Sayfa 403/930 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. 0.79'u güçlü şekilde geçti. demek fiyat ucuz algısı var. Endeks yükselişe geçerse toparlanma daha hızlı olur.

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Zamanında 700 000 üstü lotu olan delikan,ctuğrul gibi yatırımcılar ,hısım gibi kağıdın fanatiği sayılan arkadaşlar vardı.Şimdi yoklar onların yerini ben,kalvin ,serkan falan aldık biz de 1 yılı aşkın süredir buralardayız .Serkan arkadaş belki daha eskidir.Arada al sat yapıp kağıda mutlaka yılda bir kez uğrayanlar falan var.Şurası kesin kağıda bir kez bulaşan borsa hayatı boyunca hep kağıtla öyle ya da böyle ilgileniyor kopamıyor.Aslında çok sağlam dürüst ve yatırım mantığı açısından sorunsuz bir kağıt.
    Benim de hayalim 600.000 Lot ISYAT hissesi toplayıp, sonra kendimi emekli etmekti.(Finansal özgürlük diyelim) 600.000 adeti yakalayıncaya kadar da her sene verdiği temettüyle hisse alacaktım. Ama bu VIOP işi çok canımı sıktı, hayallerim yıkıldı resmen....Ama vazgeçmek yok.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    toplama-dinlenme yerleri olan 200 günlük ortalama altına indi ve çıktı..tekrarı Mart 2019 sonrasına artık
    UVci abilere syglar.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    toplama-dinlenme yerleri olan 200 günlük ortalama altına indi ve çıktı..tekrarı Mart 2019 sonrasına artık
    UVci abilere syglar.

trade shark sen bu viop felan bilgilisinde olsun dolarla ve faizle ilişikliğinde olsun şu kar zarar konusunda senin düşüncelerin nedir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    trade shark sen bu viop felan bilgilisinde olsun dolarla ve faizle ilişikliğinde olsun şu kar zarar konusunda senin düşüncelerin nedir
    Dolara karşı hemen her hisse ne yazıkki çöp olmuş durumda onu geçiyorum.
    Faizin yükselmesi negatif etkilediği için bu yıl 2017 gibi kar oranlarını göremeyebiliriz. Ağırlığı yüksek faizli enstrümanlara kaydıracaklarını düşünüyorum. Ekonomi o tarafa kayıyor, ISYAT'da kendini ayarlacaktır. Bu konuda ağır kaldılar.
    Kötü yönetilmesine karşın ite kaka gidiyoruz geçmiş dönemlerde üzmedi ama portföyümdeki ağırlığını fazla artırmayacağım kesin.
    Temettü açısından geçmiş sayfalarda 2019 da %12,5 denmiş. Katılıyorum, Enflasyon oranı kadar verir minimum. Global bir kriz olmadığı sürece stabil temettümüzü almaya devam edeceğiz...
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Mcgogo Yazıyı Oku
    Benim de hayalim 600.000 Lot ISYAT hissesi toplayıp, sonra kendimi emekli etmekti.(Finansal özgürlük diyelim) 600.000 adeti yakalayıncaya kadar da her sene verdiği temettüyle hisse alacaktım. Ama bu VIOP işi çok canımı sıktı, hayallerim yıkıldı resmen....Ama vazgeçmek yok.....
    Benim de maksadım bu şekilde ama beş hisseye dağıttım riski zira belli olmuyor bunların sağı solu. Adam başka yatırım aracı yok gibi viop işine giriyor etc. O nedenle riski dağıtmak lazım. Düzenli Temettü veren hisse topluyorum para oldukça bakalım ne olacak.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Dolara karşı hemen her hisse ne yazıkki çöp olmuş durumda onu geçiyorum.
    Faizin yükselmesi negatif etkilediği için bu yıl 2017 gibi kar oranlarını göremeyebiliriz. Ağırlığı yüksek faizli enstrümanlara kaydıracaklarını düşünüyorum. Ekonomi o tarafa kayıyor, ISYAT'da kendini ayarlacaktır. Bu konuda ağır kaldılar.
    Kötü yönetilmesine karşın ite kaka gidiyoruz geçmiş dönemlerde üzmedi ama portföyümdeki ağırlığını fazla artırmayacağım kesin.
    Temettü açısından geçmiş sayfalarda 2019 da %12,5 denmiş. Katılıyorum, Enflasyon oranı kadar verir minimum. Global bir kriz olmadığı sürece stabil temettümüzü almaya devam edeceğiz...
    yorum için teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Zamanında 700 000 üstü lotu olan delikan,ctuğrul gibi yatırımcılar ,hısım gibi kağıdın fanatiği sayılan arkadaşlar vardı.Şimdi yoklar onların yerini ben,kalvin ,serkan falan aldık biz de 1 yılı aşkın süredir buralardayız .Serkan arkadaş belki daha eskidir.Arada al sat yapıp kağıda mutlaka yılda bir kez uğrayanlar falan var.Şurası kesin kağıda bir kez bulaşan borsa hayatı boyunca hep kağıtla öyle ya da böyle ilgileniyor kopamıyor.Aslında çok sağlam dürüst ve yatırım mantığı açısından sorunsuz bir kağıt.
    Bende yaklaşık 7-8 yıldır takip ettiğim halde hisseyi sadece 1 yıldır taşıyorum. Denildiği gibi bu sene kar olmayacak gibi; en fazla 12 kuruş ya verir ya vermez.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 403/930 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •