Sayfa 697/930 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,569 - 5,576 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. temettü öncesi paylaşılan yorumlara bir baktım da sayın HAKEM dahil bir çok kişi kağıdın misyonunu o zaman için tamamladığını dile getirmiş. kağıt tabi, o sıralar 1,01-1,03. öte yandan o ana kadarki elde edilen kara istinaden 1,10'u zorlayabileceği beklentisi olanlar da varmış. kağıt 1,05 'i yaktı ve belki de hepimizi şaşırtarak 0,99 kapanışla temettüye girdi ve ertesi gün 0,77 ile alım fırsatı verdi. (tabi, muazzam bir alım fırsatı olduğu her geçen gün artan NAD ile birlikte daha da kanıtlanmış oldu, o ayrı)

Şubat ayında kağıt 1tl üstü iken sorduğumuz soru şuydu: "portföy bu hızla büyümeye devam edebilecek mi?"

Mart sonu itibariyle 229 milyon civarı olan portföy Türk varlıkları açısından sıkıntılı geçti diyebileceğimiz iki aylık süreç sonrası 248 milyon civarına ulaştı.

FED faiz indirimi beklentisinin gerçekleşmesi halinde , biz gelişmekte olan ülkeleri olumlu etkilemesi ihtimali bağlamında Türk varlıklarındaki olası bir değerlenme ayrıca bir artış yansıtabilir portföye. (kısa süreli de olsa)

kimimizin temettü öncesi beklediği hareketi temettü sonrası fazlasıyla yapmış oldu kağıt. tabi, bu arada 22 milyonluk kar, 35 milyona ulaştı.

18 Haziran itibariyle kağıt 1,01 yaktı ve biz yine aynı soruyu pekala sorabiliriz: "portföy bu hızla büyümeye devam edebilecek mi?"

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

2.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    bu tür bir yükseliş öngörüm vardı ama yine de gerçekleşince şaşırmadım değil.

geleceği öngöremiyorum şu an
    Not indirimi sonrası bist100 3000 puan artış . Sizin de burnunuza kötü kokular geliyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    temettü öncesi paylaşılan yorumlara bir baktım da sayın HAKEM dahil bir çok kişi kağıdın misyonunu o zaman için tamamladığını dile getirmiş. kağıt tabi, o sıralar 1,01-1,03. öte yandan o ana kadarki elde edilen kara istinaden 1,10'u zorlayabileceği beklentisi olanlar da varmış. kağıt 1,05 'i yaktı ve belki de hepimizi şaşırtarak 0,99 kapanışla temettüye girdi ve ertesi gün 0,77 ile alım fırsatı verdi. (tabi, muazzam bir alım fırsatı olduğu her geçen gün artan NAD ile birlikte daha da kanıtlanmış oldu, o ayrı)

Şubat ayında kağıt 1tl üstü iken sorduğumuz soru şuydu: "portföy bu hızla büyümeye devam edebilecek mi?"

Mart sonu itibariyle 229 milyon civarı olan portföy Türk varlıkları açısından sıkıntılı geçti diyebileceğimiz iki aylık süreç sonrası 248 milyon civarına ulaştı.

FED faiz indirimi beklentisinin gerçekleşmesi halinde , biz gelişmekte olan ülkeleri olumlu etkilemesi ihtimali bağlamında Türk varlıklarındaki olası bir değerlenme ayrıca bir artış yansıtabilir portföye. (kısa süreli de olsa)

kimimizin temettü öncesi beklediği hareketi temettü sonrası fazlasıyla yapmış oldu kağıt. tabi, bu arada 22 milyonluk kar, 35 milyona ulaştı.

18 Haziran itibariyle kağıt 1,01 yaktı ve biz yine aynı soruyu pekala sorabiliriz: "portföy bu hızla büyümeye devam edebilecek mi?"

FED faiz indirim beklentisini Trump içeri oynayarak hamasetle körüklüyor. Ben çok olası görmüyorum. Bu yıl faiz değişmez bekliyorum.
    Faiz indirimi borsa ve isyat için çok olumlu olur, fed faiz indirir hem de bu yıl 2 defa indirime gider diye düşünenler için uygun ortam mevcut.

4.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Not indirimi sonrası bist100 3000 puan artış . Sizin de burnunuza kötü kokular geliyor mu?

Türk varlıklarında da bir değerlenme söz konusu. Kısa süreli de olsa bu portföye olumlu yansıyacaktır.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

5. 1.04.......

6. 1.p7...
    Bedelsiz mi verecek dersiniz ustalar.

7.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    işte ben bu duruma oyun kurucuların oyuna müdahalesi diyorum.

geçen sene NAD 1,40 üstü rakamlarda istikrar kazanıncaki 0,81-0,89 hareketini hatırlayın. daha öncesinde ise 0,73-0,79 arası harekette 0,79 kademesinden çıkanlar kağıdı birden 0,80 bandında buldu. ha kağıt geri geldi ama sonrasında basamak basamak çıktığı kademeler sonrası 0,90 bandına yerleşti. bu psikolojik bir etki de yaratıyor işte. 0,79 pahalı derken Kasım sonrası 0,90 altı fırsat algısı yarattı.

ha, yine de fiyat hareketleri hakkında yorum yapmayı doğru bulmuyorum. bu kağıdın tek hikayesi portföy büyüklüğü ve temettü verimliliğindeki süreklilik.

1 tl altı alım fırsatı algısı oluşturuldu. olay budur.

tabi, gelecekse. gerçekten bir çıkarımda bulunmak zor. ama 0,90 sonrası çok kişiyi döktü. bu da bir gerçek.

8. Arkadaşlar işyatta şimdiye kadar hiç olmamış hareketler oluyor. 1,07 yi vurdu bugün. 2 gün evvel 0,96 civarındaydı. Var mı mantıklı olan açıklaması ?

Sayfa 697/930 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •