Sayfa 675/930 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Belki de bedelsiz yaparlar , pek adeti değildir işyatın ama belli olmaz tabi.Benim aklıma göre bu ay itibariyle her ay yüzde 3 artmalı fonun değeri.Eğer aylık yüzde 3 altı artış olursa hemen kağıda ek alım yaparım.İşyat pek sürpriz yapmaz parası varsa temettü verir.Geçen ağustostan sonraki performansına bakıyorum böyle giderse eşek serhat saçmalamazsa yıl sonu olumlu anlamda mükemmel olabilir.Borsayı iyi bilmeyen ,aylık alımlarla temettü emeklisi olmayı falan düşünen genç arkadaşlara önerim hiç macera aramayın işi paradan para kazanmak olan yatırımcı dostu bu kağıtdan başkasına para yatırılmaz.Bunu yıllarca hemen her kağıtda ve hemen her yatırım aracında yeterince kazıklanmış bir abi nasihati olarak kabul edebilirsiniz valla)))))))Tecrübeli arkadaşlara da önerim işyatın ölü zamanları 0.74 ler falan gene gelebilir diye beklerseniz bu yıl pek öyle olmayabilir.Neyse gene de elbette herkesin aklı var YTD deyip geçelim arkadaşlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    eyvallah abi
    belki %10-15 bedelsiz verir. onu hesaba katmadım belli olmaz. yüksek kar artışı bu yıla özel olduğu için özkaynakların erimesine engel olabilirler... bi ihtimal.
    sermayenin artırılması için çok önemli bi fırsatları var bu sene.
    en son 2008'de yapmış %242
    2000'de %230 - 2006'da %25

ne güzel olur aslında bir bedelsiz bu kağıtta.

3. 2013 ve 2015 de kar rakamları sırayla 4,3 milyon ve 5,9 milyon olmasına rağmen ödediği temettü sırasıyla 30 milyon ve 20 milyon...yani demem o ki karıyla temettu bağlantılı değil...bunu bilerek yatırım yapılmalı...öyle şirketler var ki temettu karla direk korele, ama iş yat değil

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    2013 ve 2015 de kar rakamları sırayla 4,3 milyon ve 5,9 milyon olmasına rağmen ödediği temettü sırasıyla 30 milyon ve 20 milyon...yani demem o ki karıyla temettu bağlantılı değil...bunu bilerek yatırım yapılmalı...öyle şirketler var ki temettu karla direk korele, ama iş yat değil
    İyi de karından fazla dağıtmış diyorsunuz.Biz karı dağıtsa yeter diyoruz.Hatta karın bir kısmı sermayeye eklensin diyenler var.Yani konuştuğumuz noktalar farklı.Kağıt kar edip de yatırımcısından hiç saklamamış,hatta bazen kar etmeden de temettü vermiş.İşyat kadar delikanlı kağıt azdır.Hatta bizim borsada başka bu tarz kağıt ben bilmiyorum diyebilirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by ohannesburg Yazıyı Oku
    en son 2008'de yapmış %242
    2000'de %230 - 2006'da %25

ne güzel olur aslında bir bedelsiz bu kağıtta.
    tabi önemli olan Lotların artması.
    ----
    15 senedir piyasadayım. Dürüst yönetilen İş/Koç/Oyak grupları dışına pek çıkmam.
    İşyat'ı 7 senedir tutarım.
    Sn. Hakem 'in dediği gibi gerçekten borsada aynı tarzda işleyen hisse yok.
    Temettü veren Borsa Yatırım Fonu diyorum buna
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

bence verilen cevaplar ve hedefler iyi oldu...
    zaman içinde bakarız artık...
    unutmayalım da forum 674. sayfa (+/- 1 sayfa) da yer alıyor tahminlerimiz.

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İlk 4 ayda 31 milyon kar ,yılbaşına 8 ay var bu kadar zamanda ancak 24 milyon kar olur diyorsun yani serkan kardeşim.Bence az .Hadi öyle olsun ,55 milyon kara 35 kuruş temettü olacak bence mantıklı.Ama kar daha fazla olur.Dolayısı ile yılbaşı rakamı da 1.10 un çok üstünde olabilir.Bence 1.20 yılbaşı fiyatı olur ,temettüye de 1.20 1.25 arasında girilir.
    Bir arkadaş ,işyat ın temettüsü karla alakalı değil demiş,bence de değil çünkü işyat o kadar yatırımcı dostudur ki sık sık karından fazla temettü verir.Ben kağıda tamamen güveniyorum.20 yıldır borsadayım bu kağıtdan başka hiç bir kağıda bu zamanda altın bozup dalmazdım,0.80 i görünce baya daldım,artık temettüye kadar da elime para geçtikçe alırım.İşyat bir fondur,borsa ile alakası yoktur arkadaşlar.Matematiğin en sağlam işlediği kağıt işyatdır.Güvenlidir ,çakallık falan olmaz.
    Sayın hakem, bilançoyu tekrar incelerseniz 4 ayda 31mil değil 21 mil kar üretildiğini görürsünüz. 10 mil geçmiş zamandan komisyon düzeltmesi olarak bir sefere mahsus bir gelir yazıldı. Evet bu rakam da kar kaleminde ama ayni performansı gösterse bile 8 ayda 60mil değil 50 mil kar yazacaktır.
    TCMB faiz indirimine gitmesini bekliyorum. Bu yüzden faiz geliri yılın ikinci yarısı düşecektir. Yani 6 aylık kar beklentim 35-40 mil kar şeklindedir. 3. Ve 4. Çeyreklerde 10ar mil kar gelirse iyi performans olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Sayın hakem, bilançoyu tekrar incelerseniz 4 ayda 31mil değil 21 mil kar üretildiğini görürsünüz. 10 mil geçmiş zamandan komisyon düzeltmesi olarak bir sefere mahsus bir gelir yazıldı. Evet bu rakam da kar kaleminde ama ayni performansı gösterse bile 8 ayda 60mil değil 50 mil kar yazacaktır.
    TCMB faiz indirimine gitmesini bekliyorum. Bu yüzden faiz geliri yılın ikinci yarısı düşecektir. Yani 6 aylık kar beklentim 35-40 mil kar şeklindedir. 3. Ve 4. Çeyreklerde 10ar mil kar gelirse iyi performans olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sn serkan bu kağıt hakkında görüşlerine ve öngörülerine en çok değer verdiğim en bilgili arkadaşlardan birisiniz.Bu yorumunuza katılmam mümkün değil.O 10 milyon komisyon havadan gelmedi.Demek ki geçen yılın karında o da vardı,ya gözden kaçtı ya da bir nedenle kaçırıldı.Bu 10 milyon geçen yılın karına eklenmeliydi.O zaman geçen yılın temettüsü 6 kuruş fazla olurdu.Fon o performans başarısını gösterdi,geçen yıl ki performansı eksik gösterildi..Demek ki bu yıl da aynı performansı beklemeliyiz.Geçen yıl ağustosta fon 210 milyona kadar düştü,5 6 ayda 10 milyon eksik heaplanmış değerle 30 milyon civarında kar etti.Üstelik 10 milyon eksik hesaplanmış bir kar miktarı bu.Aynı ivme olabilirse diye hesapladım.O yüzden gelecek 8 ayda hesap yapılırken bu gözle bakılmalı diye düşünüyorum.Zaten ilk 4 ayda 21 milyon ayda ortalama 5 milyon kar demek 8 ayda yaklaşık 40 milyon kar demek olur Herneyse minimum 60 milyon yıllık kar desek gene de temettü açısından benim hesap tutuyor.Saygılar sevgiler.

Sayfa 675/930 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •