Sayfa 699/930 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,585 - 5,592 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Bizim gibi temettü emeklisi olma gayesi olanların asla yapamayacağı bir hareket

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Hep yapmak istediğim ana yapamadığım hareket

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1.01'den geri yerine koydum.

Sürekli al-sat yapan birisi için 2 günde 96 kuruştan 1.06 ya çıkması önemli bir hareket.
    Ama tamamı ile tesadüf oldu.
    Yani o dakika bakıyor olmasaydım kaçırabilirdim.

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    bu grubun müdavimi olan sayıca çok fazla olmayan bir de sessiz çoğunluğu dikkate alacak olursa 10-15 kişiyiz diyebilirim.

bir anket yapalım.

1) 2019 yılı kapanış fiyatı
    2) 2019 yılı karı
    3) 2020 yılında hisse başı temettü ne olacak?
    4) 2020 yılında temettü dağıtmadan önceki fiyat ne olacak?

Ben tahminlerimi yazayım.
    1) 1.05 TL olacak (yılsonuna kadar %25 artacak)
    2) 50 milyon TL üzeri olacak (Ocak 2020'de açıklanacak)(hisse başı 31 kuruş kar olacak)
    3) Hisse başı temettü 25 kuruş olacak
    4) 1.10 TL olacak. (temettü öncesi %30 artacak)

herkes yazsın... sonra bakarız duruma.
    aksi türlü.. temettü dağıtılır, dağıtılmaz muhabbeti çok uzar.
    yılsonu beklentimi 19 Haziran'da görmek enteresan oldu
    (3 Mayıs'ta yapmıştık bu tahminleri)

4. Fed faiz indirmeye niyetli gibi. Hissemize yararmı büyük abiler.

5.  Alıntı Originally Posted by NPN Yazıyı Oku
    Fed faiz indirmeye niyetli gibi. Hissemize yararmı büyük abiler.
    Yaradı bile.

6. Kalvin reis gitti buralar ıssızlaştı

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Kalvin reis gitti buralar ıssızlaştı
    Değerli kardeşim millet ne yazsın kağıt belli işte.Parayı misal faize yatırdın her gün kazancın üzerine yorum yapıyormusun))))))İşyat da tam yüzde yüz uymasa da baya baya bu duruma uyan bir kağıt .Kalvin ev derdine düşmese asla satmazdı demek bir fırsat gördü ,sonra gerçi ev işi de olmamış ,şansızlık olmuş ne diyelim geçmiş olsun.0.95 den çakmıştı ,sonra kağıt yükseldi giden kağıtda sattığın seviye üstünde almak zordur psikolojiyi zorlar,zaten o da parayı marta kadar faize bağlamış.2020 martdan sonra ,temettü sonrası gene gelir alır o işyatdan vazgeçemez.Asıl benim canımı sıkan serkan kardeşimizin kağıtdan çıkışı oldu,onun sağlam analizleri oluyordu,umarım bizi o analizlerden mahrum etmez.Sonunda kalvin,esramarka,serkan falan hepsi kağıda döner,işyat borsada alman arabası imajına sahiptir,herkes sahip olmak ister,alan da asla pişman olmaz zarar etmez.Bu yıl böyle giderse çok değişik rakamlara gidecek gibi duruyor ,aklımdaki yeni rakamı telaffuz etmek istemiyorum ,şimdilik gerek yok,ama şu kadarını söyliyeyim daha gidecek baya yolu var.Şu anda hesap edilmeyen bir nokta var ,o nokta gözden kaçıyor.1.03 değeri 248 milyonluk fon büyüklüğü için makul bir rakam,ama bundan sonrasında potföyün büyüme ivmesi artar.212 milyon yılbaşı değeri(temettüyü çıkararak hesap ediyorum ben)6 ayda 248 milyona gitti.212 den 248 e gidişle 248 den 284 milyona gidiş aynı değil,ikisinde de 36 milyon artış olur ama 248 den 284 e gidiş çok daha kolay olur.Hadi yılsonu 284 olmasın 280 olsun 270 olsun 260 olsun)))))) gene de temettü minimum 30 kuruş oluyor ,üst rakamı yazmıyayım spekülasyon olmasın şimdi arkadaşlar.Neyse bu kağıt borsada küçük yatırımcıyı gerçek anlamda temettü emeklisi edecek tek kağıtdır.Tek sıkıntısı piyasada sevdalılarının hepsini emekli edecek kadar lot yok.Bakmayın sattığına misal sadece kalvinde 350 bin lot üstü lot vardı,o parayı faize bağladı martdan sonra gelir tüm parayı gene işyata gömer demedi demeyin )))))) Neyse her şey çok güzel olacak arkadaşlar,hele işyatdaysanız .

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim millet ne yazsın kağıt belli işte.Parayı misal faize yatırdın her gün kazancın üzerine yorum yapıyormusun))))))İşyat da tam yüzde yüz uymasa da baya baya bu duruma uyan bir kağıt .Kalvin ev derdine düşmese asla satmazdı demek bir fırsat gördü ,sonra gerçi ev işi de olmamış ,şansızlık olmuş ne diyelim geçmiş olsun.0.95 den çakmıştı ,sonra kağıt yükseldi giden kağıtda sattığın seviye üstünde almak zordur psikolojiyi zorlar,zaten o da parayı marta kadar faize bağlamış.2020 martdan sonra ,temettü sonrası gene gelir alır o işyatdan vazgeçemez.Asıl benim canımı sıkan serkan kardeşimizin kağıtdan çıkışı oldu,onun sağlam analizleri oluyordu,umarım bizi o analizlerden mahrum etmez.Sonunda kalvin,esramarka,serkan falan hepsi kağıda döner,işyat borsada alman arabası imajına sahiptir,herkes sahip olmak ister,alan da asla pişman olmaz zarar etmez.Bu yıl böyle giderse çok değişik rakamlara gidecek gibi duruyor ,aklımdaki yeni rakamı telaffuz etmek istemiyorum ,şimdilik gerek yok,ama şu kadarını söyliyeyim daha gidecek baya yolu var.Şu anda hesap edilmeyen bir nokta var ,o nokta gözden kaçıyor.1.03 değeri 248 milyonluk fon büyüklüğü için makul bir rakam,ama bundan sonrasında potföyün büyüme ivmesi artar.212 milyon yılbaşı değeri(temettüyü çıkararak hesap ediyorum ben)6 ayda 248 milyona gitti.212 den 248 e gidişle 248 den 284 milyona gidiş aynı değil,ikisinde de 36 milyon artış olur ama 248 den 284 e gidiş çok daha kolay olur.Hadi yılsonu 284 olmasın 280 olsun 270 olsun 260 olsun)))))) gene de temettü minimum 30 kuruş oluyor ,üst rakamı yazmıyayım spekülasyon olmasın şimdi arkadaşlar.Neyse bu kağıt borsada küçük yatırımcıyı gerçek anlamda temettü emeklisi edecek tek kağıtdır.Tek sıkıntısı piyasada sevdalılarının hepsini emekli edecek kadar lot yok.Bakmayın sattığına misal sadece kalvinde 350 bin lot üstü lot vardı,o parayı faize bağladı martdan sonra gelir tüm parayı gene işyata gömer demedi demeyin )))))) Neyse her şey çok güzel olacak arkadaşlar,hele işyatdaysanız .
    Sayın hakem caniniz sıkılmasın, ben takibi bırakmadım. Sadece fiyat hedefime ulaştığı icin alttan alma amacıyla çıkış yaptım. Benim hedeflerim belli şu anda hedefin değişmesine sebep olacak bir gelişme yok. Yılbaşı 1.00 temettüye 1.20 ile gireriz. Şu bir gerçek mevcut fiyat biraz yüksek, düzeltme gelmesi lazım. Ama yok spekülatif hareket eder derseniz o beni bağlamaz. Bu borsada 3kr etmeyen hisselerin 30kr hatta 50kr fiyatlandığını gördük. Bu bağlamda isyat 2tl de olur ama bu benim peşinden koşacağım bir şey değildir bu yüzden satıp çıktım.
    Üzüldüğüm nokta bu durumun istikrarlı yükselişe sekte vuracak olmasıdır. Artık, bize kazandıracak fiyata gelirse alırım, yoksa seyrederim bir gün mutlaka değerinin altına iner o zaman alırım.
    İsyat için önümüzdeki dönem olası tek iyi haber fed faiz indirimi ve parasal genişlemeye girilmesidir. Bu durum çok muhtemel gibi gözükse de (bu yıl 2 kademe faiz indirim beklentisi %35) ben temkinli yaklaşıyorum. Mevcut durumda zaten bu fiyatlanmış durumda. Faiz indirimleri ( en az 2 indirim) gelirse bu yıl isyat için 1.40 fiyat kolayca gerçekleşecektir. Bu durum gerçekleşirse tekrar 1.00-1.10 bandından alım yapmaya tereddüt etmem. Tabi sadece isyat değil ne alırsan yükseleceğinden BİST ilk etapta 120.000 sonrası dusuk faiz kalıcı olduğunda 200.000 kolayca gelecektir. Yani heryerde fırsat var.

Sayfa 699/930 İlkİlk ... 199599649689697698699700701709749799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •