Sayfa 728/930 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Enteresan.... birincisi ne kadar para faizde? Önce buna bakın. Sonra be kadarı borsaya ne kadarı altın dövize kayar bir de onu hesaplayın.

Faizde bekleyen saldığınız kadar bir para yok...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Serkan bey müsait olunca cevaplarsanız çok memnun olacağım. Size göre faiz indirimi işyat için olumsuz ise geçenki indirimde neden efsane bir ralli yaşandı ? Bu alışılmış dışı hareketin sebebi faiz indirimi değilse sizin için neydi ?
    İyi forumlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    çok az bir hacimle %5 yaptı.
    1.23
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Serkan bey müsait olunca cevaplarsanız çok memnun olacağım. Size göre faiz indirimi işyat için olumsuz ise geçenki indirimde neden efsane bir ralli yaşandı ? Bu alışılmış dışı hareketin sebebi faiz indirimi değilse sizin için neydi ?
    İyi forumlar
    isyat pay başı değer 1.601 tl iken TCMB 25 Temmuz’da faiz indirimi yaptı normal şartlarda aylık %2 gibi artan pay başı değer 1 ay sonra ne kadar arttı? 1.607 oldu yani %0.4 artış.
    Faiz indiriminin olumsuz yansıdığı aşikar. Olumsuzluk artarak devam edecek.
    Bu olumsuzluğun fiyata yansıması zaman alabilir.
    Her aşırı fiyat artışının altında bir sebep aramaya gerek yok. Bazen sebepsiz anlamsız fiyat oynaklıkları olabiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Hisse 2 senedir bu şekilde devam eden düşük değerlenme durumu vardı ve aşırı iskontoluydu. Merak eden dolar grafiği inceler.

Şu anda fiyat ne pahalı ne de ucuz, pay başı değeri ile piyasa fiyatının daha da 1,4 - 1.45 aralığına gitmesi ve temettü vermesi beklenebilir.

Syg

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Son düzenleme : kaucuk; 22-08-2019 saat: 23:06.
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

5. Sn.Kauçuk, ISYAT zaten hep iskontolu fiyatlanır, son bir iki yıla özgü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yıl içi kâr ediyor, belli bir miktarını temettü veriyor, edemese de önceki yıllar kârından karşılıyor. Özetle tahmin edilebilir bir fon, öyle uçarı kaçarı yok. Yatırımcı profili bu yüzden farklı, banka faizi yerine bu fonu tercih ediyorlar. Neden? Temettü oranı yıllık faizden hep yukarıda, elinde yüksek montanlı taşıyan da genelde temettüden fazla vergi ödememek için hissenin primlendigi zamanlarda bir kısım satma yoluna gidiyor.
    Bu kadar monoton bir hissenin açıkcası 1.60 hise başı deger ile 1.34 ü görmesini garipsemistim, düzeltmesini yaptı da zaten.
    1.45 i görebilmesi için HB değerin 2.30 lara ulaşması ya da 40 kuruslarda temettü aciklaması lazım ikisini de mümkün görmüyorum.
    Tahminim, 22-25 kuruş temettü verecektir, fazlasını da yedeklere aktaracaktır. Şu an icin 1.2x li fiyatlar fazla. 1.0x lere gelirse alırım o da ayrı.
    Borsa farklı bir dünya, temettü sonrası 0.78 den alıcı yoktu, kimse yüzüne bakmıyordu. 1.30 larda dünyanın alıcısı geldi. Oysa 3 ayda fonda kayda deger bir artış olmamıştı.
    Belki de yanlış değerlendiriyorum, zaman gösterecek.Esen kalın.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Alıntı Originally Posted by mrtakyol2 Yazıyı Oku
    Sn.Kauçuk, ISYAT zaten hep iskontolu fiyatlanır, son bir iki yıla özgü bir şey olduğunu düşünmüyorum....

Borsa farklı bir dünya, temettü sonrası 0.78 den alıcı yoktu, kimse yüzüne bakmıyordu. 1.30 larda dünyanın alıcısı geldi. Oysa 3 ayda fonda kayda deger bir artış olmamıştı.
    Belki de yanlış değerlendiriyorum, zaman gösterecek.Esen kalın.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sizin de uzun zamandır bu şirkette olduğunuzu biliyorum, benim düşüncem en azından Basitçe 2 haftada 1 baz puan artış, 2020 Mart ayı ve %35 iskonto oranı ön görüyorum. Bu tempo ile bence yakalanabilir, tabiiki şirket ve koşullar durağan değil, gelecek öngörülmez ona göre şekillenmek lazım.

“The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

7.  Alıntı Originally Posted by kaucuk Yazıyı Oku
    Sizin de uzun zamandır bu şirkette olduğunuzu biliyorum, benim düşüncem en azından Basitçe 2 haftada 1 baz puan artış, 2020 Mart ayı ve %35 iskonto oranı ön görüyorum. Bu tempo ile bence yakalanabilir, tabiiki şirket ve koşullar durağan değil, gelecek öngörülmez ona göre şekillenmek lazım.

Sizin yıl sonu ve temettü öncesi fiyat beklentiniz nedir

8. Sn.kaucuk, beklentilerimiz örtüşüyor, iskonto tahminimiz birbirine çok yakın. Portföy büyüklüğü de hemen hemen aynı rakamlara cıkıyor.
    Eleştirdiğim kısım hissenin şu anki fiyatı. Bana göre aşırı pahalı, bu hızla yükselise devam etmemeli, ederse temettü acıklamadan önce alanları hırpalar gibi duruyor.
    Düşünsenize; 1.40 tan alıyorsunuz ancak 25 kuruş temettü veriyor, hayal kırıklığı.
    Özetle; tahminim 25-30 kuruş temettü, kârı ben de kestiremiyorum, gerek de yok. Bu temettü için de mayıs-haziran ayı alımları için 0.8x-0.9x rakamları idealdi. Aynı temettüye agustosta 1.2x-1.3x veremem.
    Başka arkadaşların aklında farklı temettü rakamları olabilir, mümkündür de. Belki yönetim bu yıl çizgisi dışına çıkar.
    Esen kalın.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 728/930 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •