Sayfa 512/930 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Piyasada toplam 100milyon pay var. Bugün öğlene kadar 25milyon işlem oldu öğlenden sonra 15dk da 2 milyon daha.
    Bu hiç normal değil. Beni işlemlerin fiktif olduğunu düşündürüyor. Bu da bugün yarin anlaşılır.
    Eger işlemler fiktif değilse fiyat daha yukarıda olmalıydı dün ve bugün neredeyse şirket el değiştirmiş olmalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    nisan ayındaki 0,98 hareketinden farklı sanki bu hareket. önceki yıllardaki temettü öncesi harekete benziyor. temmettü yolculuğu öncesi kendine 0,90 kanalında yer açmak istiyor gibi. tabi iş bankası iştirakleri hareketlenince, bir de NAD 1,40 üstü rakamlarda istikrar kazanınca zaten olması gereken bir hareketi başlattılar. 0,83-0,84 aralığında bir süre kendine yer etmesi bile güzel olacak. tabii bunlar benim görüşlerim nacizane.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Fiktif olduğunu sadece düşündürüyorsa bence borsa ile ilişkinizi tekrar gözden geçirin sn serkan.O işlemler fiktif olmadan yapılabilir mi hiç mümkün mü.Sorun bilanço sonrası 0.98 hareketi gibi bir olay mı ,yoksa her zamanki yıl sonu hareketi başladı mı.
    Herzamanki gibi temkinli yazıyorum. Tabiki fiktif işlem tabiki kısa sürede başladığı yere döndü.
    Yılsonuna daha çok var bence.

3.  Alıntı Originally Posted by Ycldkmn Yazıyı Oku
    Yanlıs anlamazsanız bu konuyu biraz daha detaylandırırmisınız tam olarak kavrayamadim
    İşlemler fiktif yani gerçek alım satım değil. Alıcı da satıcı da ayni kişi çok işlem olmuş da hisse yükselmiş gibi göstererek iştah kabartıyor ve yüksek fiyattan gelen alıcılara malı veriyor. Elinde malı olanlar da aman hisse uçuyor diye satmıyor. İşi bitikten sonra tahtadan çıkıyor ve tahta süzülerek olması gereken fiyata iniyor. Bugün .90 dan alanlar akşam .82 kapatmasını ummuyorlardı sanırım.

4. Anladım abi bnde 88 lerde gordük elimdekini satip alttan alırım diye düşündüm sonra tedirgin oldum satmadım gidecek gibi dedim 3 4 dakika sonra 85 lere indi

5.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    10 yıllıklar ve 2 yıllıklar düşüşte ,eurobond çıkışta ,hisse bazlı kar olarak isgsy tavan , yarın ki güncel veri yi çok merak ediyorum 1,45 i görebiliriz
    bu durum portföye olumlu yansıyacaktır. ayrıca 31 Ekim vadeli dolar kısa pozisyonları var. NAD 1.44 üstüne atmalı artık ve kalıcılık sağlamalı. bugün 0,90 yolunu açtılar. zaten istenen de buydu. bugünkü kapanışın dünkü kapanışın üstünde olması da gayet güzel. umarım 0,83-0,84 bandında biraz dinlenip yoluna devam eder.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    İşlemler fiktif yani gerçek alım satım değil. Alıcı da satıcı da ayni kişi çok işlem olmuş da hisse yükselmiş gibi göstererek iştah kabartıyor ve yüksek fiyattan gelen alıcılara malı veriyor. Elinde malı olanlar da aman hisse uçuyor diye satmıyor. İşi bitikten sonra tahtadan çıkıyor ve tahta süzülerek olması gereken fiyata iniyor. Bugün .90 dan alanlar akşam .82 kapatmasını ummuyorlardı sanırım.

fiktif işlemlerle suni fiyat hareketleri yaratılabiliyor ama sanki bu iki günlük harekette kademelerdeki alımlar haddinden fazla hacimli gibi. nisan ayındaki 0,98 hareketinde ise her kademeden 200-300 biner lotla 0,82 den kaldırdılar. ha sonraki günler 0,82-0,86 arası 2 haftalık güzel bir hacim gelmişti ama sonrasında bist100 endeksiyle birlikte geri çekilme başladı. dünkü hacim 21milyondu. bugün ise 33milyonu aşan bir hacim görüldü. tüm bunların da ötesinde aslında en önem vermemiz gereken konu artan porföy değeri ve NAD değeri. temettüye giden yolda bu kağıdı ileriye taşıyacak tek hikayesi ulaştığı bu rakamlar olacak çünkü.

7.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    fiktif işlemlerle suni fiyat hareketleri yaratılabiliyor ama sanki bu iki günlük harekette kademelerdeki alımlar haddinden fazla hacimli gibi. nisan ayındaki 0,98 hareketinde ise her kademeden 200-300 biner lotla 0,82 den kaldırdılar. ha sonraki günler 0,82-0,86 arası 2 haftalık güzel bir hacim gelmişti ama sonrasında bist100 endeksiyle birlikte geri çekilme başladı. dünkü hacim 21milyondu. bugün ise 33milyonu aşan bir hacim görüldü. tüm bunların da ötesinde aslında en önem vermemiz gereken konu artan porföy değeri ve NAD değeri. temettüye giden yolda bu kağıdı ileriye taşıyacak tek hikayesi ulaştığı bu rakamlar olacak çünkü.

İşlem miktarı kesinlikle çok yüksek. Şu aşamada .90 fiyat oluşması da abartı. Bizim icin kritik olan CDS. Bu veri direk portföy değerini belirliyor ne kadar düşük o kadar iyi. Papaz olayından sonra 500lü rakamlardan 300lü rakamlara indi bu olumlu. Ama global olarak bir yüksek risk algısı mevcut. Buralardan daha aşağı düşmesi zor.
    Sonuç olarak hisseye bir ivme geldi öyle böyle .79 dan .82 oldu bu da olumlu. Buralarda bir süre takılırsa bence olumlu olur.
    Kötü senaryoda genel düşüş trendine girilmesi ve bu etkiyle .76-.78 bandına geri düşülmesidir.

8. Bir de şuna dikkat ettim bu aralar hiç kimse yönetime giydirmiyor dolar kısa pozisyonu aldılar diye. Dolar düşerken etkilenmeden eurobond tutmak güzel tabi

Sayfa 512/930 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •