Sayfa 745/930 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Sevgili kardeşim,
    Sen 2020 yi falan şimdiden düşünme önümüzdeki 5 aya bak..kağıt gayet iyi durumda 5 ay sonra temettü var..en az 35 krs olacak..ister temettuyu alırsın istersen satarsın..o kadar uzun vade düşünmeye gerek yok..139 fiyat 35 krs temettü..
    Şu anda böyle bı kağıt yok borsada..temettusunun 5 katı fiyata çıkacağını öngörüyorum temettuye kadar..
    Ayrıca yazdıklarınızda da çok haklısınız..
    Heran yeni şartlara göre pozisyon alabilirler..
    Kendimce bi sistem le temettü oncesi alimlarimi bitirdim bu sene..
    O yuzden gozum 2020 de
    Ayrica ben olumsuz bi beklenti icinde degilim aksine kriz zamani pasif yatirimlardan geliri bu kadar ve fiyati bu ise birde portfoy yapisindaki agirlik degisimi ile nerelere gider onu anlamaya calisiyorum. O yuzden sormustum. Ben hala pozitifim nasil kriz donemine oyle veya boyle adapte olup portfoyu yapilandirdiysa illaki kriz sonrasi donemede adapte olabilirse ki krizi ongormekten daha olasiliklidir diye dusunuyorum iste o zman tarihindeki istatistiksel ortalamalarin hepsini alt ust edip bambaska degerlere oturabilir zannedersem. Herkese bol kazanclar ortaklarim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Eskiler bilir bu forumda herkes birbirine yardımcı olmaya çalışırdı, bilgiler paylaşılırdı. Uzun vade için motive edici paylaşımlar olurdu. Bu platformun en elit grubu bizim işyat grubuydu. Fakat görüyorum ki o yatırımcılar o güzel atlarına binip gitmişler
    Şaka bir yana kırıcı olmayalım. İşyattaysak eğer bizler borsacı değil yatırımcıyız. İkisi arasında çok fark var. O yüzden borsacı ağzını bırakıp yatırımcı uslubunu kullanalım.

Herkese bol kazançlar

3.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    çok bilimsel yaklaşımınız için tebrik ediyorum
    Siz bu şekilde bakıyorsunuz. Buradan anladığım o.
    Ben borsada sizin yaklaşımınızdaki gibi bir yaklaşım sergilemiyorum.
    Geleceğe bakıyorum ama kısa süreli oynuyorum.
    Eğer bir hisse gelecekte umut verecekse, o hisseyi alım anlamında (doğru fiyatı yakaladığım zaman) alıyor, karı elde edince satıyorum.
    ISYAT'taki yükselişlerin neredeyse tamamını yakaladım.
    Arada EUYO, Garanti, Trabzon Limanı, Tüpraş, Ford Otosan vs diğer hisselerden de paralar kazandım.
    Bir ara 1,26 dan aldıklarımı tekrar 1,26 dan sattım.
    Sonra tekrar başka bir hisse de %7-10 arası kazanıp bir daha iş yatırıma girdim.
    Ciğerci kedisi gibi kasabın önünde beklemiyorum.
    Şu an elimde yine bu hisseden var. Ya da vardı diyelim.
    Çünkü 1,28'e göre 1,40 lık zıplama benim için yeterli.

Örnekleriniz aynı zamanda kişiliğinizi ve yapınızı özetler. Bunu unutmayın.
    Siz demek ki hissenize gelebilecek farklı görüşleri aşık olduğunuz kadın gibi görüyorsunuz.
    Ben öyle görmüyorum.

Haaa bu arada.. ben ne demişim?
    Dediğim şu: Bu kağıt uzun vadede fiyat baskısı içine girebilir. Neden girebilir? Çünkü temettü sonrası yeni dünyada karlılık o kadar yüksek olmayacağı için ve bu kağıdın özelliği tamamı ile temettü-oriented olması sebebi ile tekrar 18 kuruşluk kar paylarında bildiğimiz eski 80-90 kuruşlar karşımıza gelebilir.

Sizler dilediğiniz zaman dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
    Ama bırakın dileyen dilediği şekilde hissenin finansal performanısını değerlendirsin.
    Eğer beğenmiyorsanız, siz inceleyin ve benim yazdıklarımı çürütün.
    Sevgili mrasen,

Kime ne anlatıyorsun? Şimdi bu fiyattan isyat alanlar 2020 enflasyon kaç olacak? Ne kar elde eder? Bunlara bakmıyor ki? Geleceğe degil geçmişe bakıyor. F/K 5 olacak diye bekliyor. Borsanın genel durumuna bakmıyor ki? Şu anda yapı kredi gibi bir bankanın f/k 4.36, Ereğli gibi sanayi devinin f/k 4.89. İki masa bir kasa isyat f/k 5 olacak, temettu sonrası kar beklentisi ile f/k 12 olacak ve bu durum çok normal olacak
    Temel analiz yapma bin trene, tren nereye giderse...
    Benim tahminim kağıda 1.55-1.60 gösterecekler oradan bir çakacaklar bekleyen 30 kr temettü alacak ama elde kalan paylar para etmeyecek.
    Seneye bu zamanlar .80kr olunca alırım yoksa almam bir spek peşine takılacak değilim.

Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Eskiler bilir bu forumda herkes birbirine yardımcı olmaya çalışırdı, bilgiler paylaşılırdı. Uzun vade için motive edici paylaşımlar olurdu. Bu platformun en elit grubu bizim işyat grubuydu. Fakat görüyorum ki o yatırımcılar o güzel atlarına binip gitmişler
    Şaka bir yana kırıcı olmayalım. İşyattaysak eğer bizler borsacı değil yatırımcıyız. İkisi arasında çok fark var. O yüzden borsacı ağzını bırakıp yatırımcı uslubunu kullanalım.

Herkese bol kazançlar
    Aslında benim yapmak istediğim de yardımcı olmaktan ibaret.
    Bu sebeple tüm ifadelerimi rakamlar ile destekleyerek fırsatları ve riskleri anlatmaya çalışıyorum.
    Öte yandan, muhtemelen bu gruptaki en eski iş yatırıma para yatıran ve belki de bu işten en çok para kazanan yatırımcıyım.
    Geçen yıl bu zamanlar bu forumda enflasyon tek haneye inecek bu da tahvil fiyatlarını olumlu etkileyip karı yukarı çekecek diyen de bendim. Her dönemin karını neredeyse kuruş kuruş tutturan da benim.
    Ve diyorum ki gelecek sene kar rakamı 2019'daki gibi olmayacak. Çünkü bu tür fonlar her zaman portföylerini mark-to-market (MTM) olarak değerlemesini yapar. Portföyin getirisi doğal olarak piyasadaki faiz oranı kadar olacak. Bir miktar hisse riskine girebilirler ama orada da işlem limitleri var.
    Bu sebeple 2020'de özkaynak getirisi %12-15 bandını geçmez.
    Geçmeyince de iskonto oranı bugünkü gibi %15,2'de kalmaz.

Dileyen https://www.spk.gov.tr/SiteApps/Port...akliklari/MKYO buradan hissenin geçmiş dönemdeki defter değerlerine bakabilir.
    Temettü verilen günlere ve temettü sonrası PD/DD ne bakılabilir. İskonto oranını buralardan kontrol edin.
    Yani her şey temettü verilene kadar değil. Sonrasına da dikkat edin.
    "Kazan doğurdu" gibi "kazan öldü" de var.
    Farklı görüşlere elbette saygım var. Ama lütfen matematiksel olarak ifade edilsin.

5.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Aslında benim yapmak istediğim de yardımcı olmaktan ibaret.
    Bu sebeple tüm ifadelerimi rakamlar ile destekleyerek fırsatları ve riskleri anlatmaya çalışıyorum.
    Öte yandan, muhtemelen bu gruptaki en eski iş yatırıma para yatıran ve belki de bu işten en çok para kazanan yatırımcıyım.
    Geçen yıl bu zamanlar bu forumda enflasyon tek haneye inecek bu da tahvil fiyatlarını olumlu etkileyip karı yukarı çekecek diyen de bendim. Her dönemin karını neredeyse kuruş kuruş tutturan da benim.
    Ve diyorum ki gelecek sene kar rakamı 2019'daki gibi olmayacak. Çünkü bu tür fonlar her zaman portföylerini mark-to-market (MTM) olarak değerlemesini yapar. Portföyin getirisi doğal olarak piyasadaki faiz oranı kadar olacak. Bir miktar hisse riskine girebilirler ama orada da işlem limitleri var.
    Bu sebeple 2020'de özkaynak getirisi %12-15 bandını geçmez.
    Geçmeyince de iskonto oranı bugünkü gibi %15,2'de kalmaz.

Dileyen https://www.spk.gov.tr/SiteApps/Port...akliklari/MKYO buradan hissenin geçmiş dönemdeki defter değerlerine bakabilir.
    Temettü verilen günlere ve temettü sonrası PD/DD ne bakılabilir. İskonto oranını buralardan kontrol edin.
    Yani her şey temettü verilene kadar değil. Sonrasına da dikkat edin.
    "Kazan doğurdu" gibi "kazan öldü" de var.
    Farklı görüşlere elbette saygım var. Ama lütfen matematiksel olarak ifade edilsin.
    Teşekkür ederim cevabiniz icin ben sessiz sessi takip ederim genelde cok yazmam malim bilmiyorsan sus düsturu ama cozemedigim seyler var ornegin; “”Çünkü bu tür fonlar her zaman portföylerini mark-to-market (MTM) olarak değerlemesini yapar. Portföyin getirisi doğal olarak piyasadaki faiz oranı kadar olacak”” tamda ogrenmek istedigim burasi iste neden faiz orani ile bu kadar dogrudan iliskili burayi biraz aciklarmisiniz.. birde hisse senedi yatirimi icin sinirlari mi var yada prosedurleri nedir? İste boyle kusura bakmayin amac kimseyi yormak degil ama desteksizde olmuyor. Yardimci olanlara olmak isteyenlerw simdiden tesekkurlwr

2020 den bahsederek kafa karıştırıyor burda birisi..kimse isyat la evli değil..biz 2019 a bakıyoruz..2019 da da güzel bilançolar açıklayıp talep görerek kazandırmaya devam ediyor..daha temettuye 5 ay varken ne 2019/12 gelmemisken ne temettü belli olmamisken ne 2020 si..
    Ben 65 milyon net kar öngörüyorum
    40 krs temettü( ne kadarını verir bilemem ama genel eğilimine göre en az 35 krs vermesi gerekir)
    Önümüzdeki 5 ayda en az 160 fiyata da ulasmasini bekliyorum..
    Esas beklentim temettü ×5 fiyata ulaşması..
    Bekleyip göreceğiz..

7. Mrasen ve de Serkan74 haklılar ancak atladıkları bir nokta var, borsa pddd, özkaynak karlılığı gibi verilere birebir uymaz..

Serkan74, kalvin, esramarka ve bir ton müdavim bu yüzden trenden erken indi ve fırsatı kaçırdı

bu yüzden seneye kar edemez bu yüzden fiyat düşer demek çok anlamlı değil, hisse fiyatını piyasa belirler.

Isgsy 1,5lerde süründü durdu sonra bir spek ya da birileri el attı, şimdi 2,5in altına düşmüyor.

hisse isterse spek, isterse yüksek karlar sayesinde yükselsin, önemli değil, önemli olan bu işten para kazanabilmek. Bu yılki efsane yükselişi değerlendirenlere hayırlı olsun.

Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    2020 den bahsederek kafa karıştırıyor burda birisi..kimse isyat la evli değil..biz 2019 a bakıyoruz..2019 da da güzel bilançolar açıklayıp talep görerek kazandırmaya devam ediyor..daha temettuye 5 ay varken ne 2019/12 gelmemisken ne temettü belli olmamisken ne 2020 si..
    Ben 65 milyon net kar öngörüyorum
    40 krs temettü( ne kadarını verir bilemem ama genel eğilimine göre en az 35 krs vermesi gerekir)
    Önümüzdeki 5 ayda en az 160 fiyata da ulasmasini bekliyorum..
    Esas beklentim temettü ×5 fiyata ulaşması..
    Bekleyip göreceğiz..
    Tamam ancak 2019 tamamlandı artık değil mi ?

2020 ve sonrası için projeksiyon yapmak gerekir. Firmaların indirgenmiş nakit akışına göre fiyat biçiliyor, belki hepimiz olumlu kadar olumsuz görüşleri de değerlendirmeliyiz. Benim beklentim de önünüzdeki süreçte artan karlılık, beklentiniz rasyonel. Fiyat zaten bunun yansıması...

Bunu isyat forumu ağlama duvarı iken alım yapan birisi olarak söylüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

Sayfa 745/930 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •