Sayfa 651/930 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,201 - 5,208 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Özgür Demirtaş. â€. Onaylanmış hesap. . @ProfDemirtas. 2 dk.. 2 dakika önce. Daha fazla. . Yatırımcılar Türk tahvillerini satmaya devam ediyor.. Tahvil Fiyatları düşüyor.. Tahvil Faizleri artıyor.. Yani borçlanmanın maliyeti artıyor.. 1 hafta önce %18 lerde olan Tahvil faizi. Şu anda %22 üstünde.

Baylar bayanlar, merdivenden kayanlar,
    Elinde eşek yüküyle tahvil tutan İŞYAT için tahvil fiyatlarının düşüp tahvil faizlerinin artması iyi midir kötü müdür? Teşekkür ederim. Syg.

2.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    77 den de alım yaptım ama 140 adet onu tahtada gördüm ama 79 dan aldıklarımı görmedim işyat piyasaya sokmadan elindekilerden verdi tahminimce.
    140 az miktar olduğundan bir satıcının paketinden bir miktar olarak sana gelmiştir yanı rakam olarak 140 görebildin. Ama 10.000 alacaksan ve satış sırasında 1500,2500,5000,5000 adetlik satıcılar varsa senin işlem tek kalem gözükmez. Sen bunu ancak ayni anda yapılmış 1500,2500,5000 ve 1000 adetlik işlemler olarak görürsün. Bunu da çok dikkatli incelemezsen fark etmen zor. Yanı alım yaptığın rakamın aynisini işlem tahtasında görmeyi bekleme.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Herkese Merhabalar,

forumun sessiz takipçisiyim, işyat'da bi noktada tıkandım 2017 yılından beri elimde mevcut çok ufak miktarda ama niyet önemli adım adım gitmek lazım adet olarak 878 adet mevcut 0,838 ortalamadan, geçen sene ki ve bu seneki temettüden 291 adetini aldım ziraat yatırım temettüyü maliyetten düşmüyor ortalama hesabını nasıl yapıyorsunuz ?
    şöyle hesaplıyorum 878-291=587 587*0,838=491,9 491,9/878=0,56 kuruş

4.  Alıntı Originally Posted by lucaredkit Yazıyı Oku
    Herkese Merhabalar,

forumun sessiz takipçisiyim, işyat'da bi noktada tıkandım 2017 yılından beri elimde mevcut çok ufak miktarda ama niyet önemli adım adım gitmek lazım adet olarak 878 adet mevcut 0,838 ortalamadan, geçen sene ki ve bu seneki temettüden 291 adetini aldım ziraat yatırım temettüyü maliyetten düşmüyor ortalama hesabını nasıl yapıyorsunuz ?
    şöyle hesaplıyorum 878-291=587 587*0,838=491,9 491,9/878=0,56 kuruş
    Hisseyi Uzun süreli taşıyorsanız maliyet hesaplamak çok anlamlı değil. Bir karşılaştırma ölçütü bulmanız lazım. Yoksa bir süre sonra maliyet eksiye geçer. Bunun icin enflasyon muhasebesi veya dolar ile karsilastirabilirsiniz.

Benim kullandığım yöntem her yıl maliyeti sıfırlarım. Mesela 2017 yılında 31aralik satmışım gibi kari zararı hesaplarım, örneğin 100tl kar ettim, onu bir yere yazarım temettü geldiyse bunu kara eklerim. Sonra mevduat olsa ne getirirdi ona bakarım. Eger mevduatın üstündeyse getiri başarılı sayarım. 1ocak 2018 fiyatını yeni almışım gibi kabul ederim. 31aralikta kar zarara bakarım. Böylesi bana daha anlamlı geliyor.

5. Herkese selamlar arkadaslar, bircok sayfa okudum, bilgi birikimleriniz ve yorumlariniz nedeniyle hem tebrik ederim hem de tesekkur ederim. Ben yatirim, borsa konularinda bilgi sahibi degilim. Twitterda , internet sitelerinde okudugum temettu emekliligi konulari sayesinde birtakim yatirim fikirlerine sahip oldum. Dedigim gibi teknik bilgilere ve hatta temel bilgilere dahi uzak oldugum icin, sadece basit sekilde temettu verimliligi yuksek sirketlerden hisse alayim diyerek basladim yatirim yapmaya. Senelik 30-35 bin lot isyat biriktirmeyi planliyorum, 15 bin aldim simdiden. İnternet sitelerinde 15 yil civari duzenli alimlarla temettu emekliligin cok yuksek getirileri oldugu ne kadar dogru arkadaslar, tecrubesi olanlar bilgi verirse sevinirim? Bu arada makul olcude aselsan, soda ve petkimde ekleyip portfoyume biriktireyim diyorum ama kucuk miktar biriktirebilirim isyat disindakileri. Daha cok yolun basinda oldugum icin, aydinlatici bilgilere cok ihtiyac duyuyorum, zira uzun yillar surecek bir hataya baslayip baslamadigimi kestiremiyorum

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Hisseyi Uzun süreli taşıyorsanız maliyet hesaplamak çok anlamlı değil. Bir karşılaştırma ölçütü bulmanız lazım. Yoksa bir süre sonra maliyet eksiye geçer. Bunun icin enflasyon muhasebesi veya dolar ile karsilastirabilirsiniz.

Benim kullandığım yöntem her yıl maliyeti sıfırlarım. Mesela 2017 yılında 31aralik satmışım gibi kari zararı hesaplarım, örneğin 100tl kar ettim, onu bir yere yazarım temettü geldiyse bunu kara eklerim. Sonra mevduat olsa ne getirirdi ona bakarım. Eger mevduatın üstündeyse getiri başarılı sayarım. 1ocak 2018 fiyatını yeni almışım gibi kabul ederim. 31aralikta kar zarara bakarım. Böylesi bana daha anlamlı geliyor.

Yıllık Reel getiri açısından hiç düşünmedim 80 kuruştan aldığımız yılı 1 tl ile kapatırsa %25 lik bi kar gözüküyor

7. serkan bizim dükkanda temettü verdi bugün , şimdi onunlada aldım 79 dan 13 bin lot daha ekledim

8.  Alıntı Originally Posted by natootan Yazıyı Oku
    Herkese selamlar arkadaslar, bircok sayfa okudum, bilgi birikimleriniz ve yorumlariniz nedeniyle hem tebrik ederim hem de tesekkur ederim. Ben yatirim, borsa konularinda bilgi sahibi degilim. Twitterda , internet sitelerinde okudugum temettu emekliligi konulari sayesinde birtakim yatirim fikirlerine sahip oldum. Dedigim gibi teknik bilgilere ve hatta temel bilgilere dahi uzak oldugum icin, sadece basit sekilde temettu verimliligi yuksek sirketlerden hisse alayim diyerek basladim yatirim yapmaya. Senelik 30-35 bin lot isyat biriktirmeyi planliyorum, 15 bin aldim simdiden. İnternet sitelerinde 15 yil civari duzenli alimlarla temettu emekliligin cok yuksek getirileri oldugu ne kadar dogru arkadaslar, tecrubesi olanlar bilgi verirse sevinirim? Bu arada makul olcude aselsan, soda ve petkimde ekleyip portfoyume biriktireyim diyorum ama kucuk miktar biriktirebilirim isyat disindakileri. Daha cok yolun basinda oldugum icin, aydinlatici bilgilere cok ihtiyac duyuyorum, zira uzun yillar surecek bir hataya baslayip baslamadigimi kestiremiyorum

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    1 yılda daha fazla hisse alıp, 15 yerine 10 yılda gerçekten anlamlı bir gelire sahip olabilirsiniz. Yıllık 50 bin kendi birikimlerinizden ve ilave olarak her sene aldığınız temttüden hisse alırsanız zaten 3-5 yıl içinde bile farklı anlayacaksınız. Önemli olan disiplinli bir şekilde alım yapmaya devam etmek.
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 651/930 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •