Sayfa 552/930 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bu piyasada para kazanmak çok zor. psikolojik savaş veriliyor resmen. bu hisse .72 olduğunda kimsenin eli almaya gitmiyordu. şimdi .89 oldu kimse satmayı düşünmüyor.
    ben .88 den bir miktar satış yaptım. yükseldikçe satmaya devam ederim. düşerse alttan alırım. düşmezse arkadan el sallarım
    temettüden sonra temettüyle 82-84 lerden almıştım sonra tümünü 98 e sattım ondan sonra tüm parayla 82 bandından aldım öğünden itibaren 73 e kadar para buldukça ( maaş ) alım yaptım ve hiç satmadım.hedefim anahattın üst çizgisi oda şuan itibari ile 1,09 bandında ( bu sene gelir veya gelmez ) ama işyat mutlaka bir gün o çizgileri kullanıyor,hep öyle olduğu gözüküyor.daha öncede söylediğim gibi ben grafikçiyim çizer ona göre alım-satım yaparım.grafikte zaten üst çizgi bellidir ama aşağıya nekadar geri gelecek onu kestirmek zor olduğu için kademeli alım yapmak en doğrusudur, gücü bitip tabana bir değdimi işte ozaman çizgiler netleşmiş olur ve beklediğin noktaya kadar yaslan arkada keyfini yaşa. yolun ortasında asla kâğıt satmadım şuan hala yolun ortasında bana göre.dediğim gibi busene üst çizgiye değmez ise 2019 da mutlaka değecektir ve ben hem temettüleri toplıyacagım hemde üst çizgi ilerledikçe satış kademem artıyor olacak ve gün geldiğinde masaya malı çakıp düştüğünde tekrar almak üzere aranızdan ayrıacagım. planım bu.

2. Burada ki benden daha bilgili arkadaşlara affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum.

1 Yıldan fazla zamandır ISYAT hissesi taşıyorum temettüsünü de aldım ama ben bu şirketin tam olarak faaliyet konusunu anlayamadım. Bu şirket yatırım fonlarının paralarını izahnamelerindeki kurallara göre yöneterek burdan kar mı sağlar ?

yoksa kendi portföyünü yöneterek burdan kar mı elde eder ?

tam olarak işin mantığını yalın bir dille izah ederseniz çok sevinirim.

3.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    Burada ki benden daha bilgili arkadaşlara affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum.

1 Yıldan fazla zamandır ISYAT hissesi taşıyorum temettüsünü de aldım ama ben bu şirketin tam olarak faaliyet konusunu anlayamadım. Bu şirket yatırım fonlarının paralarını izahnamelerindeki kurallara göre yöneterek burdan kar mı sağlar ?

mesela geriye doğru yorumları okudum EUROBOND alım zamanında satamadılar

TÜPRAŞ ı erken sattılar
    traderler yine aptallık etti vb. yorumlar vardı

bunu bi izah ederseniz memnun olurum

4. hikayemiz devam ediyor..

yeni zirve:

236,2milyon portföy büyüklüğüne ulaşmış bulunmaktayız.

Net Aktif Değerimiz:1,471

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

5.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    mesela geriye doğru yorumları okudum EUROBOND alım zamanında satamadılar

TÜPRAŞ ı erken sattılar
    traderler yine aptallık etti vb. yorumlar vardı

bunu bi izah ederseniz memnun olurum
    Tüpraşın portföy büyüklüğüne etkisi %0,2 oranında bile olmadı. Bist30 kısa pozisyonuna karşı alınmış bir "hedge" olarak düşünün.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

6.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    Burada ki benden daha bilgili arkadaşlara affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum.

Her yazılana inanmayın. Şirketin faaliyeti basitçe anlatırsak, kasada para var, mevduat olsun borsa olsun tahvil bono vs olsun bu para değerlendirilir. Elde edilen gelir kar olarak bilançoya girer.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Her yazılana inanmayın. Şirketin faaliyeti basitçe anlatırsak, kasada para var, mevduat olsun borsa olsun tahvil bono vs olsun bu para değerlendirilir. Elde edilen gelir kar olarak bilançoya girer.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çok teşekkür ederim . Ben bu hisseye vadeli mevduat gibi bakıyorum ama yanılıyor muyum ?

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim . Ben bu hisseye vadeli mevduat gibi bakıyorum ama yanılıyor muyum ?

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mevduat vade sonunda alınacak tutara garanti sunar,

Peki isyatta böyle bir garanti var mı, yok, o zaman isyat mevduatın karşılığı olamaz, risk alabilene mevduattan daha iyi getirebilir

Sayfa 552/930 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •