Sayfa 429/930 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Sayın hakem, ben riskleri sayayım 1- faiz ve ana paranın ödenmeme riski, Yunanistan ornegi gibi ben bu borcu ödeyemeyeceğim yarısına razı olun dedi ve kabul ettirdi. Yani sizin ana paranın yarısı uçtu. Buna saç traşı diyorlar çok uygulanan bir yöntem. 2- doların enflasyonda ezilme riski. Diyelim %4 yıllık faizle eurobond aldınız 20 yıllık. Siz aldıktan sonra usd enflasyon %12 oldu siz yılda %4 almaya devam ettiniz 20 yıl sonra zararı siz hesap edin. Olmaz demeyin 1990lı yıllarda usd enflasyon %10 üzerindeydi. Önümüzdeki yıllarda yüksek enflasyon bekleniyor. Suan %4 olan usd enflasyonu %8e çıkabilir. Faizlerde bu yüzden yükseliyor.
    Yani risk yok diye birşey söylenemez. En dusük riskli usd tahvilleri bile bir miktar risk içerir. Hele hele TR eurobondlari orta seviye riskden yüksek riske terfi etmiştir. İtalya Portekiz İspanya bonoları orta riske terfi etmiştir. İtalya ayni Yunanistan’da olduğu gibi saç traşı isteyebilir. ödeyemiyorum indirim yapın diyebilir.
    Türkiye tarih boyunca borcunu hep ödemiştir. Hiç bir zaman ödeyemiyorum demedi bugüne kadar. Ama artık yönetim anlayışı değişti. Piyasa ile inatlaşan mücadele eden ve piyasaya madik atmak icin fırsat kollayan bir yönetim var. Çıkıp ben bu borcu ödemeyeceğim yarısına razı olun yoksa hiç ödeyemem diye bilir. Yunanistan’a indirim yaptınız bana da yapın diyebilir. İste o zaman o garanti eurobondlar çöp olur vesselam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sn serkan ben türkiyede yaşıyorum tl ile hesap yaparım ,kendimce yaptığım analiz dolar tl ye karşı ne yapar üstüne.Bence tl dolara karşı çok değer kaybedecek.O nedenle zarar edeceğimi düşünmem.Yanılıyor da olabilirim tabi,ama benim öngörüm öyle.Saç traşı borcu ödememe falan kısmına gelince o ayrı bir dünya,ayrı bir konsept o durumda devlet benim emekli maaşımı da ödemeyebilir,varlık vergisi de çıkarabilir ki zamanında çıkarmıştır,bankalardaki paraya da el koyabilir ,olabilir tabi ama o başka bir dünya, şimdiki ekonomik boyutumuz ve olayı tartışma düzlemimiz bu olmamalı,.Mad max dünyasında daha ne senaryolar gerçekleşebilir tabi ,olmaz diyemem valla.)))))))))))

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sn serkan ben türkiyede yaşıyorum tl ile hesap yaparım ,kendimce yaptığım analiz dolar tl ye karşı ne yapar üstüne.Bence tl dolara karşı çok değer kaybedecek.O nedenle zarar edeceğimi düşünmem.Yanılıyor da olabilirim tabi,ama benim öngörüm öyle.Saç traşı borcu ödememe falan kısmına gelince o ayrı bir dünya,ayrı bir konsept o durumda devlet benim emekli maaşımı da ödemeyebilir,varlık vergisi de çıkarabilir ki zamanında çıkarmıştır,bankalardaki paraya da el koyabilir ,olabilir tabi ama o başka bir dünya, şimdiki ekonomik boyutumuz ve olayı tartışma düzlemimiz bu olmamalı,.Mad max dünyasında daha ne senaryolar gerçekleşebilir tabi ,olmaz diyemem valla.)))))))))))
    Her ekstra getirinin ekstra riski olur. Dolar mevduat çok daha güvenli faizin ve ana paran bellidir. Eurobond faiz daha yüksektir sebebi daha riskli olması.

3.  Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    Damadın maliyenin başına geçeceğini hiç düşünemedim ve kabine açıklanmadan bir kaç gün evvel alım yaptım, gerçi şu sıralar böbrek taşım ve ağrıları ile uğraşıyorum o da biraz konsantrasyonumu bozdu. Bir kaç aydır yeni alım yapmadan kenarda nakit ile bekliyordum. Neyse ki ISYAT yatırımcısıyım da içim rahat, ISYAT ın kıymetini bilelim arkadaşlar üzmüyor ve hatta sayesinde para biriktirebildim. Şu an maliyetim 67 kuruş ve inanıyorum ki bu sene geçen senenin üzerinde kar açıklayacak. Faizler bizi olumsuz etkilese de kupon ödemelerini dolar ve euro olarak alacağız.
    Geçtiğimiz yıl (2017) 12 aylık süre için açıklanan kar hisse başına 0,187 kuruş olmuştu. 2018 ilk 3 aylık sürede hisse başı gerçekleşen kar 0,033, zaten ikinci 3 aylık süreç pek parlak geçmedi; büyük ihtimalle 0,016 civarı olacak. Özetle ilk 6 ayda sadece 0,05 kuruş kar gerçekleşmiş oluyor. ikinci 6 aylık dönem iyi bile geçse toplamda vereceği kar hisse başına 0,12 kuruş seviyesinde olacaktır.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by gskodal Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz yıl (2017) 12 aylık süre için açıklanan kar hisse başına 0,187 kuruş olmuştu. 2018 ilk 3 aylık sürede hisse başı gerçekleşen kar 0,033, zaten ikinci 3 aylık süreç pek parlak geçmedi; büyük ihtimalle 0,016 civarı olacak. Özetle ilk 6 ayda sadece 0,05 kuruş kar gerçekleşmiş oluyor. ikinci 6 aylık dönem iyi bile geçse toplamda vereceği kar hisse başına 0,12 kuruş seviyesinde olacaktır.
    Verdiği temettünün kar la alakası yok ki. Bol keseden veriyor.

5. İyı günler sayın kalvin verilerde durum nedir sanırım hâla eriyoruz

6. Buyrun.
    Cuma gününe nazaran artıdayız.

13.07.2018 İŞ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı 218,185,765.23 1.358572
    16.07.2018 İŞ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı 219,423,116.34 1.366277

7. Tesekkur ederim bu verilere bizimde ulasacağımız bir link varmı

8.  Alıntı Originally Posted by Ycldkmn Yazıyı Oku
    Tesekkur ederim bu verilere bizimde ulasacağımız bir link varmı
    http://www.spk.gov.tr/SiteApps/Portf...akliklari/MKYO

istediğin şirketi boş olan kutucuğa at sonra göster butonuna bas gündelik gösteriyor ayrıca geçmiş dönem için tarihde ayarlıyabilirsin.

Sayfa 429/930 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •