Sayfa 381/930 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    6.cı ayın içersindeyiz 6 ayda hiç kar yok,ilk çeyrekte yaptığı 5 milyon karıda eridi hayırlısı artık bakalım martta ne çıkaracak yumurtadan .temettüsüz geçmeçmez umarım seneyi 12,5 her halukarda verir heralde .
    Temettü vermediği yıl yok ve en düşük 12.5 ama artık hiçbir şeye kesin diyemiyorum. Sürekli dibin dibi görülüyor borsada.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Temettü vermediği yıl yok ve en düşük 12.5 ama artık hiçbir şeye kesin diyemiyorum. Sürekli dibin dibi görülüyor borsada.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    sadece bu senelik için değil ,mutlaka kar yazması lazım daha ilerileri için yoksa kar yokken temettü vermesi şirketi eritiyor.buda sonunun pekte iç açıcı olmadığını gösterir.daha önümüzde 6 ay var hele bi seçimler geçsin önümüzü görürüz ozaman.

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Bir de ortalama Temettü verimleri ile karşılaştırsanız keşke süper olur son 5-10 yıllık. Tabii bana ne ne uğraşacağım da diyebilirsiniz

Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Bunlar içinde bence en kötü yönetilen ve almak icin en uygunu isyat. Temettu verimi çok önemli, mesela en karlisi ve en iyi yönetilen Atlas YO ama temettu vermediği icin bu fiyatlarda. Grnyo da çok iyi yönetiliyor ama karin büyük kısmı yönetim gideri olarak kesiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    http://www.borsagundem.com/haber/10-...-kirdi/1312967
    hakem 10 ve 2 yıllıklar rekor kırdı yorumun nedir ?
    Kalvin temettü zaruri ,total fon büyüklüğünün yüzde 5 i en az dağıtılır diye yönetim kurulu kararı var.Ben 2 ve 10 yıllıkları değilde eurobondların önemli olduğunu düşünüyorum.Daha evvel eurobond uzun yıllar taşıdım.Mantığını bilirim.Trade etmezsen gelir dolar cinsinden kesin ve sabittir.Bu fonda serkan arkadaşın dediğine göre en fazla 4 yıl vadeli eurobondlar var.Bunların kupon ödemeleri dolar cinsinden peyderpey yapılacak.O kupon ödemelerinde sermayeye dolar cinsinden baya katkı gelecek.O yüzden bence kağıtda sıkıntı yok.Şöyle düşün kalvin bu dolar kurundan ve bu eurobond değerlendirmeleri ile eurobond alırmıydın sen.Alırsan en iskontolu eurobond işyat da ))))))) Sen bu mevzuları gerçi benden iyi bilirsin.Bura borsa kağıdın değerlendirmesi önemli değil.Temettü sonrası geldi bir salak bir günde yüzde 15 yukarı çekti.Sen de sebeplendin.Mantığı varmıydı yok.Şimdi de kağıdın bu kadar düşmesi mantıksız .Ama borsa işte yapacak bir şey yok.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben satmadım, kağıda güvenim de şirketin şeffaflığı açısından, düzenli temettüsü açısından,kira gibi her yıl yan gelir vermesi açısından tam.Şimdilik satmaya da niyetim yok.Konjonktürel olarak temettü sonrası 5 kuruş kadar geri çekiliyor eylülde yeni atağına başlıyor.Ağustos eylülde düşük fiyattan temettü parası ile de gireceğim.Şimdilik planım bu.Benim aklıma gör bu plan uygun.Tek endişem kar durumu onu da biraz gözleyeceğim sanırım portföyü yönetenler de olayın farkındadır.
    Zamanında yazmışım da itiraf edeyim bekleyemedim temettü parası ile diğer kağıdım güneşe daldık, orda baya zarar var valla.Eğer güneş toplarsa gene işyatdayız tabi

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Kalvin temettü zaruri ,total fon büyüklüğünün yüzde 5 i en az dağıtılır diye yönetim kurulu kararı var.Ben 2 ve 10 yıllıkları değilde eurobondların önemli olduğunu düşünüyorum.Daha evvel eurobond uzun yıllar taşıdım.Mantığını bilirim.Trade etmezsen gelir dolar cinsinden kesin ve sabittir.Bu fonda serkan arkadaşın dediğine göre en fazla 4 yıl vadeli eurobondlar var.Bunların kupon ödemeleri dolar cinsinden peyderpey yapılacak.O kupon ödemelerinde sermayeye dolar cinsinden baya katkı gelecek.O yüzden bence kağıtda sıkıntı yok.Şöyle düşün kalvin bu dolar kurundan ve bu eurobond değerlendirmeleri ile eurobond alırmıydın sen.Alırsan en iskontolu eurobond işyat da ))))))) Sen bu mevzuları gerçi benden iyi bilirsin.Bura borsa kağıdın değerlendirmesi önemli değil.Temettü sonrası geldi bir salak bir günde yüzde 15 yukarı çekti.Sen de sebeplendin.Mantığı varmıydı yok.Şimdi de kağıdın bu kadar düşmesi mantıksız .Ama borsa işte yapacak bir şey yok.
    Burada tek eksik portföyde dolar kısa pozisyon olması. Demekki dolar yükseldikçe zarar büyüyecek. Tabi insan soruyor, kardeşim kriz beklenirken neden dolar kısa pozisyon alıyorsun? Demek kriz beklemiyormuş, dolar düşerse eurobond’lardan zarar etmeyim diye düşünmüşler.
    Tabi burdan dolar düşüşe geçse 3.80 olsa iyiki de kısa pozisyon varmış deriz. Yaz aylarında dolar düşer derler, bekleyip görelim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 381/930 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •