Sayfa 703/930 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,617 - 5,624 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Merhaba,
    Temettüden sonra 0.80 ve hatta 0.78 lere sarkan fiyatların çok ucuz kaldığı belli idi. O fiyatlardan toplayan topladı zaten.
    Şu andaki 1.07 tl fiyatı 1.56 defter değeri için çok sağlıklı görmüyorum dogrusu. Bana göre aşırı pahalı. 25-30 kuruş temettü için uygun değil sanki.
    Hisseyi taşımanın da bir bedeli var, bu fiyattan alıp temettüyü beklemek mantıklı değil. E zaten yatırım fonunda stopaj kesintisi yüzünden al-sat yapmak da karlı değil.
    Sözün özü; temettü sonrası aldığım lotlar ile uzuuun vadecilere selâm ediyorum.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by mrtakyol2 Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Temettüden sonra 0.80 ve hatta 0.78 lere sarkan fiyatların çok ucuz kaldığı belli idi. O fiyatlardan toplayan topladı zaten.
    Şu andaki 1.07 tl fiyatı 1.56 defter değeri için çok sağlıklı görmüyorum dogrusu. Bana göre aşırı pahalı. 25-30 kuruş temettü için uygun değil sanki.
    Hisseyi taşımanın da bir bedeli var, bu fiyattan alıp temettüyü beklemek mantıklı değil. E zaten yatırım fonunda stopaj kesintisi yüzünden al-sat yapmak da karlı değil.
    Sözün özü; temettü sonrası aldığım lotlar ile uzuuun vadecilere selâm ediyorum.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Mevcut durumda bu fiyat yüksek durabilir ama faiz indirimi beklentisi fiyatı yukarı çekmektedir. bu yıl içerisinde MB tarafından en az 2 defa faiz indirimi olması olası. Bu durumda hisse taşıma maliyeti düşecek ve hedef fiyat değişmese bile getirisi alternatiflere göre yüksek kalacaktır.
    Biraz daha açık yazayım; temettüye 9 ay var. kısa vade repo getirisi mevcut durumda yaklaşık aylık %2. bu durumda 9 ayda %18 getiri cepte. 1.07 den işyat almak yerine repo yapsak, 1.27 fiyata garanti şekilde ulaşıyoruz. Peki işyat temettüye kaçtan girer? Geçen yıl 1.05 en yüksek görmüştü. Bu yıl çok daha iyi 1.20 olabilir belki de 1.30 olur. peki 1.27 garanti varken bu risk alınır mı? Bu riski almak için aylık %2 olan repo faizlerinin düşeceğini beklemek gerekir. MB faiz indirimi yapıp repo faizleri %1.5 olursa 9 aylık getiri %14 civarı oluyor. bu durumda temettü girişinde işyat başa baş fiyatı 1,22 gibi hesaplayabiliriz. temettü girişi 1.22 üzerinde bekleyenler riski primini de dahil ederek alım fiyatlarını hesap edebilirler.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Mevcut durumda bu fiyat yüksek durabilir ama faiz indirimi beklentisi fiyatı yukarı çekmektedir. bu yıl içerisinde MB tarafından en az 2 defa faiz indirimi olması olası. Bu durumda hisse taşıma maliyeti düşecek ve hedef fiyat değişmese bile getirisi alternatiflere göre yüksek kalacaktır.
    Biraz daha açık yazayım; temettüye 9 ay var. kısa vade repo getirisi mevcut durumda yaklaşık aylık %2. bu durumda 9 ayda %18 getiri cepte. 1.07 den işyat almak yerine repo yapsak, 1.27 fiyata garanti şekilde ulaşıyoruz. Peki işyat temettüye kaçtan girer? Geçen yıl 1.05 en yüksek görmüştü. Bu yıl çok daha iyi 1.20 olabilir belki de 1.30 olur. peki 1.27 garanti varken bu risk alınır mı? Bu riski almak için aylık %2 olan repo faizlerinin düşeceğini beklemek gerekir. MB faiz indirimi yapıp repo faizleri %1.5 olursa 9 aylık getiri %14 civarı oluyor. bu durumda temettü girişinde işyat başa baş fiyatı 1,22 gibi hesaplayabiliriz. temettü girişi 1.22 üzerinde bekleyenler riski primini de dahil ederek alım fiyatlarını hesap edebilirler.
    Sn.Serkan74,
    Şu koşullarda 1.22 fiyat için yüksek portföy değerine ulasması lazım. Kanımca en az 1.85 olmalı. Bu durumda temettü rahatlıkla 25 kuruşu geçecektir.
    Faiz oranlarının stabil olmadığı durumda eldekileri tutmanın yerinde olduğunu, ek alımlar için fiyatın dengelenmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Ek olarak, Genel Müdür yönetimden gelse de değişmiş oldu. Yeni ekibin piyasaya bakış açısı, önceden pozisyon alabilmesi önemli. Doğrusu benim için hisse senedi yüzdesinin artması, alım sebebi olurdu.
    Esen kalın.

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Serkan bey 2020 işyat temettü beklentiniz nedir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Esramarka 0.87 de 0.80 de alanlar 0.87 de satıyorlar bu ortamda borsa tehlikeli dedi 0.87 de sattı,kalvin 0.95 de ev alacaktı sattı,serkan kardeşimiz de sanırım 1 üstü değerlerde bu fiyat artık yeterli bu ortamda borsa tehlikeli dedi sattı.Borsada sattığın kağıdı daha yukardan almak zordur ,çünkü bir akıl yürütmesi sonucu satarsınız o kağıt daha fazla yukarı giderse yanlış düşünmüşsünüz demektir bunu kabullenmek zordur.Serkan kardeşimizin yaptığı hesap bence yanlış o yüzden tutuyorum kağıdı ,bence değeri normal, temettüye kadar da faizden fazla kazandıracak.Nedeni de basit geçen yılki temettü sonrası 0.80 değeri normal değildi çok ucuzdu son artışta işyat o açığı kapattı.Şu anda 253 milyon portföy değeri var ilk altı ayda 212 milyon yılbaşı değeri düşünülürse 41 milyon kar var,bu da şu anda bile 25 ila 26 kuruş kar cepte demektir yarın temettü verse bugünkü 1.06 değerinden 0.81 e düşer,e bu kağıt için bu değere nasıl pahalı diyebiliriz.Bundan sonraki hesaba gelirsek daha evvel de yazdım gözden kaçan nokta işyat hep temettü zamanları 220 230 milyon değerine düşüp o değerden para kazanıyordu,önümüzde 6 ay var ve şu anda 253 milyon üzerinden para kazanacak .Bu da geçen yıla göre yüzde 25 avantaj demektir.Önümüzdeki 6 ay geçen 6 aydan daha iyi olabilir,ya da en az geçen 6 ay kadar iyi olması beklenmeli.Bu durumda hadi yazmayayım diyordum yazmam gerekli artık,45 kuruş civarı bir kar bile beklenebilir.Bu da 1.30 üstü rakamları gayet mantıklı yapar.Faizde aylık yüzde 2 net kazancı ben pek bankalarda bulamıyorum,hele önümüzdeki 6 ayda hükümet faizleri düşüreceğim derdinde ,faiz işi bence daha riskli.Neyse serkan kardeşimin matematiğine güvenirim,kendiminkine de güvenirim.Ortaya baya da para koyduğuma göre bu iddia da haklı çıkmayı şiddetle istiyorum dememe umarım kırılmaz.Her neyse kağıda yeni giren ve girecek arkadaşlara ufak dalgaları boşverin,siz gençsiniz emeklilik için para biriktiren için borsada tek kağıt budur ,buna emin olabilirsiniz,bu kağıtda zarar yoktur ,zarar eden yazısı okuyamazsınız ,bunun ne kadar büyük nimet olduğunu borsada uzun süre kalırsanız siz de anlarsınız))))))))))Saygılar sevgiler.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    tek bir sorum var: Aylık %2 REPO gelirini nasıl elde ediyorsunuz?
    Banka mevduatları %23,
    Net aylık %1.63
    Tahvil oranları da (özel sektörler hatta) aylıkta %23'lerin altında %23 desek bile neti %1.73

7.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    tek bir sorum var: Aylık %2 REPO gelirini nasıl elde ediyorsunuz?
    Banka mevduatları %23,
    Net aylık %1.63
    Tahvil oranları da (özel sektörler hatta) aylıkta %23'lerin altında %23 desek bile neti %1.73
    ben iş portföy PPF yatırıyorum 6 aylık %11.5 bir yıllık %24.13 getirisi oldu stopaj %10dur kaynak:https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TI1
    başka bankaların da PPF mevcut aşağı yukarı aynı getirisi var.
    hesabıma stopaj eklemedim, neden derseniz işyat alım satımı için de stopaj var yani stopaj hesaba katacaksanız her ikisi için de katmalısınız. sonuç değişmez.

8.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Serkan bey 2020 işyat temettü beklentiniz nedir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    daha önce yazmıştım. 1.35'den temettüye girer. temettü beklentim en az 20kr en fazla 35kr olur. temettü yönetim kararı olduğu için tahmin yürütmek zor.

Sayfa 703/930 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •