Sayfa 6/930 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Verilen temettü rakamının iyi olup olmaması tamamıyla hissenin alış fiyatına bağlı bir şey. Farzı misal 2013te 20 kuruş verdiğinde fiyatı 2 TL ise ve fakat 2017'de 12,5 kuruş verirken 1 TL ise 2017'de verdiği daha verimlidir. Temettüye hak kazanuldığındaki Anlık maliyetiniz her şeyi belirler.

Sent from my SM-G920F using hisse.net mobile app

2. Bedelsiz vermesi KY nin cebine bir şey koymadığı için ben tercih etmem. Ha belki bölünme sonrası düşen fiyat psikolojik olarak artışa yönelir diye umut edilebilir. Ama bu birtemettü kağıdı onada çok ihtimal vermem. Yatırımcısının büyük kısmı fiyatından çok temettüsüne odaklanmış vaziyette.

3. Ancak öngörüm, fiyatını 1 TL'nin üzerine atabilirse önümüzdeki yıllarda belki bedelli temettü verebilir. Böylelikle hem işlemlerinde kullanacağı sermayeyi bilfiil arttırmış olacak hemde fiyatı 1 TL'nin üzerinde olduğu için yatırımcısına para kazandırarak mutlu edecektir. Ayrıca daha fazla para ile işlem yapacağı için miktar olarak karının artma olasılığı olacaktır.

4. Bedelli temettü yazmışım, bedelli sermaye arttırımı olacaktı.

5.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Verilen temettü rakamının iyi olup olmaması tamamıyla hissenin alış fiyatına bağlı bir şey. Farzı misal 2013te 20 kuruş verdiğinde fiyatı 2 TL ise ve fakat 2017'de 12,5 kuruş verirken 1 TL ise 2017'de verdiği daha verimlidir. Temettüye hak kazanuldığındaki Anlık maliyetiniz her şeyi belirler.

Ben 4ncü yılım bu 4 ncü temettü alışım

6.  Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Bedelsiz vermesi KY nin cebine bir şey koymadığı için ben tercih etmem. Ha belki bölünme sonrası düşen fiyat psikolojik olarak artışa yönelir diye umut edilebilir. Ama bu birtemettü kağıdı onada çok ihtimal vermem. Yatırımcısının büyük kısmı fiyatından çok temettüsüne odaklanmış vaziyette.

Birkezde bedelsizini alaydık iyiydi sonra temettü

7. 4. Temettüyü alacak birisi için bedelsiz istemek..bunda bir yanlış var gibi...

8. Bu kağıda uzun vade için geldim. Acelem yok.

Sayfa 6/930 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •