL STOK KALDIĞINI BELİRTİYORLAR.
    elektrikten başka kendi kendine yetecek bir ülke olmamızda bizim avantajlarımızdan.
    Ama on yıl sonra Türkiye sanayi 4 ulaşmamış bir durumda olursa ve heleki....
    bir durum varki o durum birgün vuku bulduğunda o durumun ne olduğunuda dövizin nerede olacağını ben söylemeyeceğim

yaşayarak öğreneceksiziniz..

EN AZ ON YIL İŞYATTAYIM..

3. Geçen parkta otururken salıncakta sallanan yavru annesine ''Anne babam bir daire satıp ferrari alacaktı ne oldu aldımı?'' diye sordu ben duymamış gibi yaptım kalktım yürüdüm. İstanbulda Ataşehirden dudullu ya doğru gidin görün yol boyu 40 ar 50 şer katlı binalar hala yükselmeye devam ediyor.Öyle böyle değil yüzlerce bina!..Türkiyedeki vatandaşım 16 yıldır iki tl lik taşa tuğlaya ederinden daha fazla bavul dolusu para verirken konut ve inşaat sektörü adı altında haklı veya ister istemez haksız döviz bazında bile korkunç güzel kazançlar sağlandı arkasından doğal olarak diğer sektörleri taşıdı.Arz talep durulmalar şişmeler patlamalar olacak tabiki sen 16 yıldır dövizi beğenmeyip almadın taş tuğlayı seçtin e artık ihtiyacın kalmamış taşa tuğlaya cebime birazda para koyayım dersen az orada duracaksın.Salıncakta sallanan yavru bile herşeyin farkındayken!.

Bir daire milyon dolar olmuş ülkemde 1 daire fiyatı ile ferrari alıyor vatandaşım!....

Ben genellikle gerçek hayatımda da sanalda da mesajlarımı çocukça atıyorum bunun böyle olmasından da çok mutluyum ruhumu korumuş olduğuma inanıyorum.Ayrıca kimseye kolay kolay kinaye yoluyla da olsa laf atıp sataşmam atan olursada edebiyat hocamın verdiği ders kadar cevabını veririm.

Bizans ''Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar değerlidir'' der.

Aslında Türkiye Doğu blokuyla avrupa arasında bir tampon görevlisidir.

Avrupa dar bir bölgedir fazla geniş değil ve hallerindende memnunlar...
    Son düzenleme : besonderes; 26-05-2018 saat: 15:30.

Konu dağılmış kalvin spk den günlük işyat takibi yapıyormusun.İstatistik kısmından buluyorsun.Cuma 214 küsur milyona düşmüştü bugün gene 216 küsur olmuş.Ama martta 215 olduğunu düşünürsek 2 ayda 1.5 milyon facia bir kar .Ne dersin yıl sonu ne olur.Dolar artışı yıl sonu eurobond itfaları geldikçe olumlu yansımalı diye düşünüyorum ben.

5.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    altını neyle alacak DOLAR ile

onun için dolar yerine altın ile iş yapalım demenin mantığını anlatabilir mi biri bana ?
    daha önceden altın stoklandı zaten.sadece yapılacak işlerde altın verilip altın alınacak , doları ve amerikayı devre dışı bırakmakta aslında çok mantıklı .ama şuan için piyasa hazır değil ve hazır olurmu bilemeyiz onunda nedeni ülkelerin kâğıt para üzerindeki hakimiyeti,altın sınırlı bir maden tükenirliği mevcut ama kâğıt para sınırlı değil merkezler para basımı yapıp ellerini rahatlata biliyorlar tabi bununda zararları var ama elllerinde hiç bir şey olmamasından iyidir mantığı.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Konu dağılmış kalvin spk den günlük işyat takibi yapıyormusun.İstatistik kısmından buluyorsun.Cuma 214 küsur milyona düşmüştü bugün gene 216 küsur olmuş.Ama martta 215 olduğunu düşünürsek 2 ayda 1.5 milyon facia bir kar .Ne dersin yıl sonu ne olur.Dolar artışı yıl sonu eurobond itfaları geldikçe olumlu yansımalı diye düşünüyorum ben.
    hakem bana göre seçimlerden sonra ve son çeyrekte iyi bir karla toplıyacagını düşünüyorum bu çeyrek dolar bazlı olarak zarar yazabilir,bu çeyrekten artık ümidi kestim diyeyyim ama ben umutluyum sene sonundan.dolardaki ve faizlerdeki düşüşle sene sonunda iyi bir kar gelebilir heee geçen seneki 25 mil.yakalayamaz belki ama 15-20 aralığında gelebilir kar diye düşünüyorum

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    hakem bana göre seçimlerden sonra ve son çeyrekte iyi bir karla toplıyacagını düşünüyorum bu çeyrek dolar bazlı olarak zarar yazabilir,bu çeyrekten artık ümidi kestim diyeyyim ama ben umutluyum sene sonundan.dolardaki ve faizlerdeki düşüşle sene sonunda iyi bir kar gelebilir heee geçen seneki 25 mil.yakalayamaz belki ama 15-20 aralığında gelebilir kar diye düşünüyorum
    iyi bir kar 15 milyon mu oluyor? şu an çok kötü bir performansla 6 mil kar var. aynı kötülükte gitse (faizlerin %20 bandına çıkması) 12 olur. faizler şu an tarihi zirvede, faizler aynı kalsa düşmese zaten 15 olur. 15 mil kar hisse başı 9 kr yapar. olabilecek en kötü kar rakamı bence 15 mil. iyi bir kar demek için 25 mil. görmek lazım. bu da 17 ye çıkan faizlerin sene başındaki seviyeye yani %13 - 14 seviyesine düşmesi ile çok rahat gerçekleşir. Sadece faizlerde 4 puanlık düşüş ilave 4 mil. kar olarak yansır. Bu da olası bir durum, çok sürpriz olmaz.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    iyi bir kar 15 milyon mu oluyor? şu an çok kötü bir performansla 6 mil kar var. aynı kötülükte gitse (faizlerin %20 bandına çıkması) 12 olur. faizler şu an tarihi zirvede, faizler aynı kalsa düşmese zaten 15 olur. 15 mil kar hisse başı 9 kr yapar. olabilecek en kötü kar rakamı bence 15 mil. iyi bir kar demek için 25 mil. görmek lazım. bu da 17 ye çıkan faizlerin sene başındaki seviyeye yani %13 - 14 seviyesine düşmesi ile çok rahat gerçekleşir. Sadece faizlerde 4 puanlık düşüş ilave 4 mil. kar olarak yansır. Bu da olası bir durum, çok sürpriz olmaz.
    Bence surpriz olur.Bu saatten sonra faiz falan düşmez.Bence genel trend artık dolar yukarı faiz yukarı.

Sayfa 372/930 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472872 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •