Sayfa 506/930 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    güncel portföy değeri..1.44 üstüne atsa çok iyi olacak.. tabi buralarda tutunabilmesi de güzel..

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    evet buralarda tutunabilirse seneyi 1,50 lerde yada çok yakın bir seviyelerde kapatabilme ihtimali olabilir. bana göre bu seneki temettü oranımız 20 ler hatta üstü bile olabilir diye düşünüyorum.nedeni ise işbankası mevduat faiz oranının herzaman üzerinde bir getiri vermiş.bankanın şuanki mevduat oranı 17,50 lerde.

2.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    evet buralarda tutunabilirse seneyi 1,50 lerde yada çok yakın bir seviyelerde kapatabilme ihtimali olabilir. bana göre bu seneki temettü oranımız 20 ler hatta üstü bile olabilir diye düşünüyorum.nedeni ise işbankası mevduat faiz oranının herzaman üzerinde bir getiri vermiş.bankanın şuanki mevduat oranı 17,50 lerde.
    1.52-1.55 arası mükemmel olur..umalım da portföy yönetimi konusunda son düzlükte sıkıntı yaşamayalım..gerçi portföyün %60 civarı eurobond sanırım. 0,73-0,81 hareketini yaptığı hafta eurobondlarda da yukarı yönlü sert bir hareket olmuştu.. küresel çaplı bir sıkıntı olmazsa 0,187 bile harika bir rakam olur.

Son düzenleme : nostromo; 16-10-2018 saat: 11:37.
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

3. eski arkadaşlar bundan 1 sene önce chp ortaklığı ile ilgili bir yazı yazmıştım trade sahark ,hısım , hakem , serkan 74 hatırlayan varmı , yavaş yavaş gerçek oluyor gibi ne dersiniz ?

4. isgsy %8 yukarıda. portföyde sanırım sadece isgsy var şu an. ama maliyetleri ne bilemiyorum.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

5. ve 0,81 satışta.

6.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    ve 0,81 satışta.

0,82 geldi.. isgsy hareketlendiğinde isyat da hareketleniyor zaman zaman..

Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    0,82 geldi.. isgsy hareketlendiğinde isyat da hareketleniyor zaman zaman..

Gelsin artık biz onu 84lerden beri alıyoruz.

Hiç sat yapmayan ve hep alan bir ISYATçı olarak bir gözde kağıdım daha var o da bu sıralar dibin dibini yapmış nedense. Onu da topluyorum. Temettüden yana yüzümüz güler inşallah.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Sayın Joeyramone,Ben hiç bir borsa topicinde siyasete girmem Emkelde 8 ay kaldım siyasi bir konuda yazdığımı hiç gördünüz mü?Burda birileri İş Bankası ve iş yatırımı sanki CHP yönetiyormuş da CHP kapanınca bu şirketler bilmem ne olacakmış da..Diğeri daha iyi yönetecekmiş de...Ben de sadece şunu yazdım şefaf yönetilen şirketler neden canını sıkıyor dedim...Emkel 8 ayımı yedi..2tl ye dek çıktı ama beklentim daha büyüktü 9 aylık bilançosunu görünce gözümü kırpmadan çıktım..İyi de oldu Gentaşı 1.46 dan Çemtaş 3.48 den Ege seramiği 3.94 den alış fırsatını yakaladım...Dün de Gentaş tan çıktım iş yat ve Ecbyo aldım..İş yat temel olarak Ecbyo dan ucuz olmakla birlikte genelikle uzun vadeci yatırımcıların elinde olduğundan borsada kısa al sat pozisyonu için pek elverişli değil..Ecbyo bugün 1.41 den hareketlenerek 1.55 den kapandı..İŞ yattan öyle bir hareket beklemiyorum ama şubat marta kadar kademeli ve yavaş bir çıkış yaşayabilir...Bunda bu süreçte hedefim 1.15-1.200 gibi...Bu hareketi yapar ya da yapmaz elbette borsada net diye bir şey yoktur ..Bu benim düşüncem...Aslında iş yatırım bu 70 binden 110 bine çıkışta elindeki nakit gücüyle çok güzel para kazanabilirdi...Endeks yukarı çıktıkça o sadece %2-5 hisse oranıyla yetindi...Bu da paybaşı değerinde kayda değer bir artış sağlamadı .1.49 paybaşı değerinde tıkandı kaldı..Oysa o parayı engin bilgisiyle kendi sayfasında önerdiği hisseleri kendisi almış olsaydı eminim pay başı değeri şu an 1.80 bile olabilirdi hisse de 1.3--,1.50 e otururdu..Yönetimi bu yıl neden hisse oranını çıkan bir borsada çok düşük tuttular tabi bu onların işi...Şu anki haliyle bir liman gibi 2-3 ay sıgınılabilir..(YTD)
    1 sene önceki kendi yazımı bulamadım ama verilen cevapları bulabildim.ne adamımya 1 sene önce öngörmüşüm neler olacağını.

Sayfa 506/930 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •