Sayfa 500/930 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Elindekş tek hisse olan isgsy eriyor, onu hedge etmek için kısa pozisyon alınan bist30 ise yükseliyor çift taraflı kayıp hisse kısmı
    isgsy bu seneki hareketleri gerçekten çok ilginç. ama uzaktan bakınca resim çok net.bu hissedeki maliyetleri ne bilmiyorum ama umarım stoploss yapmazlar.

bu arada isgsy pd/dd 0,44 güzel de f/k eksi 127,4. bu nedir yahu.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

2. biraz istenilen hedeflere geldi sanki

3. portföy artmaya devam ediyor.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

4.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Durum öyle bir yere geldi ki alsak mi satsak ki belli değil. Eger isler yoluna girerse bir anda .80 fiyata gelmesi şaşırtıcı olmaz. Ama tam tersi durumda daha da aşağı yolu var.
    Boyu devrilesice Trump ne yumurtlayacak bakalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Geçen ay durumu böyle özetlemiştim. Beklediğimiz gibi oldu, bir bahar havası geldi ve fiyat zıpladı. Ama tedbiri elden bırakmamak lazım. Tehlike geçmiş değil.

5. eurobondların düşmesi bizim içim iyimi kötü mü acaba. Bugün % 1,5 ekside eorobondlar.....

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Geçen ay durumu böyle özetlemiştim. Beklediğimiz gibi oldu, bir bahar havası geldi ve fiyat zıpladı. Ama tedbiri elden bırakmamak lazım. Tehlike geçmiş değil.
    Sayın serkan, aylar önce yıllardır ISYAT'ta olan biri bize alım için Eylül ayını beklerim o zamana kadar param vadelide durur demişti. Demek ki, kriz mriz hikaye, ISYAT Eylül'de dip yaptı 72-73 kuruş şimdi de çıkıyor. Böyle bir taktik mi yapmak lazım sizce? Aynı kişi temettü almadan da satıyordu her yıl.

Bunca ay hamal gibi taşıdık ya hisseyi. Zarar ettik zarar.

7. bu İSYAT bizi uçuracak mı ne?

8.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Sayın serkan, aylar önce yıllardır ISYAT'ta olan biri bize alım için Eylül ayını beklerim o zamana kadar param vadelide durur demişti. Demek ki, kriz mriz hikaye, ISYAT Eylül'de dip yaptı 72-73 kuruş şimdi de çıkıyor. Böyle bir taktik mi yapmak lazım sizce? Aynı kişi temettü almadan da satıyordu her yıl.

Bunca ay hamal gibi taşıdık ya hisseyi. Zarar ettik zarar.
    hissenin dönemsel trendi benzerlik gösteriyor. Eylülde almak bu sene için tuttu ama her sene geçerli olmaz. benim uyguladığım yöntem kademeli alış ve kademeli satış. Haziran ayından itibaren alım yapmak istediğim hisse miktarının her 10 günde %10 olacak şekilde 10 seferde 3 ayda aldım. ilk alım yeri .81kr son alım yerim .74 oldu. ortalamam .78 olarak gerçekleşti. bu ortalama fiyat benim hedeflediğim fiyattı. Evet bekleyip hepsini eylülde alsaydım .73 den alabilirdim ama unutmayın bir günde yükselip .79-.80 bandına geldi. bu sefer kaçırma durumu oluşabilirdi. şubat ayına geldiğimizde .95- 1.00 aralığında satmayı planlıyordum ancak faizlerin aşırı yükselmesi sebebiyle planda değişiklik yapıp bir miktar .78- .79 fiyatlarından satış yaptım ve ilk planladığım miktarın altında mal tutmaya karar verdim.
    şimdi hedeflediğim fiyata gelmesini bekliyorum. Gidişat iyi ama temkinli olmak lazım. Bu papaz olayı ekimde tekrar hortlayacak bakalım ne sonuç çıkacak.

Sayfa 500/930 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •