Sayfa 722/930 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    ben 1,25'den çıkmıştım
    Beklentim 1,12 altı (trade için) 1,00 altı portföy oluşturmak için
    Sizin de belirlediğiniz bir hedef var mı?

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Hiç alakası yok. Benim için hayal anlamı taşıyor oradaki ifade. Benim için hayaldir ahmet için gerçektir kısacası. Ayrıca bunlar benim düşüncemdir diye de ekledim. Herhangi bir tavsiye vermek kimsenin haddine değil. Sizin bakış açınız ile 1 in altını bekliyorum ibaresi de yatırım tavsiyesi içermektedir. Burada herkes kendi fikrini söyler Beni tanıyan tanır kimse ile olumsuz tartışmaya girmem konu benim için kapanmıştır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    "1 in altını bekliyorum" gibi bir ifadem yok.
    1 in altına inmedikçe YATIRIM PORTFÖYÜ oluşturmayı düşünmüyorum..
    1.12'nin altına da inmedikçe TRADE (al-sat) etmeyi düşünmüyorum.
    Herkesi skalası farklı.
    Siz bence bu fiyatları bu kadar uygun ve daha gidecek çok yolu var diyorsanız.. daha fazla alım yapabilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    ben 1,25'den çıkmıştım
    Kasım ayında 1.00 - 1.10 arasında bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    ben 1,25'den çıkmıştım
    ben başka bir hisse almayı düşünüyorum,oda hiç aşagı inmiyor...2-3 hafta bekleyecem,eger onu alamazsam kürkçü dükkanına geri dönerim....sattıgım fiyatın altında nerde stabil halde durursa orda alırım...
    psikolojinizin kaldıramayacağı pozisyonlar açmayın...en güzel pozisyon gece yatakta rahatça uyuduğununuz pozisyondur...

4.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    ben 1,25'den çıkmıştım
    Benim tahminin daha aşağısı olsa da ben bu sefer mrasen ile beraber hareket edeceğim. trade için 1.12 altı, portföy oluşturmak için 1.00 altını bekliyor olacağım.

Laf aramızda tahminleri çok başarılı, bazıları gibi mesnetsiz, temel/teknik analiz yapmadan uçacak kaçacak diye dolduruş yapmıyor.

bu arada ISYAT için 2009 yılındaki hareketini tekrar ettiğini düşünüyorum. bu durumda oluşması muhtemel fiyat hareketlerini belirleyip sizinle paylaşacağım.

5. Ben de 2 yıldır isyat vardı. 2 kere temettü aldım. 1.35 görünce iskonto oranı çok düştüğü için 1.31 den sattım. iskonto oranı 30% olunca tekrar almayı düşünüyorum. Şu anki portföy değeri 1.60 için 1.12 olursa alım için hazırım.

6. 2009 yılındaki hareketi incelediğimde hareketine 0.49 fiyat ile başladığını ilk etapta 1.35 fiyatına kadar çıkıp, buradan kasım ayında 1.13 fiyatına kadar geri çekilmiştir. max 0.90 PD/DD kadar yükselerek 1.65 fiyatına ulaştığını ve buradan temettüye girdiğini görüyorum. pay başı yaklaşık .45 Kr kar elde etmiş ve .16Kr temettü vermiştir. temettü sonrası 0.65 - 0.70 PD/DD aralığında fiyat 1.10'a kadar düşmüştür.

Aynısı olmasa bile bu hareketin benzerinin yaşandığını düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    An itibari ile temettü verimliliği
    18,7 / ( 102 - 18,7) = %22,45

Defter değeri 1,5870 (iskonto oranı %64,3)
    Defter değerinin yılbaşından bu yana artışı %5,29 (yıllıklaştırılmış %32,74)(iskonto oranını da dikkate alırsak %50,9)

Yıl içinde enflasyon düşüşü ile birlikte faiz oranları da aşağı geleceğinden bu tür yatırım ortaklıklarının elindeki portföyün kazancı çok daha yüksek olacak.
    Bu sebeple paranızı likitidite hariç mevduat falan yapmayın sakın derim (YTD)
    1 Mart 2019 daki yorumum
    Sayfa 620

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    2009 yılındaki hareketi incelediğimde hareketine 0.49 fiyat ile başladığını ilk etapta 1.35 fiyatına kadar çıkıp, buradan kasım ayında 1.13 fiyatına kadar geri çekilmiştir. max 0.90 PD/DD kadar yükselerek 1.65 fiyatına ulaştığını ve buradan temettüye girdiğini görüyorum. pay başı yaklaşık .45 Kr kar elde etmiş ve .16Kr temettü vermiştir. temettü sonrası 0.65 - 0.70 PD/DD aralığında fiyat 1.10'a kadar düşmüştür.

Aynısı olmasa bile bu hareketin benzerinin yaşandığını düşünüyorum.
    Serkan benim tek indikatörüm verimliliğidir, su anda azalmış durumda. Sizin gibi satıp alttan alma hedefim yok, bakış açımdan dolayı. Tek yaptığım almak. Herkes çekinirken en büyük alımlarımı 72-75 aralığından yaptım. Verim %18 üzerine çıkarsa alırım, şu anda ereğli topluyorum... syg

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Sayfa 722/930 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •