Sayfa 45/930 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 353 - 360 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. 84-85 bandına gelmesi lazım artık..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    3-4 sene evvel bundan aldim.
    6 ay bekleyemedim.
    Bundan aldiginiz temettunun en az yarisini, en dogrusu ise o donemdeki kadar enflasyon farkini tekrar kagida yatirmaniz lazim.
    Sermaye asinmasini hic hesaba katmiyorsunuz hesap yaparken.
    Temel hata burada.
    Mesela bana Hekts %5-6 temettu versin ama yatirim yapip buyusun bundan iyidir.
    %12 temettu verimi istemem.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    3-4 sene evvel bundan aldim.
    6 ay bekleyemedim.
    Bundan aldiginiz temettunun en az yarisini, en dogrusu ise o donemdeki kadar enflasyon farkini tekrar kagida yatirmaniz lazim.
    Sermaye asinmasini hic hesaba katmiyorsunuz hesap yaparken.
    Temel hata burada.
    Mesela bana Hekts %5-6 temettu versin ama yatirim yapip buyusun bundan iyidir.
    %12 temettu verimi istemem.
    Syg,
    Peki, 6 yil sonra, maaliyetiniz sifira dusunce, geri kalan omrunuz boyunca alacaginiz nakit kar payi o sermaye asinmasini karsilamazmi sizce ?

4.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Peki, 6 yil sonra, maaliyetiniz sifira dusunce, geri kalan omrunuz boyunca alacaginiz nakit kar payi o sermaye asinmasini karsilamazmi sizce ?
    Soruyu sn.Dudu'ya sormussunuz ama..

Bence maliyetin sifirada düşse temettusunu alır yersen ana sermayen asinir.

Dudu'nunda dediği gibi enflasyon oranı kadar tekrar yatirima döndürmek gerekir diye düşünüyorum.

Ben isyatin temettusuyle başka hisselere azar azar yatırım yapıyorum.portfoyum büyüyor.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Soruyu sn.Dudu'ya sormussunuz ama..

Bence maliyetin sifirada düşse temettusunu alır yersen ana sermayen asinir.

Dudu'nunda dediği gibi enflasyon oranı kadar tekrar yatirima döndürmek gerekir diye düşünüyorum.

Ben isyatin temettusuyle başka hisselere azar azar yatırım yapıyorum.portfoyum büyüyor.

Sn.Boschyatirim.

Bu soylediginiz enflasyondur, tum hisseleri ayni sekilde etkiler.

Ben Sn.Dudu'ya yapilan o teklifi hatirlarim.

Sn.Dudu, 5-6 yil beklemek cok uzun deyince, dendi ki, al bankadan krediyi, sen bekleyecegine banka beklesin.

Sn.Dudu'da krediyi cekip ISYAT aldi.

O gunlerde bende ayni seyi yaptim.

25.000 TL. krediyi 48 ay vade ile toplamda %15.22 ile aldim.

Tumuyle de ISYAT aldim.

Geldigimiz bu gun, sizce alinan kredi bir anlamda enflayonun para erozyonunu hedge etmiyor mu ?

6. Eger bugun ISYAT alan kisi, yil sonunda aldigi nakit kar payi ile yeniden ISYAT almiyorsa ve 5-6 yil beklemiyecekse, ISYAT'a girmemeli.

ISYAT kazanmanin degil, kaybetmemenin hissesidir.

Portfoye bakinca kabaca yarisi ozel sektor tahvil/bonosu, diger yarisi Eurobond turu kagitlar.

%14 sabit kazanc elde edecegim diye, banka banka dolasmaktan daha iyi bir secenek degilmi bu ?

Benim tahminim ISYAT bu yil en az % 15 getirecektir, zaten enflasyon + 2, +3 yapmazsa, bu fonu yonetmenin bir anlami kalirmi ?

7.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Eger bugun ISYAT alan kisi, yil sonunda aldigi nakit kar payi ile yeniden ISYAT almiyorsa ve 5-6 yil beklemiyecekse, ISYAT'a girmemeli.

ISYAT kazanmanin degil, kaybetmemenin hissesidir.

Portfoye bakinca kabaca yarisi ozel sektor tahvil/bonosu, diger yarisi Eurobond turu kagitlar.

%14 sabit kazanc elde edecegim diye, banka banka dolasmaktan daha iyi bir secenek degilmi bu ?

Benim tahminim ISYAT bu yil en az % 15 getirecektir, zaten enflasyon + 2, +3 yapmazsa, bu fonu yonetmenin bir anlami kalirmi ?
    Önceki mesajlarimin birinde biraz argoluda olsa açıkladım bunu ben.

Dedim ki paramı borsaya değilde isyat bankasına asgari % 12,5 (En son verdiği temettu oranı) faizle mevduat olarak yatırdım.

Şimdi...

Benim isyat ta 2.senem.
    Maliyetim 0.82 ama..
    Bu sene alacağımız temettu 0,15 altında olursa ve hisse 1,00 YTL ve üzeri civarında primlenmezse ben isyat taki yatirimimi sorgularım.

Hektas tada yatirimim var.ağırlığımı oraya kaydiririm.

8. Benim 3.senem oluyor.

Maaliyetim 0.72 TL.

Aslinda son 12.5 kurus kar payindan sonra maaliyet 0.67 kurusa dusmustu ama, toplam lot miktarini %50 artirdim.

Sayfa 45/930 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •